İslami Otel Sizin İçin Doğru Bir Tercih Mi?


Yakın zamanda tatile çıkmayı düşünüyorsanız otel seçimi yaparken kendi yaşam tarzınızı dikkate almanızda fayda var. Bu noktada en çok merak edilen konulardan biri son dönemde daha fazla ilgi görmeye başlayan muhafazakar oteller oluyor. İslami otellerin sizin için doğru bir tercih olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak bazı bilgiler aktaralım.

Öncelikle Alanya İslami oteller ya da Fethiye İslami oteller gibi Türkiye’nin en popüler tatil bölgelerinde hizmet veren çok sayıda muhafazakar otel olduğunu belirtelim. Eğer tercihinizi bu yönde kullanırsanız lokasyon seçimi konusunda özgürce davranabilirsiniz. Muhafazakar otelde konaklayacak olmanız mutlaka birkaç farklı tatil bölgesi arasında seçim yapmanız gerektiği anlamına gelmez. İslami otellerde adından da anlayabileceğiniz gibi İslami kaidelere uygun bir hizmet anlayışı benimsenmiş oluyor.

Bu otellerde alkol servisinin yapılmadığını ve tesisin hiçbir yerinde alkol kullanılamadığını belirtelim. Hatta pek çok muhafazakar otelin çevresinde de alkol kullanılan mekanlar bulunmaz. Dolayısıyla alkol kullanımı konusunda endişe duymadan muhafazakar bir otel için yerinizi ayırtabilirsiniz. Bu otellerin bir diğer özelliği de sadece helal yiyeceklere yer veriliyor olmasıdır. Sunulan yemeklerde kullanılan gıdaların tamamı helal yiyeceklerden oluşuyor. Bu da gönül rahatlığı ile otelde yemek yiyebileceğiniz anlamına geliyor.

Eğer yaz tatili boyunca ibadetlerinizi dini kaidelere uygun bir şekilde yerine getirmek istiyorsanız muhafazakar oteller sizin için doğru tercih demektir. İbadethanelerin temizliğine ve usule uygun bir şekilde kullanılmasına maksimum düzeyde dikkat ediliyor. Bir yandan tatilinizi yaparken diğer yandan da ibadetlerinizi aksatmadan yerine getirebiliyorsunuz. Namaz kılmak ya da abdest almak için uygun alanlar tüm tatilcilerin hizmetine sunuluyor.

Havuz alanları ya da güneşlenme alanları da kadınlar ve erkekler için ayrı olarak sunuluyor. Kadınların haşema ile kullanabildikleri havuzlar ve aynı zamanda erkekler için hazırlanan havuzlar düzenli olarak temizleniyor ve hijyenik bir şekilde kullanıma sunuluyor. Eğer tüm bu bilgileri dikkate alırsanız İslami otellerin sizin için uygun bir tercih olup olmadığına kolaylıkla karar verebilirsiniz. İslami otelleri görmek ve fiyatlarına göz atmak için HalalBooking.com adresine tıklamanız yeterli olacak!