Özgür Bilgi Kanalı

Çoğu kadının evlilik konusunda yeterince bilinçli olmaması, ne yazık ki boşanma oranlarının da artmasına neden oluyor. Zira bir çok kadın evlenme aşamasında doğru hareket etmiyor, gerekli plânları bilinçli bir şekilde yapmıyor. Bir noktadan sonra evlilik için seçtiği kişi ile sorun yaşamaya başlıyor ve bu sorunlar boşanmaya kadar gidebiliyor. Bu tür durumların önlenmesi için her kadının evlenmeden önce bazı temel sorulara kendi içerisinde cevap vermesi büyük önem taşımaktadır.

Doğru Kişi Olduğundan Emin Misiniz?

İlk sorunuz her zaman için bu olmalıdır. İlk bakışta her erkek sizin için doğru kişi olarak görünebilir. Zira ilk bakışta sadece dış görünüş sizi tatmin eder ve ilk görünüş aslında oldukça yanıltıcıdır. Unutmamalısınız ki sadece dış görünüşe göre hareket etmeniz, sizleri bir çok farklı sorunla karşı karşıya bırakır. Bu nedenle karşınızda ki kişinin doğru kişi olduğuna ancak onu tam olarak tanıdığınız da, sizinle hangi yönlerinin uyumlu olduğuna ve hayatta ki geleceğe yönelik bakış açısına bakarak karar vermelisiniz.

Gelecek Plânlarınızda Evliliğin Konumu

Geleceğe yönelik plânlar oldukça uzun vadeli ve karmaşıktır. Aileniz, işiniz ya da yaşamak istediğiniz alanlar hepsi gelecek planları içerisin de yer alıyor. Sadece kişiye göre hareket etmeniz doğru bir evlilik plânlaması yapmanızı önler. Örneğin evleneceğiniz kişiyle nerede yaşayacaksınız? İkiniz de aynı ortamda yaşamaktan, iş konusunda aynı doğrultuda ilerlemekten mutlu olacak mısınız? Evlilik sizin iş konusunda ki ve diğer konularda ki plânlarınızı önlüyorsa bir noktadan sonra mutsuz olmanıza neden olacaktır. Bu nedenle evliliğin, gelecek plânlarınız ile uyumlu olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Maddi Açıdan Evliliğe Hazır Mısınız?

İlk aşamada her zaman uyum, kişilik gibi kavramlar gelmelidir. Karşınızda ki kişiyle evlenmek için önce onu tanımalı ve karar vermelisiniz. Fakat maddi konuları da asla unutmamalısınız. Zira maddiyat evliliğin en temel noktalarında birisidir. Evlenme aşamasından, evliliği devam ettirme noktasına kadar her konuda maddi plânlarınızı doğru olarak yapmalısınız. Üstelik bu plânları tek başınıza değil, karşınız da ki kişi yani hayat arkadaşı olarak belirleyeceğiniz kişi ile uyum içerisinde yapmalısınız. Maddi açıdan uyumlu olur ve her aşamayı plânlarsanız, evlilik süresince, evlilik sonrasında problem yaşamadan daha bilinçli bir şekilde hareket edebilirsiniz.

Evlilik Sonrası Gelişmeleri Düşündünüz Mü?

Evlilik, beraberinde birlikte bir yaşamı ve çocuk kavramını hayatınıza sokacaktır. Özellikle de bir aile olabilmek ve bir noktadan sonra çocuk sahibi olmak çok büyük sorumluluk doğuracaktır. Eğer siz bu tür sorumlulukları alabilir, önceden bu tür aile ve çocuk kavramlarına karşı gerekli planları yaparak hareket edebilirseniz bu tür hayatınıza doğrudan etkileyecek olan unsurlara karşı sorunlu bir yaklaşım sergilemezsiniz. Aksi halde plânsız bir şekilde çocuk sahibi olmanız dahi, sizin hayatınız da çok ciddi aksamalara neden olabilir. Örneğin sadece kariyer odaklı hareket eden biri, sadece duygusal bağlamda bir evlilik yapar ve kısa süre içerisin de plânsız bir şekilde çocuk sahibi olursa kariyerinde ciddi sapmalar söz konusu olabilir. Bir kadın olarak bu şekilde ki her türlü evlilik sonrası doğabilecek gelişmeleri önceden plânlamanız hayatınız için büyük önem taşımaktadır.

Aileleri Asla Unutmayın

Bir çok kadın evlendikten sonra ailelerin konumunu pek fazla hesaplamaz. Oysa ki evlilik demek sadece bireysel olarak sizin bir adamla hayatınızı birleştirmeniz değildir. Aynı zamanda iki farklı ailenin de birbiriyle akraba olması, iletişim halinde kalması anlamına gelir. Ailelerin anlaşamaması, başta genel bir huzursuzluk bir noktadan sonra ise sizin aileniz içerisinde huzursuzluk oluşturacaktır. Bu tür huzursuzlukları aileniz ile ilgili önceden kültürel ve sosyal açıdan yapacağınız araştırmalar, ön tanıştırmalar ile rahatlıkla önleme şansına sahip olabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.