2022 ev fiyatları ile ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar olmak istiyorsanız bizi takipte kalın. Son dönemlerde emlak piyasasındaki yükseliş ev fiyatlarına da yansıyor. Özellikle Piyasadaki bu dalgalanmalar insanları ev almaya yöneltiyor. Bu gün dar gelirli aileler bile kredi çekerek ev almayı tercih ediyorlar. Bu durumda para biriktirip ev almak daha uzun zaman alacağından ve para olsun veya olmasın kredi çekip ev almak uzun vade de insanlar için daha karlı ve güvenilir bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

 

Ev fiyatları Neden Artıyor?

Ev fiyatları 2022 Mart ayı itibariyle göre %31’lil bir artış gösterdi. Bu verilere göre Mart ayından bu yana toplamda 5.567 yabancıya ev satıldı. Yabancı nüfusun artmasıyla birlikte ev satışlarındaki %4,1’ yükseldi. Ev fiyatlarının bu kadar hızlı artmasının en önemli sebeplerinden biri de ülkemizdeki yabancı nüfusun hızlı bir şekilde artmasıdır. Bunun yanı sıra inşat maliyetlerdeki artış nedeniyle ev fiyatlarında %98’lik bir artış oldu. Ayrıca yabancı paralar karşısında Türk Lirasının hızla değer kaybetmesi ev fiyatlarının hızla artmasına yol açmaktadır.

 

Ev Fiyatları Yükselirken Konut Yapımı Neden Artıyor?

Hükümetin faizleri düşürmesiyle birlikte yeni konut projeleri hız kazandı. Akla gelen ilk soru ev fiyatları bu kadar yükselirken, konut yapımı neden artıyor? Ekonomiyi canlandırmanın en önemli ve kolay yollarından biride konut yapıp satmaktır. Ev fiyatlarının bu kadar yükselmesine rağmen konut yapımının bu kadar hız kazanmasının altında yatan en önemli sebeplerden biri budur.

 

20022’de Ev Fiyatları Ne Kadar Olacak

 

2022 Ev fiyatları il ve ilçe bazında değerlendirmek gerekirse pandamı sonrasında özellikle sahil bölgelerinde konut satılışında bir patlama bekleniyor. Yabancı nüfusun yoğun yaşadığı yerlerde alım gücü nedeniyle konut satışlarının da İl ve ilçe bazında bölgesel olarak bir farkçılılık göstermesi söz konusu olabilmektedir.

Önceki İçerikButterfly Madlen Çikolata Kutusu Denediniz Mi?
Sonraki İçerikEdition Medical Cilt Bakım Ürün ve Hizmetleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz