Neden Bozcaada’ya Gidilmeli?


Ege Bölgesi; faydalanmasını bilene harika seçenekler sunuyor. Ege’nin en güzel adalarından birisi de tahmin edebileceğiniz gibi Bozcaada! Farklı bir yerde tatil yapmak istiyorsanız yolunuz kesinlikle Bozcaada’ya düşmeli! Her şeyden önce, buranın ikliminin harika olduğunu ifade edebiliriz. Sürekli esen poyraz sebebiyle ılıman bir iklime sahip olan Bozcaada; bu özelliğiyle ziyaretçilerini memnun eder. Ayrıca, koyları ve plajları da ayrı bir övgüyü hak eder.

Siz de günün birinde Bozcaada’ya gitmek isteyebilirsiniz. Bu kararı verdikten sonra harekete geçmeniz şart! Bilhassa bozcaada otelleri için erken rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Bozcaada’yı Özel Kılan Detaylar Nelerdir?

  • Bozcaada; her şeyden önce turkuaz renkli denizi ile dikkat çeker. Maldivler’i andıran bu özelliğiyle gören herkesi şaşırtır. Bilhassa Ayazma Plajı’nın varlığı önemlidir. İnsanlar; bu plaja gelmek ve deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak adına planlar yaparlar. Ayrıca, Bozcaada denizinin kristal kumlarında yürümek de insana kendisini çok iyi hissettirir.
  • Günbatımını izlemek adına uygun bir yer arıyorsanız size ısrarla Bozcaada’yı öneriyoruz. Polente veya Göztepe’ye giderek günbatımını olabilecek en güzel şekilde izleyebilirsiniz. Hatta, bu aktivite sırasında bir şeyler yiyip içmeyi de tercih edebilirsiniz.
  • Bozcaada; size kendinizi bir masaldaymış gibi hissettirecek. Her şeyden önce, bu adanın sevimli ara sokaklarına hayran kalacaksınız. Buraları gezmek adına birkaç saatinizi ayırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Arnavut kaldırımlı sokakları sayesinde kendinizi 90’lı yıllardaymış gibi hissedeceksiniz.
  • İşin bir de yeme içme kısmı bulunuyor. Bozcaada; bu konuda da sınıfı kesinlikle geçiyor. Zeytinyağlı mezeleri ve balıkları ile meşhur birkaç Bozcaada restoranına gitmeyi tercih edebilirsiniz.
  • Yeme içme demişken kahvaltıları da unutmamak gerekir. İstediğiniz takdirde Bozcaada’da harika bir kahvaltı yapabilirsiniz. Özellikle başta reçel olmak üzere ev yapımı ürünleri mutlaka denemelisiniz. Manzaralı bir kahvaltı salonu ilk tercihiniz olmalı!
  • Bozcaada’da gezip görmeniz gereken çok sayıda yer bulunuyor. Bilhassa adanın tarihi güzelliklerine odaklanmalısınız. Yolunuz ilk olarak Bozcaada Kalesi’ne düşmeli! Burada birçok uygarlığa ait izler bulabilirsiniz. Ayrıca, Bozcaada Müzesi de gezip görebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Nisan ila Ekim ayları arasında ziyaret edebileceğiniz bu müze sayesinde ada tarihine dair ihtiyacınız olan tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Popüler Bozcaada Otelleri

Bozcaada otelleri farklı detayları ile her yaştan ve maddi durumdan insana hitap eder.

  • Bozcaada Hotel Vitus: Üç yıldızlı bozcaada otelleri arasında bulunur. Hem şık hem de temiz odalara sahiptir.
  • Arşipel Otel: Bir diğer uygun fiyatlı Bozcaada otelidir. Ücretsiz kahvaltısı mevcuttur. Ayrıca, müşteriler otoparktan da ücretsiz olarak faydalanırlar.
  • Elia Otel & Bağ Evi: Kalabalıktan uzak ve sakin bir yerde bulunan oteldir. Özellikle Çayır Koyu’na yakın bir otel arayanlar için en iyi seçenektir.
  • Helvacıoğlu Butik Otel: Bilhassa aileler için uygun bir butik oteldir. Bahçeli olmasıyla da göz doldurur.

yemlihatoker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.