Özgür Bilgi Kanalı

naturel sızma zeytinyağı

Natürel sızma zeytinyağı yüzyıllardır kullanılan dünyanın en sağlıklı ürünlerinden bir tanesidir. Yemeklere lezzet katan zeytinyağının tıptan, kozmetiğe kadar oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Natürel sızma zeytinyağlarında kullanılan zeytinler silkim yöntemi ile toplanarak işleme başlanır. Zeytinler ardından 4 saat içerisinde, 27 derecenin altındaki sıcaklıklarda bir takım mekanik işlemelere maruz bırakılır. Elde edilen bitkisel yağ sağlık açısından birçok faydayı bünyesinde barındırmakla beraber genellikle soğuk sıkım yöntemi kullanılmaktadır. Asit oranı düşük olan bu yağlar tüm insanlar tarafından rahatlıkla tüketilebilecek bir yapıya sahiptir. Genellikle genzi yakmadığı için tercih edilen zeytinyağı kolay sindirilebilen yapısı sayesinde sindirim sistemini yormaz. Bunun yanında olgunlaşmayan meyvelerden elde edilmesi nedeniyle meyvemsi ve acımtırak bir tada sahiptir. Çiğ olarak tüketilen yağ en çok salatalarda tercih edilir; rengi yeşildir.

Natürel Sızma Zeytinyağının Faydaları

Natürel sızma zeytinyağının insan vücuduna faydaları saymakla bitmez. Lezzeti ve aroması ile ön plana çıkan yağların sağlığa faydalarının bir kısmı şu şekilde;

Bu yağlar; tekli doymamış yağlar oldukları için kalp ve damar sağlığının korunmasında ciddi bir etkiye sahiptir.

Tüketildiği halde kanda bulunan iyi huylu kolesterol seviyesi artış gösterir.

Özellikle çocuklarda beyin ve kemik gelişimi üzerinde pozitif etkiye sahiptir, yetişkinlerde de beyin ve kemik sağlığının korunmasında etkilidir.

İçeriğinde bulunan E vitamini sayesinde yaşanmayı geciktirerek cilde parlaklık sağlar.

Kemiklerde kireçlenmenin önüne geçer.

Hafızanın güçlenmesine yardımcı olarak unutkanlığın önüne geçmektedir.

Zeytinyağı Fiyatları

İnsan sağlığı adına yüzlerce faydası bulunan zeytinyağlarının doğru firmalardan temin edilmesi gerekir. Bu nedenle zeytinyağı alınacak olan firmanın detaylı bir şekilde araştırılmalı ve daha önce firma hakkında yapılan müşteri yorumları dikkatle incelenmelidir. Piyasada bulunan her markanın yeterli kalitede zeytinyağı üretemediği ve zeytinyağında sahtecilik faaliyetlerinin de sık sık gündeme geldiği dikkate alındığında araştırmanın ne kadar önemli olduğu daha net anlaşılabilir. Ardından zeytinyağından ne miktarda alınacağı belirlenmelidir. Doğal zeytinyağı fiyatları alınacak olan miktara göre değişiklik gösterir. Ardından gönül rahatlığı ile zeytinyağı tüketilerek sağlık için sunduğu sınırsız nimetlerden yararlanılabilir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.