Özgür Bilgi Kanalı

Fantastik kurguların baş döndürücü efsanelerine katılmak isteyenlere kaptanlık edecek fantastik romanlar ve eserler bugün geniş kitleleri içine çekmektedir. Büyülerin, sihirlerin ve olağanüstü yapıların yolculuk boyunca sizlere eşlik edeceği muazzam bir yol haritası sizleri bekliyor. Gerçek yaşamdan kopmak ve iliklerinize kadar heyecanı yaşamak istiyorsanız fantastik kurgularla dolu yılın en iyi kitaplarından yardım alabilirsiniz.

Muazzam kurguların yer aldığı akıl almaz olaylara sahnelik yapan eserler, okuyucuları tarafından oldukça fazla değer görmektedir. Başlı başına uçsuz bucaksız bir vaha olan kitapların içerisinde gizlenmiş derin duygularınızı açığa çıkarma imkânı bulacak ve okurken büyük keyif alacaksınız. Yazarların üstün hayal gücü yetenekleri ile bezenmiş fantastik kitaplar, bu dünyada olmayan şeylerin yaşanmasına müsaade eden bir dünya yaratmıştır. Okuyucusuna bambaşka bir deneyim katacak olan bu kitaplar kişilerin hayal dünyalarını geliştirmelerinde de üstün katkılar sağlamaktadır.

Farklı Dünyalara Açılan Pencereler

Fantastik kitaplarda adeta bir çığır açan Harry Potter ve Felsefe Taşı bugün mutlaka okunması gereken fantastik kitaplar arasında en başlarda yer almaktadır. Eseri yazarken bu denli dünyayı sarsacağından habersiz hikâyesini sürdüren J. K. Rowling kendi kendine yarattığı bir efsanenin baş aktörü olmayı başarmıştır.

Her yaştan herkesin severek okuduğu bu yapım büyüler, sihirler ve akıl almaz olayların içerisinde yaşanılan büyük mücadelelere ev sahipliği yapmaktadır.

Gerçeğin kuru kalmış sofrasından ayrılarak üstün lezzetli sofralarda karın doyurmak isteyenlerin okumaktan büyük keyif aldıkları fantastik yazılar ve eserler, hiçbir zaman değerini yitirmeyecek eserler olarak bilinmektedirler. Kadim zamanların baş döndürücü olaylarına sahne olan bu kitaplar özellikle sıradanlıktan sıkılmış kişiler için sıra dışı öyküler barındırmaktadır.

Fantastik eserler alanında ortaya yapıtlar çıkaran başka bir isim olan Arthur Machen, Üç Sahtekâr ile sınırları zorlamaya devam etmektedir. Modern korku alanında başarılı yapıtlar veren yazar, yazmış olduğu bu kitapla da beklenilen korkuyu okuyucusuna derinden hissettirmeyi başarmıştır. Gizemli bir tarikatın kahramanları üzerinden kurgulanan bu roman okuyucusunu dehşete düşürecek ayrıntıları içinde barındırmaktadır.

Bir Kitaplık Dolusu Nefes

Kitap okumadan nefes alamayan kişilerin nefesi olacak olan Ted Chiang’in başyapıtı Nefes son yıllarda almış olduğu yüksek beğeniler ile adından oldukça fazla söz ettirmektedir. Bilim kurgunun fantastik öğelerle harmanlandığı bu eser, uzak geçmiş ile uzak gelecek arasında kurulmuş bir köprü olmaktadır.

Okumayı bedensel ve ruhsal bir ihtiyaç olarak tanımlamak yerinde bir gerçek olacaktır. Okumak ve okumamak arasında geçen ince çizgi insanların hayatlarını değiştiren bir olgudur. Bugün iş yaşamı ve sosyal hayatta başarılı kişiler ele alındığında kişinin kaç kitap okuduğu ve neleri sindirdiği büyük bir gösterge olmaktadır. Yoğun tempolu işler, okul hayatı ve yaşanılan zamanın getirileri sizleri okumaktan ve hayatınıza yeni iklimler katmaktan asla alıkoymamalı.

2018 yılının en iyi fantastik eseri olarak seçilmiş Ben, Kirle mitolojiden beslenerek büyümüş bir bebek gibidir. Ailesinden beklediği duygusal yaklaşımları bulamamış bir cadının yaşadıklarını bizlere aktaran eser, aşkın çaresizliğini büyü ile kapatmaya kalkışan Kirle’nin başından geçenleri okuyucuya aktarmaktadır.

Yazmak Okumak İçin Atılmış En Büyük Adımdır

Okuyucusuna farklı düşünme becerileri geliştirmekte rehberlik yapmakta olan kitaplar kişisel gelişim için kıymetli birer hazinedir. Öğrenilen bilgilerin yerli yerinde kullanılması yetisini okuma ile kazanan kişiler dünyalarını daha zengin bir hale getirmekte ustalaşırlar. Bu ustalıkları ile hemen hemen her koşula ayak uydurabilir ve tüm zorlukların üstesinden gelebilirler.

Yazarlar bir eseri ortaya çıkarmak için uzun müddet eser üzerinde çalışmalar sürdürürler. Bu çalışmalar kimi zaman zorlu süreçlerin ortaya çıkmasında etkili olabileceği gibi bir yazar yazmaktan asla uzak kalamaz. Yazarın kafasında daima bir taslak ve benzersiz bir kurgu döner durur. İş okumaya geldiğinde ise iyi bir okuyucu da asla okumaktan geri duramaz. İlk sayfadan okumaya başladığı cümlelerin içinde yaşamaya başlayan okuyucu, son cümleye kadar okuduğu kitapla özdeşleşir. Bu yüzden farklı kültürleri ve farklı bakış açılarını okumak oldukça önemlidir.

Siyasi, milli, etnik ve ideolojik kitaplar her türlü düşünceye aşina olunmasında büyük katkılar sunarlar. İnsanoğlu olarak belli kalıplar içerisinde yaşamak, konfor alanımız içinde sade bir hayatta olmak bizlere her zaman yetmeyebilir. Bu yoksunluk durumunda en iyi çözüm Kitap Gönder sitesinden alacağınız kaliteli bir kitap ile bambaşka yolları keşfetmek olacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.