Özgür Bilgi Kanalı

İç tasarım yapılırken trendleri dikkate almadan önce ilk olarak kendi zevklerinizi göz önünde bulundurmalısınız. İç tasarım trendlerinden sizin evinize uyacak son modaları yakalayarak buna göre de dizayn yapabilirsiniz.

İç tasarım yapılırken trendleri dikkate almadan önce ilk olarak kendi zevklerinizi göz önünde bulundurmalısınız. İç tasarım trendlerinden sizin evinize uyacak son modaları yakalayarak buna göre de dizayn yapabilirsiniz. Bu yıl en çok kullanılan renkler, dokular gibi trend özelliklere göre yapacağınız iç tasarım çok modern görünecektir.

Hem evlerde hem iş yerlerinde konforlu ve şık alanlar oluşturabilmek için iç tasarım önemlidir. Oturma salonu ve balkon gibi evin en çok kullanılan alanlarında dekorasyon daha da önemli hale geliyor. Günümüzde iç tasarımda en çok kullanılan renkler bej, kum, beyaz fildişi renkleridir. Eğer daha koyu renkleri tercih etmek istiyorsanız koyu renklerden son trendler yağ yeşili, mint yeşili, lacivert olarak sayılabilir. Evinizde daha saf ve göz yormayan bir görünüm istiyorsanız pastel renkleri veya ahşap rengini tercih edebilirsiniz. Sayılan bu renklerle farklı dokunuşlar yaparak son trend bir ev tasarlayabilirsiniz.

İç Tasarımda Nelere Dikkat Edilmelidir?

İç tasarım yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey seçeceğiniz renk ve desenlerin uyumlu olmasıdır. Zıt renklerin tercih edilmesi göz yoracaktır. Küçük bir eviniz varsa koyu renkleri tercih etmeniz evinizi daha da küçük gösterecektir. Bu yüzden minimal evlere sahip kişiler daha açık ve soft renkler tercih etmelidir. Açık renkler her zaman dar mekanlara daha geniş bir görünüm kazandırır.

Dekoratif eşyalar kullanmak evinize hareketlilik katar ancak bu eşyalar da seçilirken evin büyüklüğü göz önüne alınmalıdır. Vidaxl firmasından temin edebileceğiniz büyük bitkileri, geniş salonunuzda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda paravanlar kullanarak büyük evinizi bölmelere ayırabilirsiniz.

Balkon ve bahçelerinizi dekore ederken yeterli gün ışığı alıyorsa bitkiler kullanabilirsiniz. Gün ışığı almayan yerlerde ise yapay çiçekler kullanılabilir. Aynı zamanda balkon ve bahçelerde tercih edilecek mobilyaların suya dayanaklı olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle bahçesi olan kişiler genellikle evcil hayvan beslediğinden evcil hayvanlar için en iyi fiyatlarla ürünler tercih edebilir.

Modern İç Mekanlar

Günümüzde iç mekanlarda trend ekletizmdir. Bu da farklı tasarım stillerinin karışımı olarak ifade edilebilir. Minimalizm unsurlarıyla barok tarzı dekoratiflerin kullanılması buna örnek gösterilebilir. Görünüşte uyumsuz nesnelerin birlikte kullanılması göze hitap ediyor. Ancak bu zıtlığın çok absürt olması göz yorabilir.

Antika ve modern mobilyalar da birlikte kullanılarak modern bir iç mekân tasarlanabilir. Modern aydınlatma armatürleriyle antika dekoratiflerin birleşimini hiç düşündünüz mü? Farklı bir görünüm kazandıracak tarzdaki eşyaları birlikte kullanmak bu yılın modası. Düşük fiyatlara bulabileceğiniz eski tip eşyaları yeni moda mobilyalarınızla kullandığınızda güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bahçe mobilyalarında da aynı şekilde son moda bahçe mobilyalarının yanında saman veya asma gibi detaylar kullanabilir, doğal bir ortam yaratabilirsiniz. Büyük bir bahçeniz varsa oto yedek parça ürünlerinizi de ahşap sandık dekorasyonlarınızda saklayabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.