Özgür Bilgi Kanalı

metta-psikoloji

Zihin sağlığımızı desteklemenin etkin yollarından biri, kendimiz ile barış imzalamaktan geçiyor.

Zihnen dingin, aktif ve dinç bir bireyin yaşam statüleri de bu evrelere oranla yüksek, kaliteli ve keyifli oluyor. Bazen de işler yolunda gitmez ve zihnen tükendiğimizi hisseder, kısa bir mola vermek isteriz. Tüm bu hayat koşuşturmacası içerisinde yorulan zihnimizin arınmaya ve iyileşmeye ihtiyacı vardır ancak buna zamanımız var mı? Günün çok büyük kısmını yoğun iş temposunda geçiren bireylerin yükselen “hayır!” seslerini duyar gibiyiz. O halde, online terapi ile zaman size kalsın, rahatınız bozumasın. Online terapiyi tercih edecek kişilerin aklında ilk etapta fiyat skalası vardır.

Her ne kadar bireyler verdiği geri kazanımlar paha biçilemez olsa da işin ekonomik kısmı düşündürücü olabiliyor. Sizler için çok merak edilen online terapi ücretleri nedir? konusuna açıklık getirdik. İşte, ücretlendirmeye dair tüm detaylar!

2024 – 2025 yılı ele alındığında online terapi hizmeti veren uzman psikologlar, net bir ücret tarifesi yayımlamadılar çünkü seans esnasında baz alacakları danışanların tanı – teşhis ve seans süreçleri değişkenlik gösterdiğinden, net bir rakam açıklamaktan kaçınmaktadırlar.

Buna esasla uzmanın branşı, yetkinliği ve sunduğu hizmet kalitesi fiyatlandırma konusunda büyük rol oynamaktadır. Online terapi ücretleri belirlenirken esas alınan tema, daima danışanın ilettiği şikâyet ile uzman psikoloğun sunacağı seans – terapi yöntemidir.

Bu sayede süreç çok daha sağlıklı ilerlemektedir.

ONLİNE PSİKOLOG ÜCRETLERİ NEDİR, NELERİ KAPSAR?

Yaşam kalitemizi birebir etkileyen zihinsel sağlık, psikolojik anlamda destek almak isteyen bireyleri sanal ortamda ağırlamaya devam ediyor.

Zamandan ve konfor alanından tasarruf ederken, günün büyük ölçüsünde dilediği yerde kalmanın avantajı ile daha çok motive olarak seanslara katılım sağlayabiliyorlar.

Peki, seanslar ve uzman psikolog süreçleri hazırsa gelin ücret tarifelerine bir göz atalım.

Alanında uzman psikologlar, çağa ayak uydurarak teknolojik ortamlarda hizmet vermeye devam ediyor. Danışanları ile tıpkı klinik görüşmeler yaparcasına rahat, eksiksiz ve zahmetsiz görüşmeler gerçekleştiren online psikologlar, ücretlendirme konusunda net bir rakama sahip değiller.

Online psikolog ücretleri beraberinde bireysel danışmanlık, çift terapisi, grup terapisi veya çocuk – ergen psikolojisi gibi ana temelleri kapsadığından psikolog tarafından sunulan terapi yöntemine göre fiyat değişkenlik gösterebiliyor.

Kısa seanslar daha düşük ücretliyken, uzun ve devamlılık arz eden seanslarda rakam biraz daha yüksek diyebiliriz. Elbette tüm bunlara ek olarak uzmanın eğitim, yetkinlik, donanım ve memnuniyet oranları da online psikolog ücretleri nedir, neleri kapsar? Sorusunun yanıtı niteliğinde diyebiliriz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.