Özgür Bilgi Kanalı

Baraj Doluluk Oranı

İstanbul’da yaşanan yoğun kuraklık günlerinden sonra gelen ani ve yoğun yağış etkisi baraj doluluk oranları açısından İstanbul’da yaşayanlara 2 gün kazandırdı.

Geçtiğimiz yıllara nazaran aşırı derece kurak geçen günlerden sonra gelen yoğun yağış can suyu gibi geldi. Baraj doluluk oranlarına baktığımızda 2 gün önceki rakamların üzerine çıktığını görüyoruz.

Aşağıdaki grafiğe baktığımızda 27 Eylül 2023 tarihinde genel baraj doluluk ortalamasının %22.68 olduğunu görmekteyiz. Dün akşamki başlayan yağmurlardan sonra baraj doluluk oranları %22.72’ye yükseldiğini görüyoruz. İstanbul ilinin su kullanımlarına baktığımızda, ortalama her gün %0,20 ile %0,40 aralığında barajlarda azalma oluyordu. Yağışla birlikte İstanbul’da yaşayanlara 2 günlük su katkısı oldu.

baraj doluluk oranı

Aşağıda Elmalı barajı doluluk oranları gözüküyor. Bu tablolara baktığımızda 2 gün önceki doluluk oranının %14.04 olduğunu görüyoruz. 29 Eylül 2023 itibari ile doluluk oranının %14,27’ye yükseldiği görülüyor.

Tüm barajlara ait doluluk oranlarını görmek için İski baraj doluluk sayfasına tıklayabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.