Özgür Bilgi Kanalı

Her yaş grubundan insana hitap edebilen bir lezzet olan dondurma özellikle yaz günlerinde serinlemeyi sağlayan ve sıklıkla tüketilen ürünlerden biridir. Birçok farklı çeşidi olan dondurmanın gelato dondurma ve Mochi gibi türleri son dönemlerde büyük ilgi görmektedir. Müşterilerine en lezzetli, kaliteli ve doğal ürünleri ulaştırmayı hedefleyen Hazz gelato dondurma ve Mochi ürünlerini hazz.com.tr adresinde en uygun fiyatlarla sizlere ulaştırmaktadır.

Dünyanın en ilginç, özel ve çeşitliliği fazla olan mutfaklarından biri Japon mutfağıdır. Oldukça değişik lezzetlerin bir araya getirilmesi yoluyla farklı lezzetlere imza atılması Japon mutfağı için son derece olağan bir durumdur. Bunlardan biri de klasik dondurmadan daha farklı bir şekilde hazırlanan ve Japon dondurması olarak da bilinen mochi dondurmasıdır.

Mochi yapılırken Japon mutfağının tartışmasız en önemli malzemelerinden biri olan pirinç kullanılır. Mochi son derece lezzetli ancak yapımı da bir o kadar zahmetli bir üründür. Mochi yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır ve mochinin lezzeti doğrudan bu noktalarla alakalıdır. Bunlardan en önemlisi pirincin uzun bir süre çok iyi bir şekilde dövülerek lokum kıvamına getirilmiş olmasıdır. Bu işlem sonucunda mochi tatlısının lokum gibi olan dış kabuğu elde edilir. Dş kabuk yapıldıktan sonra içine farklı malzemeler eklenir ve değişik lezzetlerde mochi ürünleri elde edilebilir. Mochi ürünleri arasında en çok tercih edilenler içerisine dondurma koyulmuş olan çeşitlerdir. Japon mutfağının bu özel ve sıra dışı lezzetiyle tanışmanız için hazz.com.tr adresindeki Mochi kategorisini ziyaret edip dilediğiniz ürünlerin siparişini vermeniz yeterlidir.

Pirinç hamuruyla kaplı bir dondurma olan Mochi dondurması Japon mutfağında en çok sevilen ve en özel yere sahip olan lezzetler arasında yer alır. Yalnızca Japonya değil diğer Uzak Doğu ülkeleri için de son derece önemli olan pirincin dondurma ile birlikteliği oldukça hoş bir lezzet ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Japonlar yılbaşı ve diğer özel günler başta olmak üzere sıklıkla Japon dondurması olarak da bilinen Mochi dondurmasını tüketmeyi tercih etmektedirler. Klasik mochi sade pirinç unuyla kaplı vanilyalı dondurmadan oluşmakla birlikte istenilen aromaların eklenmesiyle farklı mochi çeşitlerinin elde edilmesi söz konusu olmaktadır.

Dondurma 7’den 70’e herkese hitap eden lezzeti ile baş döndüren bir lezzet olma özelliğine sahiptir. Ayrıca serinletici bir tatlı olması nedeniyle özellikle sıcak yaz günlerinin vazgeçilemeyen lezzetlerindendir. Mochi dondurması ya da Japon dondurması yaşı ya da damak zevki ne olursa olsun dondurma seven herkesin mutlaka tatması gereken lezzetler arasında kabul edilir. Hazz farklı ve özel lezzetleri sizlere ulaştırmaya dayanan hizmet anlayışı kapsamında hazz.com.tr adresinde satışa sunduğu ürünlerini sürekli olarak çeşitlendirmektedir. Bu kapsamda son derece özel ve sıra dışı bir lezzet olan Mochi (Mochi Dondurması) hazz.com.tr adresindeki Mochi kategorisine sizlere sunulmaktadır. Farklı aromalarla lezzetlendirilmiş çeşitleri ile ön plana çıkan Mochi dondurması ile tanışmak için 7 gün 24 saat hazz.com.tr adresini ziyaret edebilir ve bir daha asla hayır diyemeyeceğiniz lezzete kavuşma ayrıcalığına erişebilirsiniz.

Gelato En Lezzetli Dondurma Türlerinden Biridir

İtalyan kökenli olan gelato dondurma son zamanlarda ülkemizde giderek daha fazla miktarda tüketilmektedir. Aslında gelato dondurmanın klasik anlamda dondurma olarak tanımlanması çok da doğru olmayabilir. Gelato süt, şeker, krema, yumurta, meyve gibi taze ve doğal malzemelerin karışımı ile üretilen bir son derece özel bir lezzettir. Gelato ile diğer dondurmalar arasındaki en önemli fark gelatonun taze dondurma olması şeklinde izah edilebilir. Yalnızca birkaç gün raf ömrü olan gelato taze olarak yapılan ve tazeyken tüketilen bir dondurma çeşididir. İçerisinde bol miktarda taze malzeme olan gelatoda koruyucu madde kullanılmaz. -12 ile -16 derece arasında tezgahta bekler şekilde muhafaza edildiği için gelatonun raf ömrü standart dondurmalara göre çok daha kısadır.

Standart paketli dondurmalara göre çok daha az hava içeren gelato dondurmada bu oran yaklaşık %25 – %30 civarında olur. Bu nedenle gelato dondurmanın her kaşığında çok daha yoğun malzeme vardır. Süpermarketlerden alınan kutu dondurmaların ise yaklaşık yarısı hava içermektedir.

Hazz farklı damak zevkine sahip kişilere hitap etmek ve en kaliteli ürünleri sizlerle buluşturmak için ürün yelpazesini sürekli olarak geliştirmeyi hedeflemektedir. Gelato dondurma tadına bir kez bakanların kalbini fetheden özel lezzetlerden biri olarak Hazz ürünleri arasında özel bir yere sahip bulunmaktadır. Farklı aromalara sahip lezzetleri ile ön plana çıkan gelato dondurmalar için https://www.hazz.com.tr/ adresinde yer alan Gelato Dondurma kategorisini ziyaret edebilir, Hazz’ın birbirinden sıra dışı lezzetleri ile tanışabilir ve bu özel lezzetleri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.