OPEC Kesinti Düşünürken Petrol Fiyatları Yükseliyor


OPEC Kesinti Düşünürken Petrol Fiyatları Yükseliyor

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefikleri bu hafta bir araya geldi ve bildirildiğine göre zayıf bir pazar olarak değerlendirdiği sorunu çözmek için günde bir milyon varilin üzerinde üretim kesintisi yapacak. Bu, petrol  kartelinin  COVID-19 pandemisinin başlangıcından bu yana yaptığı en büyük hamleyi işaret ediyor.

Petrol fiyatları son çeyrekte yaklaşık %23 düştü. Brent ham petrolü geçen hafta varil başına 87.96$’a düştü ve hafif tatlı ham petrolün varil başına 82.87$’a düştü. Yavaşlayan küresel ekonomi fiyatlar üzerinde baskı oluşturduğundan bu, 2020’den bu yana en hızlı düşüş oldu.

ABD, OPEC’i gaz fiyatlarını düşürmek için daha fazla petrol pompalamaya çağırdı, ancak kartel yaz boyunca üretim kesintilerini hızlandırıyor.

Göz önünde bulundurulan diğer seçenekler arasında günde 500.000 varil veya günde 1,5 milyon varile kadar daha küçük bir azalma yer alabilir. Batı’nın enerji yaptırımlarından etkilenen Rusya’nın  1 milyon varilden fazla kesinti için bastırdığı bildiriliyor.

Kartel Çarşamba günü Viyana’da yüz yüze görüşecek. Bu, 2020’de COVID-19 pandemisinin ortaya çıkmasından bu yana OPEC delegelerinin ilk yüz yüze toplantısı olacak.

” OPEC ve OPEC+’nın Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından ilkbaharda üretim artışlarını düşündüklerini düşünürsek, altı ay ne fark eder . fiyatları artırmak için üretim kesintileri. SPDR S&P Petrol ve Gaz ve Arama ETF’si ( XOP ) geçen ay %12 düştü,” dedi Investopedia’nın Genel Yayın Yönetmeni Caleb Silver.


yemlihatoker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.