Brian Chesky

Airbnb’nin kurucu ortağı ve CEO’su Brian Chesky , Biden yönetiminin ülkeye uluslararası seyahat edenlere yönelik yasağı kaldırması sayesinde Yahoo Finance Live rezervasyonlarının arttığını söyledi. 

Chesky, “15 Ekim’de Başkan Joe Biden, ABD sınırlarının 8 Kasım’dan itibaren uluslararası turistlere yeniden açılacağını duyurdu. O hafta, Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen insanlar için platformumuzdaki rezervasyonlarda %44’lük bir artış gördük.” 

Pazartesi günü ABD, 33 ülkeden uluslararası ziyaretçilere uygulanan pandemik seyahat yasağını sona erdirdi. Yasak 19 ay sürdü ve ilk olarak Trump yönetimi tarafından uygulandı. Uluslararası yolcuların aşı kanıtı ve COVID-19 için yakın zamanda yapılan bir negatif test göstermeleri istenecektir.

Chesky, yasağın kaldırılmasının bu tatil sezonunda Airbnb’ye ve seyahat endüstrisine güzel bir artış sağlayacağını düşünüyor. 

“Bunun seyahat etmek için büyük bir nimet olacağını düşünüyorum. Bu benim tahminim,” diyen Chesky, Airbnb platformunda daha uzun süre kalan insanların da yardımcı olacağını ekledi. 

CEO’ları Yahoo Finance Live’a verdiği demeçte , Marriott, Hilton ve IHG gibi büyük otel zincirlerinin şu anda benzer trendler gördüğünü söyledi . 

“8 Kasım tarihinin açıklandığı gün, rezervasyonlarda ani bir artış gördük. Bu arada, bu hafta rezervasyonlarda bir gecede %50 arttı. Bu sadece sektörümüzün hemen hemen her segmentinde gördüklerimizi gösteriyor, Hyatt CEO’su Mark Hoplamazian , insanların yola geri dönmeleri için muazzam bir bastırılmış talep var” dedi .

Airbnb’ye gelince, işi seyahat yasağının kaldırılmasından önce iyi bir ivme gösterdi.

Rezervasyon yapılan gece ve deneyimler yıllık %29 artışla 79,7 milyona ulaştı. Brüt rezervasyon değeri bir yıl öncesine göre %48 artarak 11,9 milyar dolara ulaştı. 1,1 milyar dolarlık düzeltilmiş işletme karı, geçen yılın üçüncü çeyreğine göre %120 arttı.

Önceki İçerikNvidia CEO’su: Çip sıkıntısıyla başa çıkmak için ‘sihirli mermimiz yok’
Sonraki İçerikWombhobby.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz