Kanserin Doğal Tedavisi: Tarçın Elması (Graviola)


Genellikle tropik bölgelerde yetişen, yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Ve bu ağaçta tespit edilen yeşil dikenli bir meyve olan tarçın elmasının, oluşturulan incelemeler sonucunda, kanser hücrelerini öldürdüğü belirlenmiştir. Hatta incelemelere göre, kemoterapi ilaçlarına oranla 10.000 kat daha tesirli bir natural ilaç bulunduğu, üstelik kemoterapinin meydana getirdiği yan tesirsin hiç birini göstermediği belirlenmiştir. Kemoterapi ilaçları bilindiği gibi, kanserli hücrelerle beraber vücuttaki sıhhatli hücrelere de zarar sunarak ciddi hasarlara sebep olmaktadırlar.

Graviola bitkisi adı da verdiği tarçın elmasında tespit edilen sitotoksik bileşenlerin kanser hücrelerine karşı ölümcül tesir gösterdiği fakat sıhhatli hücrelere hiç zarar vermediği rapor edilmiştir.

Amerika’ da bir ilaç firmasında doğrulusunda oluşturulan testlerde aşağı yukarı 20 analiz laboratuvarı 1970’’li yıllardan beri graviola ve kanser temasını araştırmışlardır. Sonuçlar aslında de şaşırtıcıdır. graviola dan elde edilen bileşenlerin;

– Kanser hücrelerinin gelişimini yavaşlatmada ve durdurmada sık sık sarfedilen kemoterapi ilaçlarından 10,000 kat daha tesirli bulunduğu,

– Meme kanseri, kolon kanseri, pankreas kanseri, akciğer kanseri ve kolon kanseri dahil 12 tür kanser tarzında tarçın elmasında (Graviola) tespit edilen bileşenlerin sadece kanser hücrelerini amaç alarak yok ettiği,

– Kemoterapi de bulunduğu gibi sıhhatli hücrelere hiçbir zarar vermediği, ve seçici olarak sadece kanser hücrelerini amaç aldığı,

Yapılan pek çok çalışma ile kanıtlanmıştır.

 

2011 yılında, graviola bitkisinin meme kanseri üzerindeki tesirsini inceleyen bir çalışma yapılmış ve Beslenme ve Kanser (Nutrition and Cancer) dergisinde yayınlanmıştır. Araştırmacılar, graviola meyve ekstraktının (Gravioladan elde edilen bileşenlerin) meme kanserine sebep olan genleri tesirsiz duruma getirdiğini belirlenmişlerdir.

Araştırmacılara göre;

5 haftalık graviola ekstraktı kullanımında (200 mg/kg diyet) meme kanseri urlarının oluşmasını gerçekleştiren proteinlerin üretiminin % 50 oranında azaldığı belirlenmiştir.

Yapılan çalışmalar, graviola ekstraktlarının kadınlarda meme kanserine karşı koruyucu bir tesir sağladığını ve kanser hücrelerini öldürdüğünü meydana koymuştur.

 

Sonuç olarak mucize yaratan bu ağacın meyvesini tükettiğimizde;

– Kanser gibi ölümcül tesirlerden korunarak bağışıklık sistemimiz güçlenecek

– Enerjimiz artacak

– Kemoterapi esnasında meydana gelen saç dökülmesi, kilo kaybı, mide bulantısı gibi pek çok yan tesirsi yaşamadan, kanser hücrelerinden natural ve güvenilir yöntemlerle korunabileceğiz.

•Kendimizi çok daha sıhhatli ve kuvvetli hissedeceğiz!