‘Kominsky Method’ ve ‘Little Miss Sunshine’ın Yıldızı Oscar Ödüllü Oyuncu Alan Arkin, 89 Yaşında Hayatını Kaybetti


Alan Arkin

Kariyeri yetmiş yıla yayılan Oscar ödüllü aktör Alan Arkin , 89 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Arkin’in temsilcisi Melody Korenbrot Cuma günü USA TODAY’e ölümünü doğruladı ve oğulları Adam, Matthew ve Anthony’nin aile adına People’a ortaklaşa sunduğu bir açıklamaya işaret etti . “Babamız, hem bir sanatçı hem de bir erkek olarak eşsiz bir doğa gücüydü. Sevgi dolu bir koca, baba, büyük ve büyük büyükbaba, ona hayrandı ve çok özlenecek.”

Arkin , Michael Douglas’ın oyunculuk koçu karakteri Sandy’nin Hollywood ajanı Norman’ı canlandırdığı Netflix’in ödüllü dizisi ” The Kominsky Method “un ilk iki sezonundaki rolüyle genç izleyicileri en çok tanıyordu.

Ancak oyuncunun ekran jeneriği, Brooklyn doğumlu alaycı kişiliği tarafından her zaman bilgilendirilen ancak asla tanımlanmayan rolleri kapsayan olağanüstü genişliğini ortaya koyuyor.

CBS News tarafından 2007’de yapılan bir röportajda bugüne kadar en sevdiği rolün ne olduğu sorulduğunda Arkın, “Kaiser rolü bir favori olmuştur.” Daha ciddisi, “ne hakkında konuştuklarını bilmeyen, ancak size tavsiye vermekten mutlu olan” karakterlerle özdeşleştiğini belirtti.