Özgür Bilgi Kanalı

İstanbul’un kuzey ve doğudaki en uç noktaları olan Hadımköy ve Tuzla’da son iki yıldır inşa edilen birbirinden kapasiteli ve iddialı konut projeleri sıra sıra uzanarak her iki noktayı adeta kapladı.

Yeni İstanbul bu iki noktada büyük değer kazanacak. Bu projeler yalnızca konut ihtiyacına yanıt vermekle kalmayıp, fabrika ve lojistik alanlarının dönüştürülmesiyle inşa edilen yeni lojistik ve üretim alanları ihtiyacını doğuruyor. Hadımköy, İstanbul çıkışının en önemli ve en bakir noktası. Askeri alanların boşaltılmasıyla elde edilen ve Bahçeşehir’e hemen komşu lokasyonda yapılan 4 dev proje, bu bölgeyi İstanbul Avrupa Yakası’nın en gözde lokasyonu haline getirecek. 6500’ü aşkın konutun yer alacağı bu projelerin hemen arkasında, Deliklikaya mevkii olarak bilinen bölgede inşa edilecek Avrupa’nın en büyük botanik parkı ile Bahçeşehir çıkışı, İstanbul’un en modern ve doğal yaşam merkezi haline gelecek.

Öyle ki maketten satışlarda 345.000 TL’den başlayan 2+1 daire satış bedelleri şimdiden 380.000 TL’ye çıktı. Ön bölümde yer alan ticari alanların satışı ise 3 saatte tamamlandı. En erken teslimlerin bu yıl sonunda gerçekleştirileceği projelerde ticari üniteler 2 ay sonra teslim edilecek. Bölgenin yolları da hızlı bir çalışmayla şimdiden tamamlandığı için bu nokta İstanbul’un en hızlı yükselen değeri olacaktır.

Anadolu Yakası’nın en uç noktası olan Tuzla ise bambaşka bir çehreye kavuşuyor. Öyle ki gerek kentsel dönüşüm çalışmaları ve parsellerin birleştirilmesi ile elde edilen büyük alanlarda gerekse eski fabrkaların yıkılmasıyla inşa edilen alanlar dev projelere ev sahipliği yapıyor. Tuzla, Anadolu Yakası’nın en hızlı yükselen yeni değeridir. Evora projesi ile başlayan hızlı gelişim bugün Aydınlı’dan Tepeören’e kadarFormula Country, Tepe Park, Arkeon Evlerigibi toplamda 15’e yakın projenin inşasıyla adeta yeniden şekillendi. Eski fabrika ve lojistik alanların kaydırılmasıyla bu üretim ve depolama alanları için yeni ve bakir bölgelerin değerlendirilmesini ve dünün bakir alanlarının büyük değer kazanmasını sağladı. Öyle ki örneğin Balçık köyündeki sanayi imarlı arsa fiyatlarının metrekaresi 1000 TL’den başlıyor…


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.