Özgür Bilgi Kanalı

vücut estetiği

Antalya vücut estetiği ya da bilinen adıyla vücut şekillendirme ameliyatı, aşırı kilo kaybından sonra vücutta meydana gelen sarkık ve esnek görüntünün ortadan kalkması için yapılmaktadır. Bu noktada vücut estetiği içerisine giren birçok farklı işlem olduğunu dile getirmek mümkündür. Kol ve bacak germe vücut estetiği içerisinde bulunan ve en çok tercih edilen işlemler olarak bilinmektedir.

Vücut Estetiği Nedir, Neden Yapılır?

Vücudun şekillendirilmesi ve hasta için daha estetik bir görüntüye sahip olması amacıyla kavisli bir yapıya ulaştırılması amacıyla yapılan vücut estetiği birçok farklı işlem ile gerçekleşmektedir. Kol ve bacak germe ya da liposuction gibi çeşitli işlemler ile yapılmakta olan bu estetik vücut şekillendirme ameliyatı olarak da anılmaktadır.

Vücut estetiği ameliyatı esnasında yağ ve deriyi destekleyen deri altı dokularının şekli düzeltilir. Mide küçültme ameliyatı ya da doğal yollar ile yoğun kilo kaybı yaşayan hastalar vücutlarında sarkma problemi yaşamaktadır. Bu durum vücudun estetik bir görüntüye sahip olmasını engellerken hastalar için oldukça rahatsız edici ve özgüven düşürücü bir hal alabilir. Bu doğrultuda yoğun kilo kaybı yaşayan ve vücudunda birçok farklı noktada sarkma problemi ile karşılaşmakta olan hastalar için uygun olan vücut estetiği esnasında sarkmış olan yağ ve deri fazlalıklarının alındığını dile getirmek mümkündür.

Kişilerin kilolarının olması gerekenin çok daha üstünde olması ve sınırı aşması birçok farklı hastalık ile karşılaşmalarına yol açabilir. Bunun yanı sıra özgüven olarak da etkileyici olan ve pek çok kişinin mide küçültme ameliyatı gibi operasyonlarla çözüm bulduğu bu problem, deri ve dokuların yeni vücut şekline uyum sağlayamamasına yol açabilir. Deri ve dokuların yeni vücut şekli için bol geliyor olması genişlemiş olan derinin desteksiz kalmasına ve sarkma yaşamasına neden olacaktır. Bu durumda üst kolun sarkması, göğüslerin düzleşmesi ve karın bölgelerinin yan ya da arka taraflara doğru genişlemesi vücut estetiği için oldukça uygun bir vücut yapısına sahip olduğunuzu gösterir.

Antalya vücut estetiği sayesinde vücudunuz çok daha normal ve eskisinden daha sık bir görüntüye sahip olmaktadır.

Vücut Estetiği Hangi İşlemler ile Yapılır?

Vücut estetiği ya da şekillendirme sarkan derinin daha sıkı bir görüntüye sahip olması için gerçekleştirilmekte olan bir dizi işlemi içerir. Bu doğrultuda özellikle mide küçültme gibi operasyonlar sonrasında hızlı bir süre içerisinde yoğun kilo veren kişilerin vücut estetiği için uygun olduğunu dile getirmek mümkündür.

Mutlaka uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gereken işlem öncesinde gerekli test ve tahliller yapılacak ve operasyonlar için uygun olup olmadığımız tespit edilecektir. Eğer operasyonları gerçekleştirmenize engel olacak herhangi bir probleme rastlanmazsa vücudunuzun ihtiyacı olan işlemler hakkında bilgi verilecek ve ardından işlemler sırasıyla yapılmaya başlanacaktır. Antalya vücut estetiği hem kadınlar hem de erkekler tarafından rağbet gören bir işlemdir. Bu işlem sayesinde vücut çok daha sıkı ve sağlıklı bir görüntüye ulaşmaktadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.