Özgür Bilgi Kanalı

Cildi Beyazlatan Süt Maskesi Tarifi

Sütle yapılan maskeler , cildi hem beslemekte hem de cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmaktadır. Bunun yanında birçok süt maskesi, cildi beyazlatmak ve cilde pırıl pırıl, pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için uygulanmaktadır.

Cildi beyazlatan süt ve bal maskesi

Cildi beyazlatan süt maskesi hazırlamak için yarım fincan sütü, bir tatlı kaşığı bal ile iyice karıştırın bu karışıma bir tatlı kaşığı pişmiş yulaf, bir çorba kaşığı limon suyunu da ekleyerek maskeyi hazırlayın. Maskeyi cildinize bir fırça ile sürün. Süt maskesini cildinizde yarım saat beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. İlk defa uygulamadan sonra bile cildinizin beyazlaştığını ve yumuşadığını fark edeceksiniz.

Cildi beyazlatan süt ve portakal yağı maskesi

Bir tatlı kaşığı portakal yağını, yarım fincan süt ile karıştırın, bu karışıma bir çorba kaşığı limon suyunu ekleyerek; sulu kıvamı katılaştıracak kadar pirinç ununu karışıma ekleyin. Maske kıvamına gelen karışımı yüzünüze uygulayarak yarım saat bekletin ve cildinizi ılık suyla yıkayın.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.