Özgür Bilgi Kanalı

  • Bitcoin düğüm üreticisi nodl, Lightning Network odaklı teklifi başlattı.
  • nodl light, gelişmekte olan ülkelerdeki bitcoin tüccarları için yapılmış hafif, tak ve çalıştır bir Lightning düğümüdür.
  • Ürün, gerçek finansal egemenliği daha uygun bir şekilde sağlamayı amaçlamaktadır.

Donanım Bitcoin düğüm sağlayıcısı nodl,Bitcoin Magazine’egönderilen bir açıklamaya göre, gelişmekte olan ülkelerdeki tüccarlara yönelik bir Lightning Network düğümü olan nodl light’ı tanıttı . Hafif cihaz, tüccarların cüzdanlarının ve anahtarlarının tam kontrolünü elinde tutarken Lightning aracılığıyla bitcoin ödemelerini kabul etmelerini sağlar.

Açıklamaya göre, “nodl light kullanan satıcılar, paylaşılan Bitcoin Core ve nodl tarafından bulut altyapılarında barındırılan ödeme işleme kaynaklarından yararlanırken özel bir Lightning düğümü üzerinde tam kontrole sahip olacaklar”. “Bu hibrit kurulum, güvenliğe güçlü bir şekilde odaklanmayı sürdürürken bitcoin’i daha geniş bir kitleye ulaştırmak için yapılan çabaları vurgulayan yeni, modüler bir yaklaşımdır.”

Nodl, ürünün geliştirilmesinin, Bitcoin’in Eylül ayında El Salvador’da yasal ihale olarak onaylanmasıyla başlatıldığını söyledi. Şirket, Orta Amerika ülkesindeki tüccarların malları ve hizmetleri karşılığında kendi kendine egemen bir şekilde bitcoin kabul etmeleri için zahmetsiz bir yol yaratmaya çalıştı.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.