Butterfly Chocolate, 2003 yılında kurulan ve yolculuğuna butik pastane olarak başlayıp sonrasında el yapımı çikolatayı ürünlerine ekleyerek haute couture koleksiyonlar sunmaya devam eden bir marka. Butterfly Chocolate, dünyaca ünlü şeflerin danışmanlığını da alarak seçkin deneyimleri geniş ürün yelpazesiyle sunuyor. Hiç durmadan keşfeden, gelişen, değişen, öğrenen ve yenilenen bir marka olan Butterfly çikolata, son dönemde bean to bar çikolatayı da ürünlerine ekleyerek çikolatanın en özel halini deneyimleme fırsatını çikolata severlere sunuyor. Dünya standartlarında ürünleri ve trendleri Türkiye’ye taşıyan Butterfly Chocolate, sürdürülebilir çikolata için dünyanın en iyi çiftliklerinden titizlikle seçtiği kakao çekirdeklerini kavurarak, kendi çikolatasını kendi üretiyor.

Butterfly çikolata bir butik çikolatacı. Butterfly çikolatasını diğer çikolatalardan ayıran temel özelliklerden biri kullandığı çikolatanın kalitesiyse bir diğeri de el yapımı üretilmesidir. El yapımı çikolatada çikolatayla çalışan ustanın hayal gücü, tecrübesi, bilgisi, el emeği, göz nuru vardır. Butterfly çikolatalarını steril bir ortamda, hiçbir katkı maddesi kullanmadan, en son tekniklerini uygulayarak, mevsimine göre taze meyve, sebze ve baharatlardan seçerek, dünya trendleri takip ederek, piyasada çikolata ile çikolatalı ürünlerde ve müşteri memnuniyetinde her zaman bir numarada kalmayı hedefleyerek üretmektedir.

Butterfly Chocolate’ın kırma çikolata, madlen çikolata, bean to bar çikolata, Party Slab adıyla piyasaya sürdüğü %54 bitter çikolatası ve daha birçok seçenekle geniş bir ürün çeşitliliği sunuyor. Bu noktada bayram çikolatası seçenekleri de artıyor. Bayram çikolata kutusu olarak ne alacağına karar vermek isteyenler için Butterfly çikolata alternatifleri yaratıyor. Butterfly Chocolate lüks bir butik marka olsa da bu markayı desteklemek amacıyla daha uygun fiyatlı, Türk çikolatası kullanılarak yapılan, uzun raf ömürlü bir pop alt marka yaratmak istemiş. Just Fly, Butterfly Chocolate markasının bilgisini, tecrübesini, marka değerini, müşterisinin sadakatini, “recycling” (yeniden dönüştürme) yoluyla, kendi kendine uçabilecek ve toplu satışlarda ön plana çıkan bir alt marka yaratmak için kullandık. Bu markanın madlen çikolata seçenekleriyle bayram çikolatası için de keyifli anlar çikolata meraklılarına sunuluyor. Bu konsepte göre de markayı kelebekten sonra temsil edecek figürlerin de uçabilen figürler olması istenmiş: Planörler, balonlar, yusufçuklar, arılar… Just Fly, ekonomik fiyatlarla tüketicinin değişen zihniyetine karşılık verebilecek, sadece A+ değil herkesin markası olmayı hedefleyen, kullandığı malzemelerle ve dizaynıyla cool ve güncel bir marka haline gelmiş.

 

Madlen çikolata kutusu seçenekleri tıpkı diğer çikolatalarında olduğu gibi titizlikle hazırlanıyor. Tasarım ise Butterfly’da sezonsal olarak bir ekip tarafından belirlenir. Butterfly ekibi tat trendlerini, yeni teknikleri, yeni kalıpları, müşteri isteklerini, dizayn dünyasını, yeni ambalajlama tekniklerini takip eden insanlardan oluşuyor.  Bir çikolata tasarımı sadece tat ve dokuyu değil insanların algılarını da göz önünde bulundurmalı diye düşündüğü için Butterfly, bayram çikolatası, madlen çikolata alternatiflerini buna yönelik piyasaya sürüyor.

Önceki İçerikTicari Araç Kiralama İle İşletmenizin Karlılığını Artırabilirsiniz
Sonraki İçerik2022 Ev Fiyatları Güncel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz