Özgür Bilgi Kanalı

Güvenlik ve yangın sektöründeki profesyonelleri bir araya getiren Intersec 2018 fuarı, dünyanın dört bir yanındaki sektör temsilcilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Sektörün önde gelen temsilcilerinin yer alacağı fuarda Türkiye’den Arma Kontrol de Türk mühendislerin tasarladığı yeni sistemlerini tanıtacak.

Güvenlik sektörünün en prestijli fuarlarından Intersec kapılarını Dubai’de açıyor. 129 ülkeden gelen 1000’i aşkın katılımcı ve 30.000’i aşkın ziyaretçi sayısıyla dünya çapındaki en büyük fuarlardan olan Dubai Intersec 2018, aynı zamanda geniş kapsamlı uluslararası bir ticaret platformu özelliğine sahip. Sektördeki firmaların hedef kitlelerini tek bir çatı altında bir araya getiren fuar, 21-23 Ocak tarihleri arasında Dubai Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek.

Ticari Güvenlik, Akıllı Ev, Bilgi Güvenliği, Yangın ve Kurtarma, Güvenlik ve Sağlık, iç güvenlik, Çevre ve Fiziksel Güvenlik gibi geniş kapsamlı çözümlerin sergileneceği fuarda Türkiye’den de Arma Kontrol yer alacak. Kurulduğu günden bu yana 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan Arma Kontrol, son olarak İtalya’da aldığı P1 sertifikalı Road Blocker ve Mantar bariyer sistemlerini tanıtacak.

Türk mühendislerin başarısı global arenada sergileniyor
Patentinin elinde olduğu Teleskopik Road Blocker sistemiyle İtalya’da düzenlenen çarpışma testinden P1 derecesiyle geçen Arma Kontrol, Türk mühendislerin başarısını Dubai Intersec 2018 fuarında tanıtacak. Uluslararası fuarda ilk kez görücüye çıkacak Teleskopik Road Blocker sisteminin yanında, mantar bariyer sistemleri de sergilenecek. Roma’da gerçekleşen çarpışma testiyle 7,5 tonluk bir kamyonun saatte 65 km hızla çarptığı testi yüksek başarıyla tamamlayarak P1 derecesi almaya hak kazanan Arma Kontrol, bu başarıya sahip olan ilk Türk firması.

Dubai Intersec 2018’in sektör için çok önemli bir platform olduğunu söyleyen Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal; ‘’Arma Kontrol olarak her yıl belirli seviyede büyüme gerçekleştiriyoruz. Büyümemizde uluslararası fuarların önemi çok büyük. İhracat ağımızı bu gibi önemli fuarlarla genişletiyoruz. Dubai Intersec, sadece bulunduğu Ortadoğu bölgesinin değil global arenada da önemli bir konumda. Biz de Arma Kontrol olarak Dubai Intersec’e bu yıl üçüncü kez katılıyoruz. Hedefimiz doğrultusunda ileriki yıllarda düzenlenecek olan Dubai Intersec fuarlarında da yer almayı planlıyoruz’’ dedi.

Hedef dünyanın en büyük 10 firmasından biri olmak
Yeni ürünlerini Ortadoğu pazarına Intersec 2018’de tanıtacaklarını söyleyen Kartal sözlerine şöyle devam etti. “Sektörde dünyanın en büyük 10 firmasından biri olmayı hedefliyoruz. Şu an için 40’ın üzerinde ülkeye Türk yapımı ürünlerin ihracatını gerçekleştiriyoruz. Katıldığımız uluslararası fuarlarla bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz” dedi.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.