Özgür Bilgi Kanalı

Megayat üretiminde dünya üçüncüsü olan Türkiye’de yat sektörünün yıllık ortalama 450 milyon Euro ticari hacmi koruduğu belirtiliyor. Yılda ortalama yüzde 20 büyüyen ve dünyada en çok ziyaret edilen altıncı ülke olan ülkemiz için teknenin, lüks olmaktadan çıkıp yaşam sitili haline geleceğini gösteriyor.

Ortalama bir yelkenlinin fiyatı, lüks araba fiyatı olan 100 bin euro’ya karşılık geliyor. Türkiye’de yılda yaklaşık 100 bin euro’ya karşılık gelen 50 bin lüks araba satılırken, yelkenli satın alanların yok denecek kadar az olduğu belirtiliyor.

Avrupa ülkeleri örneğinde; Norveç’te 6 kişiye bir tekne, İtalya’da 98 kişiye bir tekne düşerken, 8 bin 333 kilometre kıyı şeridine sahip ülkemizde 900 kişiye bir tekne düştüğü belirtiliyor.

Deniz ve tekne tutkunluğunun arttığı İstanbul’ da lokasyonu ve marina özelliği ile Yakuplu’ nun yıldızı parlıyor. Yakuplu’ da konumlu West İstanbul Marina, yatçılar için yeni bir rota ve bağlanma noktası oluyor.

DENİZİSTANBUL’ ın kıyı şeridinde yer alan West İstanbul Marina, İstanbul’ un en ileri teknolojik marinası olma özelliğini taşırken mavi bayraklı sahil ve plajı tatil keyfi sunuyor.

Hızlı erişim ağları, planlanan metro hatları ve TEM – E5’e erişim kolaylıkları bölgesel “ yerleşim/yaşam ” tercihine önemli avantaj sağlıyor. Yakın gelecekte planlanan deniz taksi / otobüsü gibi deniz erişim olanaklarının devreye girmesi bölgeyi İstanbul Avrupa yakasının sahil aksında “ Bakırköy’den Yeşilköy’e “ yerleşim alanlarına rakip olmaya aday gösteriyor.

Bu özellikler, bölgeyi İstanbul’da en fazla prim yapan alan noktasına eriştiriyor.. Özellikle Yakuplu Sahil aksında; arsa değerleri 1.000-$’ lar seviyesinde değerlendiriliyor.

Yakuplu sahil bandı; planlanan AVM’leri, Turizm alanları, Ofisleri, Eğitim ve sağlık kurumları ile bölgenin “ trend noktası “ olma yolunda hızla ileriyor.

Bölgenin artan popüleritesi son zamanlarda; nitelikli konut yatırımlarını beraberinde getiriyor.
Denizle iç içe bir yaşam tercihinin yatay yerleşim modeli ile başarı ile uygulandığı YAKUPLU’ da Yerli ve Yabancı “ yatırım ve yerleşim “ talepleri hızla artıyor. Denizsiz bir İstanbul düşünemeyenlere önerim YAKUPLU gayrimenkul fırsatlarını değerlendirmeleri olacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.