Özgür Bilgi Kanalı

Para ağacı ya da diğer isimleriyle bereket bitkisi ve crassula ovata adlı bitki feng shui felsefesinin inançlarına göre bolluk, bereket, para ve şans getirdiğine inanılırdı. Bu sebeple de adı bereket bitkisi veya para ağacı olarak isimlendirilmiştir. Gövde üzerinde karışık dizilime sahip elips yapraklara sahiptir. Özellikle Güney Afrika’da yetişen bu bitki etli ve parlak yaprak yapısına sahiptir. Bu bitki yaşlandıkça yaprakları daha da kalınlaşmaktadır. Eğer evinizde para ağacı yetiştiriyorsanız feng shui felsefesine göre para, şans bolluk ve bereket getirmektedir. Eğer bitkinin toprağına bozuk para gömerseniz bu hane sahibine bereket, para ve bolluk getirecektir. Siz de para ağacı bitkisine https://www.pikapflowerdesign.com/dekorasyon/ adresinden göz atabilirsiniz ve ürünü satın alabilirsiniz.

Para Ağacı Fiyatları

Para ağacı bitkisi bolluk, bereket ve para getirmesinin yanı sıra insan vücuduna pozitif enerji verir. Bu bitkiyi evde yetiştiriyorsanız ve hızlı büyümesini istiyorsanız büyük bir saksıya dikmeniz yeterlidir. Ayrıca evin güneş alan aydınlık yerlerine koyarsanız bitkiniz daha sağlıklı büyüyecektir. Bu bitkiye fazla su vermemeniz gerekmektedir eğer bitkiyi fazla sularsanız bitkini hızla çürüyebilir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.