Özgür Bilgi Kanalı

Hem şirket işlerinizi hem de özel hayatınızı kolaylaştıracak olan Google Workspace, sizlere vazgeçemeyeceğiniz kusursuz bir hayat sunmaktadır. Güncel uygulamalarıyla teknoloji çağında olduğumuzu hissettiren Google Workspace, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Tüm çalışanlarınızın ortak bir alanda buluştuğu bir platformdur ve müşterilere karşı olumlu izlenimler bırakmanızı sağlar. Google Workspace’in özelliklerini yakından inceleyelim. Maddeler halinde sunduğumuz Google Workspace içeriğinde birçok kendine has uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların her biri farklı özelliklere sahiptir ve işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Google Workspace Nedir? İçeriğinde Neler Vardır?

Eğer bir şirket sahibiyseniz, Google Workspace’i muhakkak duymuşsunuzdur. Ya da bir şirket sahibi olmak için araştırmalar yapıyorsanız, bu içerik sizin için doğru yerdir. Google Workspace nedir ve içeriğinde neler bulunur gibi sorularınızı maddeler halinde açıklayarak sizleri bilgilendireceğiz. Dilerseniz birlikte bu maddeleri inceleyelim.

 • Kurumsal Gmail Hesabı: Sizde dahil olmak üzere, tüm çalışanlarınıza sunabileceğiniz muhteşem bir uygulamadır. isim@sirketadi.com şeklinde alabileceğiniz bu hesaplar size iki kat daha fazla Google Drive depolama aşanı sağlamaktadır. Üstelik hem iOS hem de Android cihazlar için geçerli olmaktadır.
 • Google Meet (Toplantı): Teknoloji çağında olduğumuzdan dolayı günümüzde sesli ya da görüntülü toplantılar yapmak vazgeçilmez olmuştur. Google Meet bunun için em doğru uygulama diyebiliriz. Üstelik yalnızca müşteriler değil aile ve arkadaşlarınız ile de kesintisiz görüşmeler sağlayabilirsiniz.
 • Google Chat: Gelelim Google Chat uygulamasına. Google Chat, çevrimiçi mesajlaşmalar yapabileceğiniz bir platformdur. Çevrimiçi çalışanlar kendi aralarında gruplar oluşturarak koordine bir şekilde çalışma sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra elbetteki dosya alışverişi de yapabilirler.
 • Google Calendar (Takvim): Sizin yerinize unuttuklarınızı hatırlacak bir uygulama hayal ediyorsanız, Google Calendar tam size göre. Toplantılarınızı, görüşmelerinizi, sizin için önemli olan her şeyi bu takvime ekleyebilirsiniz.
 • Google Drive: Çevrimiçi çalışanlar için vazgeçilmez olan bu uygulama Google Docs, Sheets, Slides, Forms ve Keep gibi belge düzenleme ve sunum uygulamaları ile bağlantılıdır. Kısacası aradığınız tüm özellikler bir uygulamada toplanmış diyebiliriz.
 • Google Docs (Dökümanlar): Word uygulamasının Google sürümüdür. İsmi ile de müsemma olduğu gibi Google tarafından tarafımıza sunulan web tabanlı bir uygulamadır. Doküman oluşturma, düzenleme, metin renklendirme gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.
 • Google Sheets (E-Tablolar): Word’un Google sürümü olduğu gibi elbetteki bir Excel sürümü de bulunmaktadır. Google Sheets Excel’in web tabanlı uygulaması olarak adlandırılmaktadır. Elektronik tablolar yapma, düzenleme, biçimlendirme gibi birçok işlerinizi Google Sheets ile halledebilirsiniz.
 • Google Slides (Slaytlar): Açıklama getireceğimiz bir diğer uygulama ise Google Slides’dir. Bu uygulama ile müşterilerinize sunum hazırlayabilir, slayt oluşturabilir, slaytlarınızı düzenleyebilir, tasarımlarını değiştirebilir ve hatta metin, grafik gibi eklenmelerde bulunabilirsiniz.
 • Google Forms (Formlar): Google Forms ile anket oluşturma, oluşturduğunuz ankete sorular ekleme, anket düzenleme ve anket paylaşma gibi birçok isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hayatınızı ve şirket çalışanlarınızın hayatını kolaylaştıracak bir diğer uygulamamıza dilerseniz birlikte geçelim.
 • Google Sites (Siteler): Google sizlere sunmuş olduğu birçok kolaylıklar ile tanışmanın ardından sıra geldi Google Sites uygulamasına. Google sizlere kendi web sitenizi kurabilmeniz için eşsiz bir uygulama sunmuş. Adımları teker teker takip ederek sizlerde kendi şirketinize ait kendi web sitenizi kurabilirsiniz.
 • Google Keep (Not Defteri): Not defterlerinden sıkıldım üstelik bazen unutabiliyorum da diyorsanız Google Keep tam size göre. Aldığınız notlara hatırlatıcı ekleyerek unutmamızı engelleyebilirsiniz. Üstelik hatırlatıcınıza tarih ve saat ekleyerek dilediğiniz zamanda hatırlatmasını isteyebilirsiniz.

Hüseyin Tekin İle Dijital Web Çözümleri

Tüm bu hizmetleri ve çok daha fazlasını detaylı bir şekilde üstelik sertifikalı olarak öğrenmek isterseniz HTekin web sitemizi ziyaret ederek detayları incelemeniz yeterli olacaktır. Bu detaylar ile ben uğraşamam derseniz de sizin yerinize biz en iyi ve en profesyonel şekilde yapabiliriz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.