Özgür Bilgi Kanalı

cvhazirlama

CV hazırlamak istiyorsanız bunu düz Word dosyalarında yapmak zorunda değilsiniz. İnternette kolayca CV hazırlayabileceğiniz birden fazla program bulunuyor.

Bu sitelerin neredeyse tamamı ücretsiz olup site içi satın alımlar içerir. Ancak ücretsiz versiyonlarını kullanarak profesyonel CV hazırlayabilirsiniz. Hazır şablonları indirin, yazı stilini değiştirin ve kendi tarzınızı belirleyin. İyi bir CV hazırlamak, başarılı bir iş hayatının anahtarı olabilir. En çok sevilen CV hazırlama programlarını sizler için listeleyeceğiz. https://cvhazirlama.cool/ adresinden cv hazırlamak için en iyi programları derledik.

İnternette Kolay CV Hazırlayabileceğiniz Programlar

CV hazırlamak birçok insana göre zahmetli bir iştir. Ancak artık Word dosyalarından kurtulmanın vakti geldi. Düz bir Word dosyası açtığınızda bu sayfayı doldurmak oldukça zordur. İnternetteki ücretsiz programları kullanarak çok kısa sürede harika bir CV hazırlamak mümkün. Bunun için üyelik yapmanıza veya ücret ödemenize de gerek yoktur. Bu programları kullanarak kaliteli bir CV’ye sahip olabilir ve iş hayatınızda önemli bir adım atabilirsiniz. İşe kolay ve profesyonel bir şekilde CV hazırlayabileceğiniz 4 programı sizler için derledik.

1- Canva

Canva, son birkaç yılda adını sıkça duyuran uygulamalar arasında yer aldı. Hem bilgisayardan hem de mobilden kullanılabilen bu uygulama, CV dahil birçok belgeyi kolayca hazırlayabilme şansı sunar. İçerisindeki ücretsiz şablonları kullanarak dakikalar içerisinde CV hazırlayabilirsiniz. Eğer daha fazla şablona ve yazı stiline ihtiyaç duyarsanız Canva size en iyi deneyimi sunacak. Ücretsiz versiyonu yetersiz bulursanız daha fazla seçeneğe erişmek için ücretli versiyonu satın alabilirsiniz. Ücretli versiyonu daha fazla şablon ve yazı stili içerir.

2- Resumonk

Resumonk CV hazırlama uygulaması diğer seçeneklere göre daha düz mantıktır. Pratik, kolay ve kaliteli bir CV hazırlamak istiyorsanız tam size göredir. İçerisinde sadece 5-6 adet ücretsiz CV şablonu bulunuyor. Bu şablonları indirerek içeriğini değiştirebilir ve kendinize göre şekillendirebilirsiniz. Bu durumda yazı stilini ve boyutunu değiştirmek işinize yarayabilir. CV’nizi kısa ve öz tutmak amacıyla yazı tipini büyütmekte fayda var. Resumonk, internetten kolay bir şekilde CV hazırlayabilmenizi sağlayan en iyi sitelerden birisidir.

3- Visual CV

Çok bir şey istemiyorum kolay bir şekilde CV hazırlayayım diyorsanız Visual CV sizin için biçilmiş bir kaftan. İçerisinde oldukça az sayıda ücretsiz şablon olsa da gayet yeterli bir CV hazırlamanız için gerekli olan her şeyi barındırır. Kaliteli bir CV oluşturmak isteyenlerin mutlaka bu siteye göz atmasını tavsiye ederiz. Ayrıca fotoğraflı şablonlara kendi fotoğrafınızı ekleyebilme şansınız da bulunuyor. Şablonları kullandığınız zaman ücretsiz bir şekilde cihazınıza indirerek her yerde kullanmaya başlayabilirsiniz. Visual CV, PDF formatındaki CV belgenizi saniyeler içerisinde cihazınıza indirebilir.

4- CVlogin

Türk geliştiriciler tarafından oluşturulan CVlogin, içerisindeki onlarca şablon ile kullanıcıların kolayca CV hazırlamasına yardımcı oluyor. Tamamen Türkçe destekli oluşu kullanıcıların en sevdiği özellikleri arasındadır. Pratiklik ve hız açısından değerlendirildiğinde listedeki en iyi sitelerden birisidir. Hazır şablonları dilediğiniz gibi düzenleyin ve kendinize özgü bir hale getirin. Dilediğiniz tarzdaki CV örneklerini inceleyerek şablonunuzu seçebilirsiniz. Hazırladığınız CV belgelerini PDF formatında indirebilirsiniz. Ücretsiz olarak çalışan bu uygulama ile benzersiz CV’lere sahip olabilirsiniz. Ayrıca birçok sitede bulunan cv hazırlama robotu kullanarak da özgeçmişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.