Özgür Bilgi Kanalı

22 Aralık- 20 Ocak arasında doğanlar oğlak burcudur. Oğlak burcu kışın güçlü burcudur. Temsilci gezeni Satürn’dür. Satürn öğretici ve zorlayıcı bir burçtur. Olak burcunun güçlü yanı da burdan gelir. Oğlak burcu kadını güçlü kadın modeline en güzel örnektir. Sert bir kabukları vardır ve ona yaklaşmak isteyenler o kabuğa çarparlar. Oğlak kadınını sabırla ve ısrarla tanımak gerekir.
Oğlak kadını genellikle zayıf ve ince bacaklara sahiptir. Boyları çok uzun olmasa da çok kısa sayılmazlar. Yüz hatları çok belirgindir ve güzeldir. Gözleri küçüktür. Çok iri bir görüntüsü yoktur. İlk bakışta çok soğuk gelen oğlak kadını, baktıkça güzelleşen kadınlardandır. Bir süre sonra çok samimi ve sıcak görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Oğlak kadını kabuğun içindeki inci gibidir. O kabuğu geçebilen gerçek inciyi görebilir.
Oğlak kadını güçlü bir karakteri sahiptir. Zorluklara karşı dirençlidir. Çok fazla ağlayan ve sızlayan yanları yoktur. Sorunu gördüklerinde nasıl çözeceklerini düşünmeye ve işe koyulmaya başlarlar. Oğlak kadını zorluklardan korkmaz. Zorlukların üstüne gider ve gücünü göstermeyi sever. Eleştiriye çok açık değildir. Eleştirildiğinde bunu bir hakaret olarak algılar ve hemen savunmaya geçer. Kusursuz olmak için çabaladığı için olumsuz eleştiriler onun moralini bozacaktır. Zor durumda kalmadığı sürece özür dilemek istemez.
Oğlak kadınının her an değişen bir ruh durumu yoktur. Belirgin ve net olan şeyleri sever. Karmaşa ve belirsizlik onu çok huzursuz eder. İyi yada kötü bir sonuca varmak ister. Net çizgilerle hayatta ilerlemelidir. Ani oluşan, hesapta olmayan durumlarda panik yapar ve huzursuz olur. Kontrolün elinden gitmesine tahammülü yoktur. Hayatında herşey planlı, proğramlı olmalıdır.
Oğlak kadını için işi çok önemlidir. Çalışkan yapısıyla bilinen oğlaklar işlerinde aşarıya ulaşmak için ellerinden geleni yaparlar. Kendilerine bir hedef oluştururlar ve bu hedefe ulaşırlar. Uzun saatler mesai yapabilirler ve bundan asla şikayet etmezler. Başarı bir güçtür ve bu başarıyı ellerinde tutmak isterler. Oğlak kadını çalışmıyorsa dahi evinde başarılı olacaktır. İyi bir eş, iyi bir anne, iyi bir aşçı olacaklardır. Oğlak burcunun disiplinli ve otoriter tavrı çocuğunu biraz sıkabilir. Bu konudaki ayarı oğlak kadını çok güzel ayarlayacaktır.
Oğlak kadını için gelip geçici aşk diye birşey yoktur. Net, ne istediğini bilen, sorumluluk sahibi erkekler dikkatini çekecektir.Çok yakışıklı ama işsiz biriyle bir ilişki yaşamayacaklardır. Çok zengin ama hayattan zevk almayan biri de onlar için doğru kişi değildir. Hayatını bir dengeye oturtmuş kişiler tercihidir. Oğlak kadını kıskançtır ama hiçbir zaman belli etmeyecektir. Kıskançlıktan kaynaklı bir tartışma yapmazlar. Oğlak kadını için hayatındaki kişinin geleceğe dair planları olması çok önemlidir. Geleceğini düşünmeyen, sadece bugünü için yaşayan erkekler onu korkutur. Böyle kişilerle ilişkiye başlamazlar.
Oğlak kadını için güvenlik çok önemlidir. Hem maddi hem manevi kendilerini güvende hissetmeliler. Maddi güvenliği çalışarak ve yatırım yaparak sağlarlar. Manevi güvenliği ise çevrelerinde güvendikleri kişileri barındırarak yapmaya çalışırlar. Duygusal ilişkilerinde güven olmazsa olmazlarıdır. Bir erkek oğlak kadınına güven vermiyorsa istediği kadar destan yazsın etkili olmayacaktır. Oğlak kadını mantığıyla hareket eder ancak duygularını da çok önemser. Birisinin tanıdıkça seven bir yapısı vardır. Sevdiği zaman kabuğunu kaldırır ve yumuşacık yanını göstermeye başlar. Oğlak burcunun en gizli özelliği mizah yönlerinin kuvvetli olmasıdır. Az yaptıkları espiriler çok beğenilir ve beğenilir. Ayrıca oğlak kadınının yazan çizen bir yanı vardır. Oğlaklardan yazarlar, ressamlar çıkabilir. Çok fazla dile getirmedikleri duygularını bu şekilde ifade ederler.
Oğlak kadınının güçlü yanı birçok erkek tarafından tehlikeli bulunabilir. Çok fazla karşılık vermeyen, düşüncelerini güçlü bir dille ifade etmeyen, sığınacak omuz arayan bayanlar, erkekler tarafından çok tecih edilir. Az konuşan ve az zeki kadın ideal eş adayı olabilir. Oğlak kadını böyle olmasa da hayatındaki erkeği mutlu etmek için öyleymiş gibi davranabilir. Bu rol yapma durumu çok uzun sürmeyecektir. Ben aslında buyum der gibi kendi özüne döner. Bu durumda ayrılık yolu gözükür. Gerçekten seven bir erkek ise oğlak kadınının güçlü duruşunu takdir edecektir ve onun yanında duracaktır. Oğlak kadınının inadından bahsetmeden olmaz. Aklınız varsa onunla iddalaşmayın. Sustuğunuzda o bir süre sonraz zaten orta yolu bulmak için durumu toparlayacaktır. Siz üzerine gittikçe inatlaşmaya devam edecektir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.