Özgür Bilgi Kanalı

Siberalem yeni kişilerle tanışmanıza yardımcı olan Türkiye’nin en büyük arkadaşlık sitesidir. Siberalem’e ücretsiz üye olarak yakınınızda bulunan kız veya erkek arkadaşlarla tanışma fırsatını bulabilirsiniz. Siberalem size ardığınız arkadaşları da ücretsiz olarak bulma imkanı verir. Siberalem üzerinden arkadaş veya sevgili arayan diğer insanlarla tanışabilirsiniz.

Siberalem’de Nasıl Arkadaş Bulunur?

Siberalem ücretsiz üyeliğinizi başlattıktan sonra arkadaş veya sevgili olmak istediğiniz kişi özellikleri sisteme girerek size uygun adayları bulabilirsiniz. Siberalemde şehre veya bölgeye göre arkadaş veya sevgili arayan kişilerle bağlantı kurabilirsiniz. Aramalar sonucunda karşınıza çıkan kişilerle canlı sohbete başlayabilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük arkadaşlık sitesi olan Siberalem’de kayıtlı olan binlerce kadın ve erkek kullanıcı ile tanışabilir ve konuşabilirsiniz. Aradığınız insanla tanışme ve konuşma fırsatını Siberalem’de yakalayabilirsiniz.

Siberalem kullanıcıları arasındaki üyelerden bazıları arkadaş bazıları aşk bazıları ise evlilik arıyor. Siberalem’e üye olarak size uygun olan insanla arkadaşlık kurmaya başlayabilirsiniz. Siberalem sayesinde Türkiye’nin her yerindeki kadın ve erkek kullanıcılarla sohbet edebilirsiniz.

Siberalem Verileri

Özellikle yaz ayları yaklaşırken yurtdışından Türkiye’ye gelecek olan insanların Siberalem’I çok daha aktif kullandıkları görülmektedir. Türkiye’ye gelecek olan vatandaşlar arkadaşlık sitesi sayesinde TürkiyeDen insanlarl tanışarak bağlantı kurabilirler. Türkiye’nin büyük arkadaşlık sitesi Siberalem’in verileri özellikle Almanya ve Hollanda’da Türklerin yoğunlukta bulunduğu noktalarda Siberalem kullanımının fazla olduğunu gösteriyor. Siberalem’in Türkiye dışında en çok kullanıldığı ülkelerin Almanya, Hollanda ve ABD olduğu bilinmektedir.

Türkiyede liglerin ve sevilen dizilerin bitiş tarihlerinde Siberalem kullanıcı sayıları artış gösteriyor. Bununla birlikte 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken de Siberalem üye sayısının arttığı görülüyor. Siberalem verilerine göre 2012’de bu sitelerde arkadaş arayanların oranı yüzde 6 olarak hesaplanmışken bugün bu oran yüzdde 47’ye yükselmiştir.

Siberalem’de arkadaş bulmak isteyenlerin en yoğun olduğu saatler 20.00 ile 00.00 arasındayken, web üzerinden siteye bağlananlar günde 48 dakikasını mobil kullanıcılar da 31 dakikasını Siberalem’de geçirmekte.

İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya illerinde Siberalem kullanıcıları yaptıkları arkadaş aramalarında eğitimi birinci sırada tercih etmekte. Hatay, Manisa, Aydın gibi iller için ise eğitim ikinci sırada aranan özelliklerden.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.