Özgür Bilgi Kanalı

kaybolan eşyaları arayan kadın

Hepiniz bir şeyleri kaybettiğinizde, kaybolan şeyi bulamayıp sinir bozucu ve çıldırmanın eşiğine gelebilecek kadar kafayı taktığınız durumlar yaşamışsınızdır. Özellikle hemen, acil olarak ihtiyacın olan bir şeyi bulmak isteyince. Herhangi bir şeyini kaybettiysen ve bunu acil olarak bulman gerekiyorsa, doğru taktiklerle bunları kolayca uygulayıp kaybettiğin eşyayı rahatlıkla bulabileceksin. Önemli olan sakin kalıp bulmanı zorlaştıracak şeylerden uzak kalıp rahatlamaktır.

Adımlarını Yeniden At

Bir eşyayı en son nerede gördüğünü belirleyerek işe başlayabilirsin. Kaybettiğin eşyayı bulmanın ilk adımı onun izini sürmekle başlar. Onu son gördüğün zamanı kafanda canlandırıp nerede olduğunu hatırlamaya çalış. Tam olarak kaybettiğin yeri bulamasan da zihninde en son gördüğün yeri tespit edip öncelik oraya bakabilirsin. Sonrasında da adımlarını yeniden atarak gittiğin her yeri hatırlayarak bunu tekrarlamalısın.

O Anı Tekrar Yaşa

Biraz saçma görünse de eşyayı kaybetmeden önceki ruh halinize tekrar dönmeniz onu kolayca bulmanızı sağlayabilir. O anki hislerinizi tekrar hatırlamak, o anki düşüncelerinize tekrar dönebilmek eşyayı kaybettiğiniz yere sizi götürebilir.

kaybolan eşyaları aramak

Tekrar Tekrar Gez

Eşyayı kaybettiğini düşündüğün andan itibaren gitmiş olduğun tüm yerlere tekrar git. Şanslı olman halinde onu yürürken düşürmen halinde tekrar gezdiğinde onu kolaylıkla bulabilirsin.

Düşürdüğün şeyi gitmiş olduğun bir kafede veya restoranda düşürme ihtimalin olduğunu ancak oraya ulaşım yapamayacak bir durumda olduğunu düşünüyorsan bu yerleri arayarak kaybettiğin eşyanı herhangi birinin bulup bulmadığını öğrenebilirsin.

Sakinleş

Birçok çalışma bize gösteriyor ki, cep telefonu gibi cihazlarımızı kaybetmek bizi sakinlikten uzaklaştırıp oldukça stresli bir hale sokuyor. Stresle baş etmeyi öğrenmeniz gerek. Aksi halde stresli bir haldeyken kaybettiğiniz eşyanızı bulmakta her zaman zorluk çekebilirsiniz. Bakmanız gereken yere bakmaktansa aradığınız şeyi yanlış yerlerde arıyor olabilirsiniz. Derin bir nefes alıp gözlerinizi kapamanız kısa sürede sakinleşmenize yardımcı olacaktır.

Rutinlerini Yokla

Her zaman için bir eşyayı koyduğun rutin haline gelen yerler vardır. Anahtarını eve girdiğin anda evin girişinde bir yere koymak gibi. Ya da eve girdiğinde ellerini yıkamak için lavaboya uğradığında telefonunu bir yere bırakmak gibi. Rutin haline getirdiğin ve eşyalarını bıraktığın yerleri aramak sizi en kestirme yoldan hedefe ulaştıracaktır.

Temizlik Yap

Evet, ilginç gelecektir, ancak acil olmayan bir eşyanızı kaybettiyseniz ve biraz da vaktiniz varsa evde güzel bir temizlik yapmaya başlayabilirsiniz. Temizlik yaptığınızda herkes kaybettiğimiz birçok şeyimizi yeniden bulduğumuzu bilir. Siz de bu tip bir eylemle temizliğe başlayabilir ve belki de koltuğun bir köşesine düşen eşyanızı temizlik yaparken bulabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.