Özgür Bilgi Kanalı

Cuma Mesajları: Kısa resimli cuma mesajları! 15 Aralık resimli Cuma mesajları

CUMA MESAJLARI

Cuma mesajları: Duygularımıza dokunan, ruhumuzu okşayan, kısa, resimli, en güzel cuma mesajları haberimizde bulabilirsiniz. Kur’an’da Cuma Suresi 9.ayette buyrulduğu üzere, Cuma ezanıyla namaza çağrıldığınızda her şeyi bırakın namaza koşun çağrısı yapılmıştır. Cuma namazı sağlığı yerinde olan hür ( özgür) tüm erkeklere farz kılınmıştır. Bu mübarek bayram gününde, Müslüman alemi kardeşlerine en iyi dileklerde bulunur ve içlerinden geçenleri dua yolu ile cuma mesajları yolu ile birbirlerine bildirirler. Aşağıda 15 Aralık cuma mesajlarını bulabilirsiniz…

Müslümanlara, kendilerine izin verilenler haricinde cuma ezanını duyduklarında cuma namazına gitmeleri farz kılınmıştır

Müslüman aleminin bayram günü olan Cuma günü içinde tüm aileler, kardeşler, dostlar , akrabalar ve arkadaşlar, cumaya özel, Cuma mesajıgöndererek dua paylaşımında bulunurlar. Cuma günü tüm Müslümanlar, kendilerine izin verilenler haricinde cuma ezanını duyduklarında cuma namazına gitmeleri farz kılınmıştır. Cuma günü, yolculuk içinde olanlar, bayanlar, küçük yaşta olan çocuklar, buluğ çağına gelmemiş durumda olanlar ve akıl hastalığı bulunan kardeşlerimizin cuma namazına gitmeme izni verilmiştir. Cuma namazı zamanında yaptığınız alış-veriş haram hükmündedir. Cuma günü, Müslüman din kardeşlerine dua ve iyi dileklerini gönderme arzusunda olan Müslüman kardeşler Whatsapp, sosyal medya ve SMS yolu ile kısa resimli anlamlı Cuma mesajları gönderirler. Aşağıda 15 Aralık cuma mesajlarını bulabilirsiniz…

ANLAMLI KISA RESİMLİ CUMA MESAJLARI

 1. ALLAH’IM…Sen seni söyleyen dilleri…Seni anlatan halleri…Uğrunda geçen günleri…Sevginle dolup tasan aydınlık kalpleri…; ihsan eyle…ilahi iman verdin ; daim eyle…ihsan verdin ; kaim eyle… Bu mesajı okuyan kulunu “Cennetinle, cemalinle müşerref eyle” (Amin)
 2. Af dilemekten utanmayın, Hiç bir günah ALLAH’ın Rahmetinden büyük değildir. Hayırlı Cumalar.
 3. Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed Hayırlı Cumalar.
 4. Ey ALLAHIM! Sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen Sen’den isteyeni geri çevirmezsin. Ey ismi Şifa, Zikri deva ve itaati bolluk olan; sermayesi ümit ve silahı dua olan bu aciz kullarına maddi manevi deva ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme yarabbi . (Amin) Hayırlı cumalar…..

 1. Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberimiz (S.A.V) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.
 2. “Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir.”(A’raf,7/199) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun.
 3. “Şüphesiz (bilsinler) ki O Allah, bizzat rızkı veren kuvvet ve kudret sahibidir. Hiç kuşkusuz o zulmedenlere de, (geçmiş) arkadaşlarının (azaptaki ) payı gibi bir pay vardır. Şimdi gelmesi için acele etmesinler. ” (Zariyat ~58,59) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun. Dua eder, Dua beklerim. Selamlar.
 4. Allah’ım… Umutsuzluğa düştüğümde, senin yazdığın kader ve kazanın, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat… Hayırlı Cumalar…
 5. Duâ Aşktır, Duâ Mutluluktur, Duâ Umuttur. Hayırlı Mutlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun…
 6. Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hâyırlı Cumalar.
 7. Rabbim Ne olur hiçbir annenin yüreğini, evladının acısıyla yakma! Çocukları,kirli dünyamızdan koru, sakla! Sağlık ve Huzurla HAYIRLI CUMALAR.
 8. Kul nâfilelerle bana durmadan yaklaşır, nihayet onu severim Bir kere de onu sevdim mi, artık o kulumun işiteceği kulağı olurum, göreceği gözü olurum (Kudsi Hadis) cumanız mübarek olsun
 9. Bir dua gönderiyorum hepinize, sağlık, mutluluk, huzur olsun, sevdikleriniz yanınızda, dünyanız barış dolsun, Allah’ın selamı üzerinize olsun hayırlı cumalar dilerim.
 10. İki dua vardır ki, reddedilmez; o dua edenlerle Allah arasında bir perde yoktur; Biri, zulüm gören kişinin duası öbürü de mü?minin kardeşine gıyabında ettiği dua
 11. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz(CUMA SURESİ 9-10)
 12. Allah’ım, nerede kin varsa, oraya sevgi götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede darılma varsa, oraya barış götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede inkar varsa, oraya iman götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede umutsuzluk varsa, oraya umut götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede karanlık varsa, oraya aydınlık götürme gücünü ver bize. Hayırlı nurlu, bereketli cumalar.
 13. Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.
 14. Allah’ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin tüm müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.
 15. Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve bizlere Cennetini ihsan eyle! Cumanız mübarek olsun.
 16. Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır
 17. İmkanların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük ALLAH vardır. Cumanız Mübarek Olsun.
 18. Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.
 19. Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.
 20. Huzur ve güven içinde yenen kuru bir ekmek,endişe içinde yenen baldan daha tatlıdır. Namus içinde yaşanan bir çadır, ahlaksızlığın hüküm sürdüğü bir köşkte yaşamaktan daha sevimlidir. Cumanız Mübarek Olsun
 21. Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.
 22. ‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.
 23. Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Hayırlı Cumalar.
 24. Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar.
 25. Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.
 26. Sağanak sağanak rahmet yağsın yuvanıza, her gün Resulullah girsin rüyanıza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı Cumalar.
 • Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.
 1. Lailahe illallah kalbimizi karartma, rizkimizi azaltma, kabrimizi, daraltma, senden baska kapi aratma, muhannete muhtaç etme
 2. Selatü selaya yolladim Mevlaya, sen cümlemizin muradini ver gelecek Cuma’ya.