Özgür Bilgi Kanalı


Yengeç erkeğinin fiziksel özelliklerindne bahsedecek olursak genelde orta boylulardır ve hafif toplulardır. Zayıf yengeç erkeğini bulmak zordur. Çok esmer değillerdir genelde kumral tenleri vardır. Çok belirgin yüz hatlarından bahsedebiliriz. Özellikle gözleri çok dikkat çeker. Tüm enerjilerini gözlerinde görebilirsiniz. Çok büyük dudakları olmasa da dudakları dikkat çeker. Vücutlarında kıl çoktur ve saçları çok gürdür. Zaman zaman kilo problemi yaşarlar.
Yengeç erkeği kendine bakar. Çok alış veriş delisi değildir ama kendi tarzını yaratacak kadar moda bilgisi vardır. Kendisine hangi renklerin yakışacağını, hangi modelleri seçeceğini iyi bilir. Eğer hayatında birisi varsa bu kişinin düşüncesini de alır. Yengeç burcu erkeği saatlerce alışveriş yapmaz. Bir mağazaya girere ne istiyorsan toptan alır ve çıkar.
Yengeç erkeğinin sıcak ve samimi yaklaşımı vardır. Kendini iyi hissettiği kişilerin yanında bol muhabbet eder ve samimi davranışlar gösterir. Güvenmediği ve tanımadığı kişilerin yanında kendini çok öne plana atmaz. Özgüvenli duruşlarının arkasında çekingen bir yapıları vardır. Ancak kendilerini iyi hissettikleri kişilerin yanında çoşabilirler. Nazik ve kibar davranmayı severler. Doğal görünmeye özen gösterirler. Başkasıymış gibi davranmazlar.
Yengeç erkeği dürüsttür ve dürüst olunmasını ister. Yalanı hiç sevmezler. Yalanı yakaladığında o kişiden o anda soğur ve o kişiden uzaklaşmayı tercih eder. Dürüst ve net bir duruş sergilemek onun çin çok önemlidir. Her konuda dürüst olunmalıdır. Kırıcı bir durum söz konusu olsa bile net olmak her zaman en doğru hareket olacaktır. Yengeç erkeği sevgi kavramına çok önem verir. Sevmek ve sevilmek ister. Sevdiği birisinin onu sevmemesi ve onun gibi karşılık vermemesi onu çok kırabilir. Belki de bu durum onu hırçınlaştırabilir. Onun varlığına saygı duyulmalıdır. Saygının yok olduğunu gördüğünde hırçınlaşabilir ve kendini değersiz hissedebilir.
Yengeç erkeği çok yardımseverdir. Çevresinde ihtiyacı olan kişilere yardım etmeye çalışır. Bazı yardım kuruluşlarına, bazı yardım derneklerine uğrayabilir ve organizasyonlara katılabilir. Bir arkadaşı gecenin bir yarısı arayıp yardım istese hiç düşünemden yatağından kalkıp yardıma koşar. Karşıdaki kişinin zaafından yararlanmayı düşünmez. Düşene bir tekme de o vurmaz. Tam terci elinden tutup kaldırmaya çalışır.
Yengeç burcu erkeğinin sezgilerini hafife almamak gerekir. Çok kuvvetli hisleri vardır. Hayatta duygularıyla yaşayan bu erkekler herşeyi olumlu olumsuz hissedebilirler. Bir olay karşısında iyi bir gözlem yaparlar. Analizci tavırlarıyla olayı çözmeye çalışırlar. Pratik zekaları düğüm noktasını bulmada yardımcıdır.
Yengeç erkekleri bazen içine kapanırlar ve oradan çıkmak istemezler. Ne kadar çabalasanızda tavrınızı değiştiremezsiniz. Bu bunalımlı ve içe kapanık halini o da çok beğenmese de bu davranışından da kolay kolay vazgeçemez. Onu kırdığınızda iki türlü tepki verir. Ya o da sizi kırmak için harekete geçecektir ve ölümcül darbeler vuracaktır ya da kendi içine kapanacak ve size küsecektir. İki durumda da işiniz çok zor. Çok milli ve tutucu tavırları vardır. Sevdikleri, değerleri söz konusu olduğunda keskin cümlelerle onları korurlar. Koruduğu değerlerden biri de annesidir. Annesine çok düşkün olan bu burç, ailevi konularda eleştireye çok açık olmayacaktır. Annesini eleştirmeyin hatta annesiyle iyi geçinin. Ailevi meselelere olumlu yaklaşın ve olumsuz tavırlardan sakının.
Yengeç erkeği güven verir. Yeni biriyle tanıştığında hiçbirşey demese bile iyi niyetli biriyim mesajını karşıya verir. Karşıdaki kişi de tüm sırlarını bir anda yengeç erkeğine anlatıverir. Samimi yaklaşımı ve neşeli tavrı insanlar tarafından hoş karşılanır. Yengeç erkeği sevdiğinin kolay kolay aldatmaz. Duygusuz ilişkilerin adamı değildir. Sevdiği kişiyle cinsellik yaşamak ister. Sizi seven bir yengeç erkeği varsa aldatılma olasılığınız çok düşüktür. Aldatılmanız için onun sevgisini çok hor kullanmış olmanız gerekir yada aldatmış olmanız gerekir. Geçmişine, anılarına düşkündür. Kötü bile olsa geçmişinin unutmak istemez. Zaman zaman hatırlar ve geriye dönmek isteyebilir. Bu durum tehlikeli gibi gözükse de her zaman kalbinin sesini dinleyecektir. Kalbinde varsanız endişelenecek bir durum yoktur.
Yengeç erkeğinin çok fazla arkadaşı yoktur. Herkesle arkadaş olmaz. Ailesini nasıl özelse arkadaşları da özel olmalıdır. Birkaç kişiyle arkadaş olur ama sağlam bir dostluk üzerinedir. Ailesiyle ilgili bir sorun yaşadığında o birkaç arkadaşının yanına koşar ve onlarla derdini paylaşmayı tercih eder. Yengeç erkeği son derece romantiktir. Her anı romantizme çevirebilir. Sizi mutlu etmek için sürprizler yapacaktır. Yatağın üzerinde güller, yemek masalarının üzerinde mumlar görebilirsiniz. Kıskançtır ama çok bunaltıcı bir kıskançlığı yoktur. Huzuru arar ve tartışmalardan nefret eder.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.