Özgür Bilgi Kanalı

Queenstown, Yeni Zelanda

Dünyanın doğa sporları ve macera başkenti ünvanıyla bilinen Queenstown, Yeni Zelanda’nın popüler turizm merkezlerinden biridir.

Yeni Zelanda’nın Güney Adası bölgesinde yer alan Queenstown, Wakatipu Gölü’nün kıyısında konumlanan Queenstown Körfezi’nin hemen kıyısında bulunmaktadır.

1860’lı yıllarda Avrupalı kâşifler William Gilbert Rees ve Nicholas von Tunzelmann’ın bölgeye yerleşerek bir altın madeni ve bir de çiftlik kurdukları bilinmektedir. Bu iki isim, bölgeye yerleşen ilk Avrupalılar olarak ülke kayıtlarında yer almaktadır.

Her yıl temmuz ve eylül ayları süresince bembeyaz ve muhteşem bir kış manzarasına sahip olan Queenstown, 1947 yılında bölgede açılan ilk özel kayak pisti Coronet Peak ile birlikte şehrin kaderi değişmiş ve Queenstown ülkenin en popüler kış ve doğa sporları merkezlerinden biri konumuna yükselmiştir.

Bob’s Peak

Queenstown’ın büyüleyici manzarasında keyifli bir zaman geçirmenin yanı sıra, Bob’s Peak’te bir bungee jumping de yapabilirsiniz. https://www.skyline.co.nz/en/queenstown/things-to-do/skyline-gondola-queenstown/

Zirve noktasında adrenalini yüksek deneyimler yaşamak isteyenler ayrıca, yüksek bir noktadan atlayarak şehre paraşüt eşliğinde süzülmeyi sağlayan paragliding sporunu da deneyebilirler.

Queenstown, Yeni Zelanda Skyline Gondola

Skyline Gondola ile 450 metreye kadar çıkılabilen Bob’sPeak’te sabah 09.00’dan akşam geç saatlere değin teleferik ulaşımı mümkündür.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.