Özgür Bilgi Kanalı

LİMONLU 5 DOĞAL SİVİLCE MASKESİ

Limon cildi yenileyici,sıkılaştırıcı ve mikropları öldürücü bir besin olduğu için sizi sivilcelerden ve sivilce izlerinden de kurtaracaktır.İşte limonlu maske tarifleri;

Maske 1
Malzemeler

1 limon
1 tatlı kaşığı pudra
1 adet soda

Hazırlanışı
Pudrayı öncelikle bir kaseye alın ve kremsi bir doku elde edene kadar da limonu pudranın içine yedirin.İster sadece sivilcelerinizin üstüne isterseniz de tüm yüzünüze bu maskeyi uyguladıktan sonra yıkamayı da soda ile yapın.Bu size doğal bir tonik olacaktır.
Maske 2
Malzemeler

1 çorba kaşığı kadar limon suyu
2 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı
Limon suyu ve balı bir küçük tencerede karıştırarak ateşe koyun.Bir süre yavaşça kaynadıktan sonra ateşten alın ve ardından ılık hale gelince sorunlu bölgelere sürün.Maskenizi yaklaşık 15 dakika yüzünüzde bekletin ve ılık suyla iyice yıkayın.
Maske 3
Malzemeler

1 çay kaşığı kadar limon suyu
1 yumurtanın akı

Hazırlanışı
Sarısından ayrılan yumurta akını bir kaseye aldıktan sonra üstüne limon suyunu da yavaşça ilave edin.Sivilceli bölgenize de bu karışımı sürüp 20 dakika kadar bekletin ve durulayın.Bu maskeyi haftada iki defa uygulamanızı öneriyoruz.
Maske 4
Malzemeler

1-2 damla limon suyu
3 tane aspirin
1 tatlı kaşığı kadar yaş maya

Hazırlanışı
Aspirinleri limonlu suyunda eritin.Daha sonra yaş mayayı da karışımın içine ekleyerek karıştırın.Sivilceli veya sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürün ve 15 dakika beklettikten sonra durulayın.
Maske 5
Malzemeler

Yarım limon
1 çay kaşığı kadar karbonat
Birkaç damla kadar süt

Hazırlanışı
Bir kaseye ilk önce karbonatı sonra sütü ve son olarak da yarım limonun suyunu sıkıp ekleyin.Bu esnada karışım biraz köpürecek ve daha sonra da sivilceli bölgenize sürün.10-15 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayın.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.