Özgür Bilgi Kanalı

İstanbul gezilecek yerler nereler gibi soranlara çeşitli güzellikleri bu yazıda göstermek istiyoruz. O zaman gelin İstanbul’da gezilecek yerler nereler bakalım.

Yıldız Parkı

İstanbul’un en kalabalık ve en aktif ilçesi olan Beşiktaş’ta yer alan tarihi Yıldız Parkı son derece güzel bir alan üzerinde kuruludur. Hafta sonu İstanbul halkının nefes aldığı bir parktır. Parkın bir girişi ise Çırağan Caddesi üzerinde yer almaktadır. Buradan girişi sağlayabilirsiniz. Ayrıca Palanga Caddesi üzerinde de bir giriş bulunmaktadır.

Malta Köşkü ve Çadır Köşkü bulunan ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan oldukça büyük restoranlar yer almaktadır. Hafta sonları kahvaltı için gidecek iseniz son derece kalabalık olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Yıldız Parkı’na gitmek isterseniz eğer tam adresi şöyledir;

Yıldız, 34349 Beşiktaş/İstanbul

Bakırköy Botanik Parkı

İstanbul Avrupa Yakası tarafında bulunan bir botanik park, son derece güzel manzaraların bulunduğu bir bölgedir. Park içerisinde oyun kuleleri, tematik bahçeler, şifalı bitkiler, dinozor heykelleri ve su parkı gibi pek çok farklı alan bulunmaktadır.

Tam adresi ise Osmaniye Mahallesi, İncirli Kavşağı D-100 Yan Yolu, 34146 Bakırköy, İstanbul şeklinde.

İstanbul gezilecek yerler arasındaki güzel duraklardan bir diğerine geçelim.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

İstanbul Anadolu Yakası tarafında bulunan bir botanik park ise burasıdır. Oldukça güzel ve farklı bir alanın bulunduğu bir bölgedir. Park içerisinde bulunan pek çok çeşit bitki vardır. Park içerisinde ise 18 yaş üstündeki kişilerin uygulamalı bahçıvanlık, bitki ressamlığı, etno botanik ve bitkisel tasarım alanlarının bulunduğu bölgede kurs alabilirsiniz.

Büyükada

İstanbul’un en güzel kaçamak noktalarından bir tanesidir. Son derece büyük ve güzel bir adadır. Son derece farklı bir atmosfere sahiptir. Bu bölgede pek çok gezilecek alan bulunmaktadır. Yaz aylarında giderseniz pek çok yerde denize girebilirsiniz.

Dilerseniz konaklayabilir, dilerseniz günübirlik turlar yapabilirsiniz.

Burgazada

Burgazada diğer takım adaları arasında görmeniz gereken adalar arasındadır. Burada yer alan Aya Yani Kalesi, Aya Yorgi Garibi Manastırı ve Hristos Manastırı’nı ziyaret edebilirsiniz. Buraya gelmek isteyenler için İstanbul’da bulunan Şehir Hatları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Genellikle yaz aylarında her saatte adalar seferleri düzenleniyor. Burgazada’da son derece güzel denize girilecek alanlar bulunmaktadır.

Kınalıada

Kınalı ada yine diğer adaların yanı sıra pek çok konaklama tesisinin bulunduğu bir bölgedir. Ada içerisinde son derece şirin butik oteller bulunmaktadır. Bu ada içerisinde genellikle kısa yürüyüşler yapabilir ve bisiklet kiralayarak tüm adayı gezebilirsiniz.

Eğer yaz aylarında gidiyorsanız burada yer alan plajlardan faydalanarak denize girebilirsiniz. Oldukça güzel ve sakin bir denizi bulunmaktadır.

Heybeliada

Aya Yorgi Uçurum Manastırı, Heybeliada Deniz Lisesi ve Bet Yaakov Sinagogu gibi pek çok tarihi mekanı bulunan bir ada olan Heybeliada son derece güzel ve büyük bir adadır. Adalar içerisinde pek çok ziyaretçiyi kendine çekmeyi başarmaktadır.

Adalar ulaşımı

Adalar için pek çok alternatif bulunmaktadır. İstanbul sahillerinde bulunan pek çok iskeleden adalar vapurlarına binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İBB Vapur saatlerine internet üzerinden ulaşarak güncel saatlere ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da gezilecek yerler rehberinden tüm gezilecek yerleri görebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.