Özgür Bilgi Kanalı

kahve peelingi

Türk kahvesi geçmiş yıllardan beri tükettiğimiz ve sağlık açısından da faydalı olduğu bilinen bir içecektir. Son yıllarda kahve peelingi yaygın olarak kullanılmaktadır. Kahve peelingi ile evde kolay bir şekilde yüz bölgesine peeling yapılarak cildin siyah nokta ve lekelerden arınması sağlanır. Ayrıca cildin rengini açarak güneş lekesi gibi sorunlarında giderilmesinde yardımcı olur. Özellikle kadınlar cilt bakımları için kozmetik ürünlere çok fazla maddi harcama yapmaktadır. Bunun içinde klinik gibi yerlerden destek almaktadır. Kahve peelingi sayesinde evde daha rahat işlem yapılmaktadır.

Kahve Peelingi Nasıl Yapılır?

Kahve peelingi bir çok şekilde yapılmaktadır. İlk işlemlerden biri türk kahvesini içtikten sonra içerisindeki telveyi ayrı bir kaba alıp içerisine herhangi bir şey eklemeden yüze masaj yapılmasıdır. Telveyi yüz gölgesine iyice masaj yaparak sürmeniz gerekir. Daha sonra biraz kuruması beklenir ve kuruduktan sonra yıkanır. Peeling işleminden sonra yüz bölgesine nemlendirici krem de sürülebilir. Bunun dışında 3 yemek kaşığı Türk kahvesinin içine 1 çay bardağı toz şeker ve bir yumurtanın beyazı eklenir. Bir süre yumuşak kıvam alana kadar karıştırılır. Daha sonra yüze masaj yaparak sürülür ve biraz beklenir. İşlemden sonra yüzü ılık su ile yıkamanız gerekir. Bu kahve peelingini haftada 3 defa uygulayabilirsiniz. Düzenli yapıldığı zaman kısa süre içerisinde cildin yumuşak bir hal aldığını ve leke, akne gibi sorunların giderildiğini göreceksiniz.

Kahve Peelinginin Faydaları

Kahve peelinginin en önemli faydalarından biri kadınlar için büyük bir sorun olan siyah noktaları yok etmesidir. Cilt üzerindeki gözeneklerin açılmasını sağlayarak siyah noktaların temizlenmesini sağlar. Cilt üzerinde ölü tabakanın soyularak yerine yeni bir tabaka gelmesini sağlar. Ayrıca ciltte mükemmel bir yumuşaklık sağlar. Kahve peelinginin etkili olabilmesi için düzenli uygulanması gerekir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.