Özgür Bilgi Kanalı

erken-rezervasyon

Keyifli ve eğlenceli bir tatil yaparken bütçeye de uygun bir otelde konaklamak insanların istediğidir. Konaklamayı uygun fiyata getirmek için başvurulan yollardan ilki erken rezervasyon yaptırmaktır. Erken rezervasyon demek henüz konaklama zamanı gelmeden, aylar önce kampanyalardan faydalanarak maliyeti düşürmek anlamına gelir. Otele ve kampanyaya göre neredeyse yarı oranında daha düşük maliyetle konaklayabilir, bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Holimax’te bulunan apart, otel ve pansiyon seçenekleri arasından bütçenize uygun paketleri erkenden seçebilir, fırsatlarla tatilinizi henüz zamanı gelmeden ayarlayabilirsiniz. Erken rezervasyon otelleri yıldız sayısı, imkânları, konumu ve büyüklüğü açısından değişiklik gösterir. Küçük tesislerden büyük ve lüks otellere varana kadar geniş bir yelpaze içinden kendinize uygun tatil paketini seçebilirsiniz.

Neden Erken Rezervasyon?

Tatil için konaklama seçimi yapmak istediğinizde karşınıza çıkan “Erken rezervasyon nedir ve neden tercih etmeliyim?” diye merak ediyorsanız;

 • Hesaplı şekilde tatil yapmak için otellerin sunduğu bir fırsattır.
 • Senelik tatili hangi dönemde yapacağınızı ve izninizi ne zaman kullanacağınızı belirledi iseniz tam size göre bir yöntemdir.
 • Konaklama paketi almak için son ana kalıp, az seçenek arasından karar vermektense erken davranarak tüm alternatifleri değerlendirebilirsiniz.
 • Yaz sezonunda talebin artması nedeniyle yükselen fiyat ve yer bulamama sorununu çözmek için idealdir.
 • Sezonda ödenen ücrete daha iyi bir yerde ve paketle konaklamanızı sağlar.
 • Görmeyi çok istediğiniz bir yere gitmek için son dakika plan yapmak pahalıya patlarken, kış aylarından yer ayırtmak sizi kara geçirir.
 • Bütçe dengesini korur, tahmin edilebilir ekstra ücretler için planlama yapmanızı sağlar, gereken harcama tutarını biriktirmek için zaman tanır.

Erken Rezervasyonun Eksileri Var mıdır?

Erken rezervasyon yaptırmanın avantajı olduğu gibi dezavantajları da vardır. Yöntemin kazandırdıklarının yanında eksileri az olduğu için genellikle çoğu insan tarafından yıllardır tatil için tercih edilir. Dezavantajları sıralarsak;

 • Tatil için belirlediğiniz tarihe uygun olmayabilirsiniz ve ertelemek istediğiniz dönemde kapasite dolu olduğu için sorun yaşanabilir.
 • İptal ettirirseniz dahi pakete ve otele göre bir miktar ödeme yapmanız gerekebilir.
 • Tatil yapmak istediğiniz oteli son anda değiştirmek ve farklı bir yeri görmek isterseniz erken rezervasyon dezavantajlı olur.
 • Kişi sayısı artar ya da azalırsa bu durumda ücretlendirme değişebilir.
 • Çok küçük bir ihtimal olsa dahi beklenmeyen sebepler nedeniyle otel hizmet veremez hale gelirse planınız iptal olabilir ve son dakika yer bulma sorunu yaşayabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Fırsatları

Yaz ayları için henüz sezon başlamadan erken yerinizi ayırtabilir, uygun fiyatlara en güzel merkezlerde konaklayabilirsiniz. Her şey dahil ve ultra her şey dahil gibi kapsamlı ya da oda-kahvaltı-akşam yemeği gibi düşük ücretli paketleri indirimli şekilde satın alabilirsiniz. Henüz gitmeden taksitli ödeme ile ücreti ödeyebilir, tatile cebiniz dolu giderek bolca aktiviteye katılabilirsiniz. Son dakika değişikliklerinde otelin inisiyatifine göre tarih erteleme ve ücretsiz iptal gibi seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Yaz için erken rezervasyon 2021 kampanyalarından faydalanabilir, Holimax ile mükemmel tatili ucuza getirebilirsiniz!


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.