Özgür Bilgi Kanalı

oğlak burcu kadını

31 Aralıkta doğanlar, Burcu ve Yükseleni Oğlak,

OĞLAK ( 23 Aralık – 20 Ocak)

Mevsimsel Özellikler

Kış baslangıcı

Soğuk,sert

Değişken (günesli,yağışlı,kar)

Tedbirli,ihtiyatlı (kış için biriktirdiği yemekleri tasarruflu kullanmalı,çünkü önünde uzun bir kış var.)

Oğlak hayvanı zirveye tırmanmayı sever (otların en tazesi,en körpesi ve lezzetlisi hep zirvelerde,yükseklerde olur)

Hesaplı,cesaretli,sabırlı ve dengelidir.(incecik bilekleri ve ufak ayaklarındaki tırnaklarıyla bayagı iyi matematiksel hesaplar yaparak,kayalara atlar,zıplar ve tırmanır.)

Kış baslangıcı oldugu icin içe dönüktür,yuvasına dönüktür.(kış uykusuna yatacak,veya yatmıstır.)

Kendini örter

Element:

TOPRAK

Görünür

Katı

Mat

Örter

Somut

Ağır

Yavaş

Emici

Yönetici Gezegen:

SATÜRN

Kronos (zamanın yöneticisi)

Büyük ögretmen

İrade

Disiplin

Metanet

SONUÇ :

Zamanını cok iyi kullanır.

Öncüdür (mevsim baslangıcı)

Sabırlıdır (önünde uzun bir kıs var ve o yüzden sabretmek zorunda,sabırı bilir.)

İradelidir,disiplinlidir (satürn etkisinde oldugu icin)

Zamanı kullanma yetenegi,dolayısıyla program yapma yetenegi vardır.

Matematik iyi bilir,uygular ve iyi ögretir. (öğretmek icin ögrenci aramaz)

Tutumludur,

İce dönüktür

Mücadelecidir,dayanıklıdır.

Gercekçidir.

Bir cok bilgiye sahiptir,tecrübeleri vardir,ve o yüzden zirvede gözükmek ister.

İhtiyacı : Zirveye cıkmaya ihtiyacı vardır.Yoksa rahatsızlık duyar. Zayıflık gösterdigi zaman hasta olur.O yüzden bunu bildigi icin katı ve sert olabilir.Ama aynı zamanda kıvraklıgı da vardır.

Hassas Organlar : Dizler,kemikler,dişler ve sacları hassastır.Bir kaza sırasında ,en cok bunlar zarar görebilir.Zarar görme potansiyelleri vardır. Veya psikolojik bozukluk,stres altındayken, vücutla ilgili ilk arıza sinyalleri bu organlardan gelir.

Yükselen burcu; kişinin kendisini dışarıya gösteriş tarzıdır. Başkaları nın seni algılayış şeklidir. Görünen Ben i simgeler. Yani duruşun, yürüyüşün, giyim tarzın, kendini ifade ediş biçimin, vücut dilin… dışarıya kendini nasıl gösterdiğin ile igilidir.

Sen, kendini de oğlak burcu gibi gösteren tam bir oğlaksın. Hani, içi dışı bir dediğimiz cinsten.

Hassas organlar ise 12. yy da yaşamış ve bir tıp bilim adamı olan Ibni Sina nın tıp bilimini astroloji ile birleştirmesinden kaynaklanmaktadır.

Herşeyden önce sana şunu belirtmeliyim ki beni, yazdıklarımı daha iyi anlayabilmen için

Haritan hakkında pratik bir bilgi vermek isterim.

Dış çemberde burclar 30 ar derecede eşit şekilde yerleşmiştir. İçerde ise evler vardır. 12 adet. Bazıları daha genis, bazıları daha dardır. Gezegenler de bu evlerde yer almaktadır. Senin doğduğun saatte, Istanbuldaki gökyüzü konumudur bu.

Güneş; 12. Evden Aksa yapışık, Mars ile beraberliği var, Plutonla kare açısı, Satürn ile trin açısı var:

Güneş neyi sembolize eder?

Görünür Ben

Ego

Şahsiyet, kişilik

Canlılık

Yaşam Enerjisi

Baba merkezli,

Liderlik, Yöneticilik potansiyelleri

Aksa yapışık gezegenler hayatın boyunca çok öndedirler, baş aktör gibi…

Güneş akstaysa kendini gösterirsin, yöneticiliğini, liderlik özelliklerini gösterirsin.

Mars hemen yanında ve birinci evinde yer alıyor.

Mars:

Fiziksel enerji,

Maskulen, erkek enerji,

Mitolojide Ares, savaş Tanrısı ile bağdaştırılır.

Sana enerji pompalar, hangi evdeyse o evin konularıyla ilgili, “hadi başla, hadi yap..” gibi enerji verir sana durmadan. 1. Ev kendini dışarıya gösterdiğin fiziksel görüntünle alakalı bir yer..

Giyimine, duruşuna dikkat edersin, çünkü başkalarına hem fiziksel enerjini hem de yaşam enerjini göstermek istersin. Vücudun hem dayanıklı hem de güzel olması gerektiğini bilirsin. Bol bol spor yaparsın, spor yapmaktan zevk alırsın. Madalyonun öbür yüzünde ise bu evde Mars sakarlık verir. Çünkü dikkatin daha cok dışarıya yönelik oldugu için, ellerinle yaptığın işlerde konsantrasyon eksikliği çekersin, kaza yaparsın, sık sık, örneğin ekmek keserken elini kesersin, bardak elinden düşürürsün gibi…. Bünyen kuvvetli olur. Küçükken ele avuca sığmazdın, yaramazlık yapardın, hatta belki çoğunlukla erkeklerin yaptıkları sporları da denemiş olabilirsin…

Bilincin (=güneş) fiziksel enerjine hizmet ediyor. Yani bilinçli olarak bedenine hizmet edersin sen. Bedeninin iyi, atletik olmasına, kuvvetli, dayanıklı olmasına dikkat edersin ve bunun bilincindesindir. Çünkü kendini en iyi bu şekilde hissedersin.

Zaten bilirsin ki, bedeni kuvvetli olanlar lider olabilir…

Oğlak burcu sabırlı olmayı bilirken, sen Marsın 1. Evde oldugu için sabırlı olamazsın, hemen aksiyon almak istersin, Heyecanlı, coşkulu olursun…

Güneş – Mars Beraberliği:

Engelleri aşmayı bilirsin, kurnazlık da veriyor bu durum. Agresif, atılgan, cesaretli ve kendini motive edebilen bir kişisin. Aynı zamanda cok dobra konuşursun, kuvvetli gözükürsün, ancak bu durum genelde avantaj olsa da,bazen ikili ilişkilerinde sorun da olabilir. Kendini kontrol altında tutmayı öğrenmen ve bu kadar çok ve görünür olan enerjini daha avantajlı yollara kanalize etmen gerekiyor.

Tartışmayı cok seversin, ama bu bazen düşmanlık da verir… Cesaret seni eğlendirebilir, ama akabinde yıkıcı sonuçlar da elde edebilirsin… Hem fiziksel hem de zihinsel açıdan oldukça enerjik olursun. Cok yönlü kişiliğin ve hızlı zekan kendi doğanın farkına varmaya da yarar ve tuhaflıklarının üstesinden gelmeyi de öğrenirsin bu sayede… Eşini yönetmeyi bilirsin ve aslında onun da buna razı olması gerekiyor, yoksa sorunlar çıkar…

Gunes – Mars beraberliği aynı zamanda sivri dillilik te verir. Bu yüzden yaşamın boyunca sert duvarlara toslamamak için dikkatli olman, kelimelerde seçici davranman gerekiyor…

Pluton:

Köklü değişiklikleri, yer altını, ölüm ve ötesini sembolize eder.Atom enerjisi gibidir, yanardağ patlamasına benzetiriz, içinde büyük enerji vardır, gerilir, gerilir ve aktif oldugunda önünde hiç bir sey barınamaz… Köklü değişimleri simgeler…Mitoloji de Hades tanrısı ile bağdaştırılır.

Senin haritanda 9. Evinde duruyor..

 1. Evin konusu, yabancı kültürler, yabancı ülkeler, yabancı kişiler, akademik kariyer …

Okült (madde ötesi) bilgiyi araştırmak istersin.Yerin altına girer,oraları araştırır,arkeolog olma potansiyelin vardır.Bilgili ve etkileyici bir lider olursun. Dekan olabilirsin.Karşı cinsi etkilersin ama sen bunu pek anlayamazsın. Kişiye bu durum liderlik ve öncülük potansiyeli verir.Niye , çünkü bugüne kadar öğrenilmiş şeyleri değiştirme,yeni bir şey bulma potansiyeli vardır kişide. Pluton atomla bağlantılıdır. Çalışmalar bitmiş,tanımlama yapılmıştır ama kişi plutonun etkisinde yeni bir araştırmaya girer,yeni bir akımın öncüsü olur.Öğrenilmiş olanların değişimini sağlayan bir lider olursun ve kitleleri etkilersin. Ayrıca bu tür kişilerden etkilenirsen, tetiklenir sin. Bu tür kişiler sana çekici gelirler..

Güneş – Pluton karesi:

Genelde zor bir açıdır. Yaşantında her neyi başarmak, her neyi etkilemek istiyorsan bununla ilgili içsel gerilimler üretir. Kendini baskıda hissedersin. O yüzden başkalarını da baskı altına alırsın. Özellikle iş yerindeki kişiler, kendilerini baskı altında hissederler.

Kendini değiştirmek istediğinde de bu açı seni zorlar, yani zor olaylar yaşarsın. İçsel gözlemler yapman gerekiyor, sadece başkalarını etkilemek önemli değil, bunun tarzının doğru olup olmadığını da kontrol etmen gerekiyor. Kazanmak senin için çok önemli bu yüzden kişisel çıkarların için her yolu denersin.Bu aspect aynı zamanda sana buyuk bir güç ve karizma da verir, ama bunu, bu gücü uygun kullanman gerekiyor.

Mars – Pluton Karesi:

Duble etki yapar, çok enerjik, derin enerji, gizli enerji…Libidon çok çok kuvvetli olur. Birisi damarına basarsa çok büyük patlamalar gereçekleştirirsin. Bu sert açıyı kabullenirsen o zaman bu büyük enerjiyi, hayatında önemli değişimler için kullanabilirsin. Kendi farkındalığını anlarsan ve kendine güvenirsen,o zaman bu açı seni çok büyük başarılara hızla erişmeni sağlar.

Satürn:

Irade, disiplin, metanet duygusu… Kronos tanrısı, zamanı yönetme, program yapma potansiyeli. Matematik sel düşünce tarzı…

Oğlak burcunu anlatırken yazmıştım zaten yukarda…

 1. evinde duruyor.. Bu evin konusu; korkuların ve partnerinin sahip olduklarını, miras olaylarını sembolize eder. Bilinçaltının ötesini, yer altını simgeler.

Korkularının en başında sefil olma, fakir olma, istediklerini alamama korkusu var. Eleştiri almak korkusu ve sağlık korkuların daha sonra geliyor…

Kişi zorlayıcı etkilere maruz kalır.8. Ev zaten değiştirici bir evdir ve bu evi gerçekleştirmek ister.Çok zor çalışır Satürn bu evde..Eline geçenleri temkinli kullanırsın.Seçtiğin partner tarafından zorlayıcı etkilere maruz kalabilirsin.

Bütün bunlara sebeb,Satürnün toprak olması Þ değişen değil Þ o yüzden bu evde zorlanır.

Bu evde cinsel açıdan da zorlanırsın.Çünkü tutucu olursun.Romantik olamazsın, realist aşk, fiziksel aşk sana daha uygun gözükür…Kendini güvende hissetmen gerekiyor ama…

Fazla miras kalmaz.Kalırsa bile çok dikkatli kullanırsın.

Güneş ile Trin dediğimiz 120 derecesi var:

Self confidence , kendine güvenin tam olur… çok bereketli yeteneklerin var ve şanslı da olursun. Ebeveynin ya da senden sorumlu olan yaslı kişiler normalde genelde seni sıkıntılardan korurlar…Çünkü o zaman kendilerini daha rahat hisseder ebeveynin.

Bu açı aynı zamanda fırsatları yaratma durumları ve onları gerçekleştirme potansiyeli de verir… kendi egon için çalışırsın. Partnerinin sahip olduklarını, onun arabasını, parasını, evini, onun ebeveynini, onun kardeşlerini yönetirsin çaktırmadan…

Mars – Satürn Trini:

Aşırı çalışma, işkoliklik veriyor. Özellikle rüyalarının, tutkularının ve arzularının peşinden koşarsın, hırslı olursun. İstediklerine ulaşmak için yoğun enerjini yaratıcı gücünle yapılandırabilirsin. Libidon çok sert ve güçlü ancak çok kontrollu davranırsın.

AY, 1. Evinde, Oğlak Burcunda ve Jupiter ile opposition yapıyor Venüs-Uranus beraberliğine sextile dediğimiz 60 derecesi var:

Ay nedir?

Duyguları yönetir, bilinçaltını ve anneyi sembolize eder. Duygular ise hormonları yönetiyor..

Feminen dir.

Bilinçaltinin üstünde, bilincte o burcun özellikleri görünür.O burcu bilir.

Oğlak = Madde

Ay = Bilinçaltı

 1. evin sahnesi ise fiziksel bir sahne, maddesel sahne, fiziksel görüntünle, giyinişin, davranışların, duruşunla ilgili

Kişi zorlanır.Ay disiplini,iradeyi yani Oğlak burcunu bilir.Ama ay bilinçaltında oğlak ise zirveye çıkmak istiyor,yani maddi,görünür olmak istersin.” beni bir türlü anlamıyorlar”, dersin ve neden anlamadıklarını da anlamazsın. Þ yaklaşılmaz,sert bir görünüm verir bu, kişiye.Ne zamanki,insanların kendisini anlamadıklarını kabul edecen ve bilinçaltı maddeyle ilişki kurabilecek, o zaman çok mutlu olursun,süper olursun. Normalde duygularını göstermek istersin ama gösteremezsin, çünkü sahne maddi bir yer, Ay ise duygu…

Ay – Jupiter zıt açısı:

Bunu açıklamadan önce Jupiterin ne olduguna bakalım

Jupiter:

Büyük iyi, felsefe, din, büyüteç görevi görür, büyüteci nereye tuttuğun önemli

Iyimser bir tarz verir, iyimser olursan şanslı da olursun. Güzel fırsatlar cıkar karşına.

Bir harita da Jupiteri çalıştırmak çok önemlidir.

Ay i,le olan bu sert açısına gelince:

Çok aşırı duygusallık verir. Duygularını büyütürsün. Küçük şeyleri büyüterek çok zaman harcarsın, pireyi deve yaparsın. Dini ve sprituel konulardaki inanışlarını çok katı bir şekilde savunursun. Genelde duygusal olaylara , melankoli havalara girmeye meyilli olursun.Duygularından uzak durmaya, onlara kaptırmadan onları izlemeye çalış. Duygu yönetimi üzerinde çalışman lazım….duyguların seni yönetmesin sen onları yönet…

Ay ın Venüs ve Uranus beraberliğine yaptığı açı:

Bunu anlatmadan önce Venüs ve Uranus in anlamlarına bakmak lazım.

Venüs :

Aşk, sevme duygusu, estetik, sanat ve finansı temsil eder.

Venüsün 10. Evde, 10. Evin konusunu yani zirveyi, zirveye cıkmayı seversin, kendini en iyi nasıl hissedeceğini bilirsin. Venüsün Akrep te bulunuyor. Gizemli olayları seversin, zirve duygunu saklarsın, sevme duygunu göstermekten hoşlanmazsın. Kendini güvende hissederek zirveye cıkmak istersin, riske kolay kolay girmezsin. Güvende hissetmek senin için çok önemli, Ancak o zaman sevgini cok gösterirsin, deli gibi seversin…Yaptığın işi de sevmen , paradan daha önemlidir. Sevmediğin bir işte çalışamazsın, çok para için de olsa, asla çalışmazsın. Önce duygusal tatmine ihtiyacın var.

Uranus ise sürprizleri, özgürlüğü, sürpriz değişimleri, teknolojiyi, astronomi, elektriği elektroniği, bilgisayar teknolojisini sembolize eder. Aklını özgür bırakabilirsen keşifler de yapabilirsin. Devrimci , sıradışı radikal ve özgür bir tavır verir.

Uranus Akrepde : Akrep zaten dönüştürücü,gizli.Bilinçaltının derinliklerini biliyor.Ölümü biliyor,çünkü bilmek zorunda ki korkmasın ve kendini güvende hissetsin.Ölümü bilmek : Dönüştürücü olmanı sağlar.Çünkü yaşamı da bilirsin.Ölümü bilmek,yaşamayı da bilmek demektir. Uranus burada rahatsızdır.Çünkü Akrep zaten bilinçaltı ile iletişim halinde,o halde gözükenin ötesini keşfetmek zorundasın. Bilinmeyeni keşfedip,görünür hale getirirsin.Gizbilimci olabilir,teknolojiyi iyi kullanırsın. Bu kişiler, ölüm ve ötesinin keşfedildiği zamanda doğmuş oluyorlar. 6. Hissinin kuvvetli olmasının bir nedeni de bu Venüs ve Uranusun beraberliğinin Akrep de olmasıdır.

 1. evde duruyor..yani zirve evinde, zirve anlayışını değiştirirsin, değiştirmen için de sürpriz olaylarla karşılaşırsın, zirve anlayışın demek, kendini “en iyi” hissetmek demektir. Yani bu ikili sayesinde sürpriz aşklarla, Akrep erkeklerin sayesinde de olabilir, kendini nasıl en iyi hissedeceğin ile ilgili kriterlerini değiştirirsin.

Venüs – Uranus beraberliği:

Romantik ilişkilerin sıradışı radikal bir tarzda olur. Sıradışı seversin, kalender bir yapıya sahip olursun. İlişkilerin sürpriz bir sekilde başlar ve yine sürpriz bir şekilde sonlanır. Arkadaşlık la aşk arasındaki çizgi genelde bulanıktır senin için, belirli olamaz. Bu yüzden aceleci davranmaman lazım , özellikle evliliğe adım atarken, kararını hep iyice düşünmen gerekiyor. Duygusal konularda çok düşünürsün…

Satürn ile olumlu açısı var, aşağıda….

Uranusyen tipler (radikal, sıradışı ) seni çeker…

Sanatsal yanın ve yeteneklerin de sıradışı ve çok orijinaldir. Para kazanma ve harcamadaki mentaliten ve huyların da aynı aşk yaşamın gibi özgür, radikal eğilimlerinin olduğu sıradışı bir tarzdadır. Ama Satürn ile yaptığı açı sayesinde dikkat edersin harcamlarına.

Ay ın; böyle bir beraberliğe olumlu bir açı yapıyor. Bu ne demektir?

Ay – Venüs açısı:

Genelde gani gani cok bol bir çekicilik ve cazibe veriyor. Artistik ilgilerin ve eğilimin çok önemlidir.

Bir erkeğin haritasında kadınlarla güzel geçinme ve onlardan her türlü yararlanma potansiyeli veriyor. Kadının haritasında ise girginlik, sosyallik, arkadaş canlısı dediğimiz tatlı ve estetik bir aktiflik veriyor. Aynı zamanda verimli ve tatminkar bir evliliği de sembolize ediyor.

Ay – Uranus açısı:

Değişiklikleri, sürprizleri seversin ve bunları kullanarak avantaj elde edersin. Yüksek sezgilerin sayesinde çok karışık durumları ya da çalışma alanlarını kolay anlarsın. Diğer kişilerden ayrıcalıkların olur, ama bu seni sıkmaz.

Ay bilinçaltını sembolize ediyor, yukarda yazmıştım, sen bu radikal , sıradışı ve özgür aşk hayatında bilinçaltından yardım alırsın. Duygularından tiyolar gelir sana, ve o şekilde davranırsın… ayrıca sıradışı aşklar yaşadığında da duyguların tatmin olur… Karşılıklı besleme var burda. Ama biliyorsun Venüs sadece aşk demek değildir… Para kazanma, harcama, estetik duygular, sanat potansiyeli… bunlar da duygularını besler ve duyguların da , örneğin sanatını besler…

Biliyorsun, bilinçaltımızda inanılmaz bilgiler vardır, bir takım meditasyon yöntemleri ile o bilgilere ulaşmayı deneriz ve ikilem yaşadığımızda ya da herhangi bir ihtiyacımızı bulmak istediğimizde , bilincaltımızla doğru iletişim kurabilirsek, ordan gelen bilgilerle hep ve her zaman doğru karar veririz. Senin de doğuştan böyle bir doğru duygusal beslenme yeteneğin, potansiyelin var. Bunu kullanman gerekiyor.

Venüs Satürn açısı:

Sosyal aktiviteleriniz genelde işle alakalı çevrenizde oluşur. Tutumlu da olursunuz, kolay para harcamazsınız. Finansal durumunuzu çoğaltmak için çeşitli fırsatlar yaratırsınız. Romantik ilişkilere hemen atlamazsınız. Ama bir kere bağlanırsanız, ilişkiniz genelde kararlı ve istikrarlı kalır.

Uranus – Satürn açısı:

Her iki gezegen özelliklerinde bir halat çekme yarısı gibi rekabet vardır. Satürn gelenekçi, tutucu, kuralcı, disiplinli…Uranus ise tam zıttı, özgür, sıradışı, kuralsız olma özellikleri veriyor… Güç savaşında bu açı bir eksiklik, ilgisizlik oluşturuyor. Çünkü Uranusün yaratıcılık potansiyeli ve o parlak sıradışı özgür aklı, Satürn tarafından kalıplara sokuluyor, pratik ifadelere dönüşüyor. Geleneksel düşüncelere, örf ve adetlere saygı duyarsın ama onlarla sınırlanmazsın. Cok derin ve kuvvetli bir timing, zamanlama duygun, yeteneğin vardır.

Satürnün bu iki gezegenin beraberliğine olumlu açı yapması seni cok radikal uçuşlardan koruyor.. Aşk, sanat ve finans konularında risklere girmeni engelliyor, uçuk kaçık davranacağım diye, saçma sapan işler yapmazsın yani.. Koruma altındasın adeta…

Merkür – Neptun Beraberliğin, 11. Evde ve Yay burcunda ve Satürn e sert açısı var:

İlk önce Merkür ve Neptünü açıklayalım…

Merkür; akıl yani düşünce sistemin demektir. Iletişimi sembolize eder. Mitoloji de Hermes ile bağlantılıdır. Hermes tanrıların habercisiymiş… Iletişim tanrısı…

Merkür Yay’da : Kuralları ben koyarım , der.Adaletini kendin koyar,kendi felsefeni yaparsın.Burada düşüncenin alanı dağılır.Çünkü merkür için çok geniş bir alandır burası.Yay : Yargıç,kanun yapıcı,kural koyucu.Düşüncesi bu doğrultuda olunca kişi çok zorlanır, ve düşüncesi dağılır.

 1. evin konusu; başkalarına yardım etme, başkalarının mutluluğu ile ilgili anlayışını sembolize eder. Yani sen başkalarını mutlu etmek için nasıl bir yol izliyorsun.

İstediğin gibi iletişim kurarsın.Bu evde çok rahattır Merkür.Dernekler , cemiyetler de iletişim ortamı olan yerlerde bulunursun…iletişim kurarak mutlu edersin, ya da öyle bir işte çalışırsın, pazarlamacı, müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler gibi…marketing ve organizasyon işleri… düşünce biçimin, düşüncenin ana teması bu konularla ilgili çünkü.

Neptun?

Neptun ise hayal enerjisidir, imajinasyon, sanat yapma, ve mistisizm.. mistik konular… akıl ile yani Merkür ile birleşince yaratıcılığın ortaya cıkar. Zaten imajinasyon + yaratıcılık = sanattır.

Sen de reklamcı olarak bu potansiyelini kullanıyorsun. Bece tam 12 den vurmuşsun.

 1. evdeyse neptun, insanların mutluluğunu hayal edersin, onların ihtiyaclarını bilirsin ve ona göre hareket edersin..Sanatcıların, mistiklerin , psikologların olduğu cemiyetlerde olursun, çevrende o tür kişiler olur , ya da onlar için çalışırsın.

Bu yaratıcılık potansiyelini gösteremezsen hasta olursun, Neptün ilaçlarla da bağlantılıdır, kaçışlar yaşarsan ilaç, drug bağımlısı olma potansiyelin de var, buna dikkat etmen gerekiyor.

Neptün hayallerle bağlantılıdır, Jupiter transitlerinde özellikle dikkat etmen gerekir, çünkü hayallerin derinleşir, hayallerinin alt katmanlarında olan korkuların, takıntı ve endişelerin aklına gelir, depresyona da girebilirsin…

Jupiter transiti seni ne zaman etkileyecek?

1 Ocak 2019 – 23 Kasım 2019 tarihleri arasında dikkatli olman lazım. Canın sıkıldığında ya da yalnız kaldığında kendini meşgul edecek bir şeyler bulman lazım. Sevdiğin kişileri, dostlarını ara, hobilerin varsa onlarla uğraş ve fazla hayal kuracak vaktin olmasın, çünkü hayallerin acaip büyüyecek, Jupiter büyüteci devreye girecek. Bu potansiyeli mesleğinde bir seyler yaratmak için kullanabilirsin mesela . yepyeni sıradışı bir reklam filmi aklına gelebilir…

Astroloji sayesinde herhangi bir potansiyeli kullanma fırsatı yakalıyorsun, çünkü aynı bir ajanda gibi sana konuyu ve zamanı bildiriyor… Hayatı keyifle yaşamak budur aslında…

Merkür – Neptun Beraberliği:

Sizde koku duyusunu çok geliştirir. Kokular, tatlar sizin için büyük anlam taşır. Renkleri, müziği, kokuları çok değişik algılar ve onlara tepkiler verirsiniz. Ayrıca bu beraberlik size duygusal ve romantik bir zihin yapısı verir. Bu açı; keçi tırnaklı ayaklarına karşın flütüyle en göksel şarkıları çalarak genç bakirelerin kalbini kazanan toprak tanrısı Pan ın açısıdır. Bu sansasyonel potansiyeliniz kontrol edilip korunabilirse, sizin sanat potansiyeliniz de olur. Ancak özellikle mistisizm konularında detaylara girerseniz kişiliğinizi yıkıcı bir şekilde de tüketebilir. Mantık ile ispat edilemeyen her şeyden kaçınmanız gerekiyor, ayrıca zaman zaman gereksiz risk almaktan da çekinmeniz doğru olacaktır. Neptun hayal enerjisidir. Merkür ise aklı sembolize ediyor.Neptun yüzünden aklınız karışır, düşüncelerinizi bir sis perdesi gibi kaplar, buna dikkat etmeniz lazım. Bazen hayal enerjiniz o kadar yoğun olur ki, hayallerinizin ötesinde yer alan yukarda da yazdığım her türlü korku, endişe ler aktif hale gelir aklınızda.. Örnek Jupiter transitinde 2019 da böyle bir sey yaşayabilirsiniz.

Merkür – Satürn karesi:

Zorlu, komplex konuları anlama ve düşünme potansiyeli veriyor. Fakat fazla düşünüp çok fazla endişeye kapılabiliyorsun. Genelde eski tecrübeleri ya da geçmiş olayları düşünme potansiyeli verdiği için endişelere kapılırsın. Ve bu yüzden kişi negatif bir öngörüye sahip olduğu için kendini geri çeker. Her zaman olmasa da , ya da devamlı olmasa da bir bencillik eğilimi de veriyor bu açı. Devamlılık olduğunda kişi kendisinin hep haklı olduğunu düşünür. Bu açının zorlamalarından kurtulman için kalıp haline gelmiş alışkanlıklarını kırman gerekiyor. Kalıplarından kurtulman lazım. Gelenekçi bir düşünme şeklin var ve bu seni zorluyor. Geçmişi silmen lazım. Kendini yaralayan kişileri affetmen lazım. Diğer kişilerin duygularına empati yapman lazım…

Neptun – Satürn karesi:

Bu açı, hayallerini gercekleştirme potansiyeli veriyor. Ama kendi kendini motive etmekte zorlanırsın. Yaşamını sis perdesi içine çeken ve kaçışlara neden olan alkol ve uyuşturucu bağlılığından kesinlikle uzak durman gerekiyor. Bu açıyı faydalı hale getirmenin en önemli yolu, kendini , tutkunu ihtirasını harekete geçirecek bir şey bulmandır. Bence yaptığın iş, reklamcılık bu yüzden çok önemli . Yaratıcılığını yapılandırıyor burda Satürn. Neptünün hep , Satürn ile yaptığı bu açı gibi sert açılara ihtiyacı vardır. Yoksa hayallerinle bulutların üstünde dolaşıp durursun, realize edemezsin. Burda bir realizasyon var. Ne hayal edersen onu gerecekleştirirsin… Hayallerine dikkat et o yüzden…:))

Satürn KAD beraberliği:

Bu durum sana konservativ bir cevrede başarılı olma potansiyeli veriyor..şartlara uyum sağlarsın, oppositinde yer alan GAD ile de önyargılarından kurtulma potansiyeli verir sana, daha objektif olursun..

Kendini yaşamın boyunca önüne gelen olaylarda hep geliştirme potansiyeli veriyor..Öğrenerek gelişirsin evrimini tamamlarsın..

KAD Başak ta:

Geride Bırakılacak Eğilimler:

Bu eğilimlerin etkisini azaltmak, yaşamı senin için daha kolay ve zevkli kılacaktır.

 • Mağdur kişi olmak
 • Plan yapmaktan kaçınmak
 • Gerceklerden kaçmak (aşırı uyku, bağımlılıklar, hayal kurma eğilimleri…)
 • Aşırıya kaçmak
 • Aşırı duyarlılık
 • Kendine ve yeteneklerine güvenmemek
 • Yetersizlik duygusu ve buna bağlı geri çekilmeler
 • Vazgeçmek
 • Belirsizlik, buna bağlı olarak kendini adamayı istememek ve hareketsizlik…

Geliştirilecek Nitelikler:

 • Katılım
 • Kaosa Düzen getirmek
 • An ı yakalamak, şimdiye odaklanmak
 • Analiz etmek , hayal kurmamak
 • Deneyim yoluyla özgüven kazanmak
 • Ilımlılık
 • Korkulara rağmen riskler alabilmek
 • Ayrıntıları farketmek ve onlara değer vermek

Sadece sen, kendi içine baktığında kendi kendine guven ve amaç verebilmen , hedefler koyabilmen için hangi dışsal yapıları yaratacağını keşfedebilirsin.

Yaşamını kendin ihtiyaç duyduğun biçimde düzenlemen gerekiyor…

Yaşama katılmaya ve nelerin seni başarıya götürdüğünü öğrenmeye başladığında aradığını güveni de kazanacaksın… Çözüm aslında senin içindedir. Başkalarına güveneceğine, kendine güven!!!

“Şimdi” de kalmaya alış! Sen zaten her zaman büyük tabloyu görmeye alışıksın… ancak buna o kadar bağlısın ki, akıl oyunlarına düşersin ve “şimdi” yi kaçırırsın…

“geri çekildiğim zaman kaybederim”, olumlu sonuçlar yaratmaya katıldığım zaman kazanırım…”

Odaklanıp bir plan yaptığında tüm evren başarıya giden yolunu açar.

Sen yaşamın ruhsal boyutunun doğal olarak zaten farkındasındır. Aşırı duyarlısın, çabuk kırılırsın bu yüzden.

Başak KAD insanı bir cok yaşamlarda egonun dağılmasını (meditasyonlar, ruhsal arayışlar, manastırlar, hapishaneler, alkol ya da uyuşturucu bağımlılıkları…) deneyimleyerek geçirmiştir. Ve sen bu enkernasyonda bununla başa çıkmak zorundasın, o yüzden doğdun. Sen geçmiş yaşamlarda daha yüksek bir enerjiyle birleşebilmek için kendi kimliğinden parça parça vazgeçtiğin durumları , semavi deneyimleri zaten yasadın, ve bu yasamda egonun dahafazla dağılmasına izin vermen gerekmiyor… Vizyonunu fiziksel dünyada göstermek zorundasın artık…

Korkular… Örnek: telefonun kesilmesinden korkmak yerine, her ay düzenli faturalarını ödemeye zaman ayırmak cok daha doğru bir karardır. Sağlam maddi temeller yaratarak yaşamının güçlenmesini sağlamalısın. Çünkü böyle olursa insanlara daha fazla yardımcı olacaksın..

Sen, Aşırı duyarlı, kolayca kırılabilen,ve başkalarına acı vermekten kaçınmaya çok dikkat edersin. Yaşamın ruhsal boyutunun farkındasın ve başkalarının ıstıraplarından, onların farkında olduklarından daha fazla farkındasındır ve onlardan daha fazla kaygılanrsın.

Eski yaşamlarında sen kendini tecrit ediyordun, dünya sana göre bir yer değildi sanki… Kendin için rutinler oluşturman lazım… Eskiden zamanını bir başkası düzenliyordu, manastırlarda gong lar calıyordu, ne yapman gerektiği bildiriliyordu, ama bu enkarnasyonda sen artık kendi gongunu çalmalısın, kendi hayatını istediğin biçimde programlamaya başlamalısın.

Örneğin bu yaşamında dakik olmakta bu yüzden zorlanıyorsundur. Ama bu yaşamında sorumluluk almak ve randevularına zamanında yetişmek çok önemlidir, çünkü toplum sistemi bu sekildedir.

Gerceklerden kaçmak seni ters etkiler bu yaşamında. Hayal kurmak, uyusturucu maddeler, alkol aşırı yalnızlık, aşırı uyku ve yaşamdanm herhangi bir şekilde geri çekilmek kendine olan güvenini çok zayıflatır..

Psişik veya hayali alemlerin , geçmiş yaşamlardan gelen keskin bir farkındalıgına sahipsindir. Ama bu yeteneğin, şayet bu yaşamında uygun biçimde yönlendirilemezse, o zaman çok büyük bir zayıflığa neden olur ve paranoyalar, hezeyanlar oluşur, korku ve endişelere kapılırsın…O yüzden yaratıcı hayal gücünü kendi içine değil, dışarıya yöneltmelisin, başkalarına verebileceğin bir hizmete ya da hedefe yöneltmelisin.. Somut sonuçlar elde etmelisin..

Çok fazla hayal kurarsan, ki bunu çok seversin, o zaman, sanki bir mutluluk hapı almışın gibi, dalgalı alemlere girersin. Ve bu durum seni, bu maddi dünyada işlev yapma yeteneğinden yoksun bırakır. Örneğin aileyle ilgili bir hayale öyle yoğun dalarsın ki, bu durum, gercek yaşamında doyum verici aile ilişkileri yaratmanı engeller. Yani hayallerini fiziksel dünyada gerçekleştirmek için yapıcı eylemlerde bulunmanı , aksiyon almanı engeller… Hayal kurmak bedavadır, ohhh ne güzel, gercek dışı dünyada yaşamak… diyemezsin.

Sen, büyük tabloyu herkesten daha dikkatli görmeye alışıksındır. Burada ve Şimdi nin ayrıntılarını bu yüzden kaçırırsın ve senin için şu anda gereksiz olan ve hayrına olmayan eylemlerde kolayca bulunabilirsin…Ama herhangi bir durumun gercek ayrıntılarına dikkat ettiğinde nadiren yanılırsın… Yani şimdiye dikkat etmen çok daha önemlidir senin için. Başarılı sonuçlar üretmek için ayrıntılara dikkat etmeyi gerektiren bir işte bu yüzden çok başarılı olursun.

Senin içsel ızdırabının panzehiri hizmet etmendir. Doğuştan yargılayıcı değilsindir, kalbin başkalarının ızdıraplarıyla kolayca rezonansa girer.. Bu yaşamında sen, kendi şevkat duyguna göre davranmayı öğreniyorsun. Başkalarına hizmet etmek için burada oldugunu içsel olarak bilirsin. Ihtiyacı olana ve nasıl yardım edeceğine odaklandığında için güvenle dolar… Gönüllü çalışmak ve dostlarına ya da ailene yardım etmek , kendini yararlı ve tatmin olmuş hissi verir. O yüzden dışa yönelik bir çok faaliyetin olması senin için çok sağlıklı ve iyi olur.

Birisine yardım edebilmen için , onunla direkt etkileşime ihtiyacın vardır.

Birine yardım etmek zorunda hissedersen kendini bunda bir yanlışlık , sana uymayan bir durum vardır. Görev duygusuyla , değil, şevkatle, kalbinden gelen bir sesle ve spontane yardım etmen gerekiyor. Çünkü gercek yardım etme arzusu kendini tanımaktan ve duygularına bağlı olmaktan gelir. İnsan doğasıyla ilgili içgörü ve evrensel anlamda insanlıkla, onların mutluluğu ile bir bağlantı sağlar sende. Ve bu ruhsal ve şevkatli hall içinde olursan, çevrendeki insanlar da sihirli ve şifa verici haller yaşamaya başlarlar…

Bir sorun yaşadığında bir terapiste gitmek ya da çok iyi bir dostunla görüşmek sana çok iyi gelecektir. Çünkü bu etkileşim senin daha geniş bir açıdan olaya bakmana neden olur, Senin hayal gücün o kadar geniştir ki, tek başına oldugunda sorunları abartma ve ne kadar çözülmesi imkansız ya da zor durum varsa, onları hayal etme eğilimin olur. O yüzden yalnız, tek başına kalmaman gerekiyor.Çünkü hayal ettiğin korkular seni adeta felç eder ve kaçışlar başlar, hayatını tekrar düzene sokmakta çok zorluk çekersin. O yüzden yakın bir dostuna ya da terapiste gittiğinde sorunlarının korkularının realiteye mi dayandığı yoksa aşırı hayallerinin ürünü mü olduğu hakkında geri bildirim alırsın..Ve bu sana son derece yararlı olur. Pratik hayatında neyin iyi sonuç verdiğini neyin sonuç vermediğini deneyimlemek senin için çok başarılı sonuçlar çıkartır. Sen herşeyi kafanda çözmeye çalışmamalısın.

Bir ilişkide sınırlarını yitirdiğini hissediyor ve partnerine açılmanın zor olacağını kabul ediyorsan o zaman 3. Bir kişiye danışman ve onu devreye sokman da iyi sonuçlar verir. Partnerini kırmamak için aşırı duyarlı davranıp, sorunu çözebilecek bir davranıştan kaçınabilirsin. Ama belki de partnerin senden iyi bir çıkış istemektedir. “yeter artık, bu davranışların kabul edilemez, beni ayrılma noktasına doğru itiyorsun…” gibi bir takım sözler duyması ile ona jetonların düşmesi için bir fırsat vermiş olursun…

Eger bir seyin yolunda gitmediğinden korkuyorsan, geri çekilmek yerine, yapacağın en iyi şey ileri doğru adım atmak, duruma katılmak, başkalarının desteklerini sağlamak ve korkunla yüzleşerek en kötü durum senaryosunun gerçekleşmesini önleyecek bir çevre yaratmandır.

Günlük tutman da önemlidir. Geçmişdeki durumlarınla şimdiyi kıyaslayabilmen seni çok güçlendirir. Sana köklenme duygusu ve güven verir.

Başak Kuzey Düğümü insanı son derece duyarlıdır. Ve o yüzden de başkalarının da çok duyarlı olduklarını zannedersin. Diğer insanlara yakından baktığında resmin ötesini de görürsün, maskelerinin arkasında neler yattığını, güdülerini, arzularını hemen anlarsın. (sezilerin güçlüdür…) Çünkü yargılayıcı değilsindir, o yüzden anlarsın hemen. Objektif olarak çözersin kişileri… ve bu duygu başkalarının iç dünyasını görmene de yarar, o yüzden başkalarının ağlama duvarı olursun, yakın dostların gelip seninle dertlerini paylaşırlar..

Bu enkarnasyonda yaşamının her bölümünde ılımlı olmayı öğreniyorsun. Diğer insanları , ilişkide oldugun kişileri hesaba katarak olup bitenin ayrıntılarına odaklanarak ve elindeki mevcut durum için pratik bir çözüme ulaşmak için çaba göstererek ılımlı olmayı öğreniyorsun…Bir sey yolunda gitmediğinde hemen kolları sıvamalı ve işe girişmelisin. Vazgecersen herkes kaybeder. Çünkü diğerleri bilinçaltı olarak senin de, işe karışmana bel bağlarlar. Sana güvenirler… Evren bile senden zaman zaman yardım isteyebilir, yani sen işini bilirsin ve ne kadar yardımcı olursan o kadar bu enkarnasyondaki misyonunu gercekleştirmiş olacaksın, gelişeceksin…

TRANSİTLER:

Jupiter transiti 10. Evinde zirveni tetkliyor.

Zirve de değişiklik, kariyer değişikliği, iş değişikliği, ya da bu 10. Evden 4. Evine yani aile, yuva ve evlilik anlayısının sembolize edildiği eve de projekte ettiği için evde, hanede değişiklik, evliliğe adım, hanede büyüme, hamile kalma, eve yeni birisinin gelmesi…gibi anlamları olur.

4 Aralık 2017 de başlamış bu süreç ve 8 Kasım 2018 e kadar sürecektir…

Akrep burcundan olan birirsiyle tanışırsın ve onunla yaşayacağın olaylar sayesinde bu yukarda yazdığım konularda değişiklik yaşarsın. O yüzden şimdiden buna hazırlık yapman gerekiyor. Bu konularda gercek ihtiyacını , meditatif , sana uygun bir yöntem ile belirleyim bilinçaltından bilincine çıkartabilirsen süper olur. Bu; hedef olarak bilincine yukselir ve sonra hic düşünmeden ilk adımını atman gerekiyor. Neden hiç düşünmeden, çünkü bu ihtiyacını akıl yolu ile bulmadın, düşünerek ortaya çıkarmadın, tamamen bilinçaltından yani duygunla ortaya çıkardın. O yüzden ilk adımı atıp da o yola girmek için kesinlikle akıl yürütmemen, düşünmemen gerekiyor… işin püf noktası budur , buna çok dikkat etmen gerekiyor, öbür türlü akıl oyunlarına düşersin ve hedefine asla ulaşamazsın, yani bu potansiyeli bu Jupiter enerjisini boşa geçirmiş olursun…

Bu transit sırasında karsına bir sürü davetler cıkacaktır… bu davetleri kabul etmeye çalış, çünkü sürpriz bir sekilde ve sana çok farklı gelen birileriyle karşılaşacaksın…

Jupiter aynı zamanda iyimserlik verir, bu zaman içinde kesinlikle iyimser düşünmen gerekiyor hep Kötümser düşünmeyi yasakla kendine bu süre içinde… Satürnün, “tedbirli ol, hoop, napıyorsun…” gibi uyarılarına kulak asma…iyimserlik sana şanslı olma hali de verecektir.

Pluton Transiti 1. evinde:

Konu: kendini gösteriş tarzında, fiziksel bedeninde, kendini ifade ediş biçiminde köklü değişiklikler…

Süre : Eylül 2012 de başlamış seni, güneşini tetiklemeye… şahsiyetinde , kendini gösteriş tarzında, enerjinde köklü değişimler başlamış… Bu süre içinde Babanın da sana extra ihtiyacı çıkmış olabilir. Çünkü önce Güneşin etkilenmiş, sonra Marsın..

31 Mart 2019 a kadar ek bu süreç.

Tehlikeli sporlardan bu süre içinde vazgeçmeni tavsiye ediyorum. Araba kullanırken emniyetli git, dağcılık, paraşütle atlamak , kayak yapmak …filan, ya da dalgıçlık, yelken sörf… bunlara ara veriyorsun 2019 a kadar. Fiziksel aktivitelerinde risk almaman gerekiyor. Ve en önemlisi bu transitte kendin gel, bedeninle ilgili neyi değiştirmek istiyorsan onu gerçekleştir lütfen , bir değil iki , üç tane hedef koyabilirsin kendine.. Pluton transiti yıkıcıdır, şayet olumlu kullanamazsan yere yapıştırır seni.

O yüzden bir ya da birkac hedef koyarsan yani sözü gecen değişimlerinde gercek ihtiyaclarını bulursan , değişimler o yönde gercekleşir ve adeta level atlamış olursun, çok yükseklere cıkarsın…

Bedeninde köklü değişim yapmak… örnek hamile kalmak gibi… başkaları tarafından algılanışın değişir, kendini gösterme biçiminde köklü bir değişimdir bu…

Pluton transiti aynı zamanda Venüsüne de olumlu açı yapıyor. Oğlak burcunda hareket ediyor ve ordan seni etkiliyor. Örnek, Oğlak burcundan bir erkekle tanışırsın, ona aşık olursun (Venüsün tetikleniyor) ve o erkekle yaşayacağın olaylarla sevme duygunda köklü bir değişiklik yaşarsın… sevme kriterin değişir… o kişi senin Plutonun olur…

Neptun Transiti:

 1. evinde oluşuyor, Finans ve maddeye sahip olma evinde…

8.evindeki Satürn potansiyelin tetikleniyor…

 • Maddi konularda riske girmemen gerekiyor..
 • Fiziksel enerjinle ilgili her neyi hayal ediyorsan onu gercekleştirme potansiyelin oluşuyor. (Estetik ameliyatlar, hamile kalma….)
 • Transit yeni başlamış ve Nisan 2022 ye kadar devam edecektir.
 • Balık burcundan birisi aklını şaşırtabilir, maddi konularda seni akıl oyunlarına düşürebilir, buna dikkat etmen gerekiyor.. Bu kişi bir psikolog da olabilir.

Bu gibi transitlerde hep buyuk resmi görmeye çalış.. yaşadığın ve yaşayacağın her olayın, karşılaşacağın her kişinin senin için anlamı vardır… sen varsan bu dünya var sen yoksan bu dünya da yok, ve şunu unutma ki 100 sene sonra seni tanıyan hiç kimse bu dünyada olmayacak… ama insanlar yine yaşayacaklar, sistemler yine var olacak….

14 milyar yıllık şu koca evrende, yaşayacağımız ortalama 80 yılın tadını çıkarmaya bakmak lazım… milyonlarca sperm arasından sen en hızlısı olmuş, sen birinci gelip doğmuşsun, şanslısın, Tadını çıkartın doyasıya…

Özel burç yorumları için iletişime geçiniz


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.