Özgür Bilgi Kanalı

Hem genç hem de yaşlı birçok hasta için göz altı bölgesine dolgu tedavileri, ameliyata göre güvenli ve etkili bir alternatiftir. Pek çok hasta göz altında oluşan gölge ve çöküntülerden mutsuzdur. Bu genetikten kaynaklanıyor olabilir, ancak aynı zamanda yaygın bir yaşlanma belirtisidir. Gözlerin altında koyu halkaların oluşması hacim eksikliğinden de kaynaklanmaktadır. Işık dolgusu İstanbul, göz altı oluğunu doldurmak için uygulanan minimal invaziv bir prosedürdür. Daha dinç ve daha genç bir görünüm sağlar.

Göz Altı Problemimi Nasıl Anlarım?

Derin bir göz altı çukuru, gözün altında karanlık bir daire olarak algılanan bir gölge oluşturabilir. Ayrıca alt göz kapağı ile yanak arasında, göz çevresindeki yaşlanmanın erken bir belirtisi olan bir bölünme oluşturur. Derin çukurları olan hastalar genellikle olduğundan daha yorgun ve yaşlı göründüklerinden şikayet ederler.

Alt göz kapağı derisinin alttaki yüz kemiklerine bağlanması ile yaş ile beraber yağ dokusunun erimesine neden olur. Yaşlanma veya genetik faktörler, alt göz kapağında hacim kaybına ve doku gevşemesine yol açtıkça, gözyaşı oluğu daha belirgin hale gelir. Alt göz kapağı torbalarının görünümü, gözyaşı oluğunu vurgulayarak gölgeyi daha görünür hale getirebilir. Işık dolgusu hastaları yaşlandıkça daha yaygın olmakla birlikte, daha genç hastalarda da göz çukuru deformitesi sıklıkla gözlemlenir.

Alt göz kapağındaki yağın yeniden konumlandırılmasıyla bir göz altı deformitesi cerrahi olarak düzeltilebilirken, ışık dolgusu ile tedavi, popüler bir alternatif haline gelmiştir. Cerrahinin risklerinden ve olası komplikasyonlarından korunmak için birçok hasta non-invaziv bir yaklaşım olan ışık dolgusunu tercih eder.

Işık Dolgusu İçin Uygun Aday Mıyım?

İyi aday olan hastalar genellikle ‘çukur görünümden’ veya gözlerinin altındaki koyu halkalardan şikayet ederler; alt göz kapaklarında genişleyen yağ ceplerine de işaret edebilirler. Gözyaşı çukuru tedavisi için uygun hastaların seçilmesi uzman kararı gerektirir. Mükemmel adaylar iyi cilt elastikiyetine ve yeterli cilt kalınlığına sahip olmak gerekir.

Işık Dolgusu Tedavisinden Önce Bilinmesi Gerekenler?

1) Şaşırtıcı bir şekilde, göz altı enjeksiyonları ağrılı değildir. Hastalar genellikle yaklaşmakta olan tedavileri konusunda endişelidir, ancak neredeyse hiç rahatsızlık olmadığını görünce hoş bir şekilde karşılarlar.

2) Işık dolgusu tedavisinden sonra hafif morarma yaygındır, ancak tipik olarak bir hafta içinde geçer.

3) Çoğu hasta, sonuçları ömür boyu kalıcı olmasa bile tedavinin sonucundan memnundur.

4) Çoğu hasta sadece bir hyaluronik asit bazlı dermal dolgu şırıngasına ihtiyaç duyar, ancak çok derin çukurları olan hastaların daha etkili sonuçlar için birden fazla şırıngaya ihtiyacı olabilir.

5) Tüm dolgu tedavilerinde olduğu gibi, hastaların aspirin, ibuprofen veya kanamayı teşvik edebilecek diğer herhangi bir ilaç takviyesinden kaçınması önemlidir.

Daha detaylı bilgi için Quartz Clinique istanbul’a ulaşabilir. İstanbul’da ışık dolgusunu güvenle yaptırabilirsiniz. Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı telefonundan randevu oluşturabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.