Özgür Bilgi Kanalı

Her kadının korkulu rüyasıdır cildinde oluşan kırışıklıklar öyle ki bu kırışıklıklar bazen kadınlarda takıntı durumu oluşturarak kadınların sosyal hayatını da mahvetmektedir. Öyle ki erkekler de kadınların yüzünde oluşan kırışıklıkları itici bulmakta ve bu durumun bakımsızlık edeni ile ortaya çıktığını söylemektedir. Ancak bu kırışıklıklar artık sadece estetik ameliyatlar ile değil doğal bitkiler ile de yok edilmektedir. İşte kırışıklıklara etki eden en güzel cilt maskesini sizlerle paylaşacağız:

2 fincan suyun içerisine 2 çorba kaşığı keten tohumunu koyup tohumlar kaynayana kadar kaynatıp püre haline getirin. Yüzünüzde kırmızı kılcal damarlar yoksa eğer, bu püreyi dayana bileceğiniz bir şekilde yüzünüze sürün ve 20 dk kadar bekleyip yıkayın. Eğer ki yüzünüzde belirgin damarlar ve kırmızılıklar var ise maskenizi soğuduktan sonra yüzünüze uygulayın ve yine 20 dk bekleyip yıkayın.

Yüzünüzü her sabah önce ilik sonra soğuk su ile yıkayıp ardından da nemlendirici sürmeniz yine kırışıklıklarınızı azaltacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.