Diş ağrısı

Diş ağrısı için ağrı kesici genellikle birçok kişinin kullandığı bir yöntemdir. Malum herkesin evinde mutlaka bir kutu ağrı kesici bulunur. Ağrı kesicilerin arasında bile aslında farklı dozlarda ilaçlar oluyor. En çok kullanılan ağrı kesicileri arasında örneğin Parol bulunur.

Parol ezcanelerden hiçbir reçete gerekmeksizin alabileceğiniz, gerek toz gerekse tablet olarak satılan ağrı kecisi türlerinden bir tanesidir. Ağrı kesiciler alındığı zaman, dişlerdeki sinirleri uyuşturur ve dolayısıyla bu şekilde ağrı tamamen kesilmiş olur, fakat ilacın etkisi geçmeye başladığı zamanda ise elbette yine dişleriniz ağrımaya başlayacaktır. Eğer Parol çok hafif gelirse, bazıları Apranax adı verilen bir ağrı kesici kullanabiliyor.

Apranax biraz daha ağır bir ağrı kesici türüdür ve etkisi daha uzun sürüyor. Diş Ağrısı İçin Tablet Yerine İğne Diş ağrısı için normal tablet olarak ağrı kesicileri kullananlar çok bulunur, fakat bazen bazı hastalar için tablet ağrı kesicileri bile az gelebiliyor. Bu tür kişiler hastanelere giderek iğne vurulabiliyorlar. İğne biliyorsunuz ki direkt olarak damar içerisine vurulduğundan, etkisi hem daha uzun sürüyor, hemde daha etkileyici oluyor.

Ağrı kesici çoğu zaman diş ağrısından baş ağrısına geçerse veya diş ağrısından gece uyuyamayanların kullandığı bir yöntemdir. Zaten çok fazla dişlerin ağrıdığında, direkt olarak hastaneye giderler. Bazen tablet yutamayanlar için diş ağrısı için ağrı kesici olarak gargara kullananlar bile oluyor. Gargaralardaki en büyük avantaj aslında minerallerin direkt olarak dişlere temas ettiğinden, ağrıyan bölgeye daha hızlı ulaşabiliyor, fakat gargara ne kadar etkili olur diye soracak olursanız, tablet veya iğne kadar etkili olmuyor. Genel olarak diş etleri ağrısı için kullanalar oluyor.

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Kullanmak Ne Kadar Doğru?

Birçoğumuzun canı o kadar tatlıdır ki, dişimiz ağrımaya başladığı zaman anında ağrı kesici alma ihtiyacı duyarız. Ağrı ne derecede olursa olsun, anında ağrı kesicilere başvururuz. Diş ağrısı gerçekten bazen dayanılmaz bir dereceye kadar gelebiliyor ve bu sebeple birçok kişi sadece evinde değil, çantasında bile ağrı kesici taşıyabiliyor, fakat ağrı kesici her zaman bir çözüm değildir. Bunun yerine eğer gerçekten dişlerinizdeki ağrı dinmiyorsa, dişçiye veya hastanelerin acil bölümlerine gitmeniz tavsiye edilir. Hastaneye gidip doktor kontrolünden çıktıktan sonra, diş ağrısı için ağrı kesici alabilirsiniz.

 

Önceki İçerikMerkezi Konumları ile Ön Plana Çıkan İstanbul’daki Satılık Daireler
Sonraki İçerikSağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 27 Ocak Basın Açıklaması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz