Tükettiğiniz İçecekleri Doğru Saatlerde mi İçiyorsunuz?


Sağlıklı beslenme için öğünlerin, besinlerin ve sıvı alımlarının doğru saatlerde yapılması gerekir. Vücut taleplerine gereken şekilde yanıt verebilmek önemlidir. Özellikle içecek tüketiminde su ilk sırada yer alır. Bol bol su içmek metabolizmanın daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Normal beslenme programında vücudunuz günde yaklaşık 2’5 litre suya ihtiyaç duyar. Sağlık için gün içerisinde diğer içeceklere de yer vermeniz gerekir. Özellikle taze sıkılmış meyve suları hem çocuklar hem de yetişkinler için tavsiye edilir. Meyve suyu içmeyi daha pratik hale getirmek için evinize meyve sıkma makinesi alabilirsiniz. Katı meyve sıkacağı olarak da bilinen bu makineler tüm sebze ve meyvelerin suyunu çıkarmanıza yardımcı olur. Meyve ve sebze suyun alternatif olarak sade kahve içmeyi de alışkanlık haline getirebilirsiniz. Zihin açıcı etkisi olan filtre kahve içebilir, vücudunuza zindelik kazandırabilirsiniz. Kilo vermenizi de hızlandıracak kahvenizi filtre kahve makinesi ile hızlıca yapabilirsiniz. Genellikle filtre kahvenin günün ilk saatlerinde içilmesi daha yaygındır.

Taze Meyve Suları Ne Zaman İçilmeli?

Meyve sıkma makinesi ile evde hazırlanan taze meyve ve sebze suları tok kalma sürenizi destekler. Bu amaçla gün içinde ara öğünlerinizde taze sıkılmış meyve suları içebilirsiniz. Bu suların sıkıldıktan sonra en fazla 2 saat bekletilmesi gerekir. İdeal içme zamanı ise kahvaltıdan 30 dakika önce olarak belirtilir. Vücuda doğrudan mineral ve vitamin akışı sağlayan meyve suları tek seferde bir bardaktan fazla içilmemelidir. Meyve sıkma makinesi pratik kullanımlı olduğundan her gün taze olarak hazırlanan sular bekletilmeden içilebilir. Bu amaçla aldığınız makinelerde yavaş sıkım teknolojisi, sessiz çalışma, meyve suyu ve posayı ayrıştırma, kolay temizlenebilme gibi avantajlı özellikler mevcuttur. Makinede bulunan burgu mekanizma meyveleri ezerek ve sıkıştırarak suyunun çıkmasını sağlar. Böylece meyvelerden daha fazla vitamin elde edilir.

Filtre Kahve ile Güne Başlamak Doğru mu?

Kahve içmeden güne başlayamayanların evinde her zaman bir filtre kahve makinesi vardır. Eğer siz de kahvesiz ayılamayanlardansanız güne lezzetli bir filtre kahve ile başlayabilirsiniz. Aradığınız lezzeti yakalamanız için makineniz size tek seferde 12 fincana kadar kahve yapabilme, geniş kapasiteli kahve öğütücü haznesi, 12 farklı öğütme ayarı, yumuşak orta ve sert aroma ayarları, 24 saat zaman ayarlama, sıcak tutma modu, su seviyesi göstergesi gibi kullanışlı özellikler sunar. Bu özelliklerin her birine en uygun fiyatlarla sahip olabilmek için Arzum ürünlerini inceleyebilirsiniz.


yemlihatoker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.