Özgür Bilgi Kanalı

Medikal El & Ayak Bakımı

Yıpranan el ve ayakların bakımı, hem estetik bir konudur hem de sağlık açısından önemlidir. Medikal el ve ayak bakımı ile, el ve ayakların daha güzel görünmesi sağlanırken çeşitli problemlerin de bu yolla giderilmesi mümkündür.

Podoloji Nedir?

“Podos” ayak ve “logos” bilim kelimelerinin birleşmesiyle ortaya çıkan podoloji, ayak hastalıklarının tedavisi ve bakımını hedefleyen bir sağlık alanıdır. Bu alanda çalışan uzman kişilere podolog denir. Podoloji ayaklarda oluşabilecek sağlık sorunlarının giderilmesi, ayak bakımının sağlanmasıyla ilgilidir.

Medikal El & Ayak Bakımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Medikal el ve ayak bakımı konusundan en önemli noktalar ortamın hijyeni, kullanılan aletlerin steril olup olmaması, uygulanan ürünlerin doğru şekilde uygulanması ve kalitesi olması, ayrıca işlemi yapan kişinin uzmanlık ve tecrübesidir. Bu noktalara dikkat ederek medikal el ve ayak bakımı yaptıracağınız merkezi seçmenizi öneriyoruz.

SPA Manikür – SPA Pedikür:

SPA manikür ve pedikür ile el ve ayak bakımı gerçekleştirilirken, tırnakların nefes alan daha sağlıklı bir yapıya sahip olması sağlanır. Hem bakım yaptırıp hem de kişinin kendini iyi hissetmesi için tasarlanmış bir yaklaşımdır.

SPA Manikür & Pedikürün Faydaları:

Özellikle günümüz toplumlarında modern hayat tarzının getirdiği yüksek tempo, yorgunluğa ve yıpranmalara sebep olabilmektedir. Hepimizin yaşadığı bu yorgunluk ve mod düşüklüğünden kurtulabilmenin, aynı zamanda da hem estetik hem de sağlık açısından oldukça önemli olan el ve ayak bakımının yapılabilmesi için SPA manikür ve SPA pedikür sistemleri oldukça etkilidir. Vücudunuzun enerjisinin artmasını, daha güzel görünümlü el ve ayaklara kavuşmanızı sağlar.

Medikal SPA Fiyatları:

SPA manikür fiyatları ve SPA pedikür fiyatları, uygulamaya ve uygulamayı yaptıracağınız şehir, yıla göre farklılıklar gösterebilir. Düzgün koşullarda, hijyenik ve sağlıklı bir SPA merkezinde bu uygulamaları yaptırmanızı öneririz. Örnek vermek gerekirse, İstanbul SPA fiyatları ile diğer şehirlerdeki fiyatlar değişik olabilmektedir. Konu hakkında daha fazla bilgi almak adına 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

SPA pedikür işleminde okaliptüs banyosu, peeling, maskeleme ve de yoğun nemlendirme yöntemleri kullanılarak, kişinin tüm bedenine ve cildine sağlık, yenilik getiren bir uygulamadır. SPA pedikür, normal pedikür yaklaşımından farklı olarak yorulmuş ayakların dinlendirilmesi, derideki ölü tabakanın uzaklaştırılması ve ayaklardaki kan dolaşımının arttırılması gibi değişik etkiler içerir. Rahat bir koltuk ve masaj havuzu kullanılabilmektedir. Tuz ve şeker peelingi de kullanılabilmektedir. Bunun dışında dinlendirici masaj da çok önemlidir. Ayaklar, vücudun en önemli parçalarındandır. Bu sebeple SPA pedikür gibi yaklaşımlarla bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

SPA manikür uygulamasında, süt banyosu, peeling, maskeleme ve yoğun nemlendirme tekniklerini bünyesinde barındırabilen, başarılı bir manikür sistemidir. Genellikle SPA manikür 10 günde bir yapılabilmektedir. Ancak bu durum, derinin ihtiyacına veya kuruluğuna göre değişebilmektedir. Böylece haftada bir yaptırmak da mümkündür. Haftada bir yapılan SPA manikür işleminde tırnak etlerinin kesilmesi, bütün işlemlerde yapılmak yerine 10 ila 15 gün gibi periyotlarda yapılmalıdır. Ayda bir yaptırmak çok geç olabilmektedir, bu yüzden 1 aylık süre dolmadan tekrar edilmesini öneriyoruz.

Ayak problemleri, günümüz toplumlarında oldukça yaygındır. Zamanla hem modern yaşam tarzı hem de yaşın ilerlemesi gibi faktörlerle ayaklarda deformasyonlar, batık, nasır, siğil, tırnak ve deri mantarları ve de terlemeyle alakalı sorunlar görülebiliyor. Medikal ayak bakımı ile hem bu sorunlardan kurtulmak hem de mevcut problemlerin giderilmesi mümkün olabilmektedir.

Belirli periyotlarla yapılacak medikal el bakımı ile ellere gereken özenin gösterilmesini tavsiye ediyoruz. Ellere için düzenli nemlendirici kremlerin kullanılması, aşırı sıcak, soğuk ve güneş, deterjan gibi dış faktörlerden korunması önemlidir. Haftalık olarak peeling yani soyma işlemleri yaptırılabilir, böylece cilt üzerindeki ölü dokudan kurtulur ve lekelenmelere karşı da önlem alınmış olur. Güneşe maruziyet durumları için özellikle yaz aylarında güneşten koruyucu kremlere başvurulması gerekmektedir.

Medikal tırnak bakımının da uzmanlar tarafından yapılması büyük avantaj sağlar. Özellikle mankür esnasında koruyucu derinin fazla alınması, tırnakları dış etkenlere maruz bırakabilir. Bir uzman tarafından yapılan medikal el bakımında bu gibi noktalara özellikle dikkat edilir.

Medikal el bakımıyla, tırnak batması, mantar oluşumu, deformasyon, tırnak kalınlaşması gibi sağlık problemleri de giderilerek tekrar ortaya çıkmaları önlenir.

Protez Tırnak Nedir?

Özellikle tırnak yapısı zayıf, güçsüz, kısa veya şekilsiz olan kişilerin tırnaklarına protez tırnak uygulamasıyla estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür. Böylece kişi hem daha güzel hem de daha sağlıklı bir tırnak görünümü kazanmış olur. Protez tırnak, jel protez tırnak ve akrilik protez tırnak olarak iki şekilde yapılabilmektedir.. Hem akrilik hem de jel tırnak uygulaması, tırnak yeme alışkanlığı olan, tırnak uzamasında sıkıntı yaşayan, tırnaklarında şekilsizlik olan kişilere yapılabildiği gibi estetik amaçlı da yapılabilmektedir.

Akrilik Protez Tırnak Uygulaması:

Akrilik protez tırnak uygulaması öncesinde, manikür ile tırnaklar, tırnak etleri ve eller işleme tabi tutularak protez için uygun duruma getirilir. Özel bir sıvı yardımıyla, protez tırnaklar kişinin tırnaklarına yapıştırılır. Bu noktada tırnakların yapısına göre protez tırnaklar tamamen ya da sadece uç noktalara takılabilmektedir. Protez tırnağın sabitlenmesi adına özel bir ışık bölgeye tutularak kısa bir süre beklenir. Ardından şekillendirme ve boyutlandırma ile, çıkıntılar ve pürüzler giderilir. Protez üzeri temizlenip koruyucu bir ilaç sürüldükten sonra kişinin tercihine göre oje veya cila uygulaması gerçekleştirilir.

Jel Protez Tırnak Uygulaması:

Jel protez tırnak işleminde kişinin kendi tırnağı üzerine sürülen özel bir jel kullanılmaktadır. Yine öncesinde manikür yardımıyla, tırnak ve el protez uygulamasına hazır hale getirilir. Tırnak üzeri özel bir aletle pürüzlerden arındırılır ve bir miktar jel dökülür. Çeşitli aletler yardımıyla jel şekillendirilerek tırnak biçimine sokulur. Yine bir ışık sistemi kullanılarak sabitleme yapılır. Tırnak ucunun oluşturulması için beyaz renkte bir jel kullanılır ve tekrar cihaz ışığıyla sabitleme yapılır. En son olarak şekli düzenlendikten sonra oje veya cila uygulamaları yapılabilmektedir.

Protez Tırnak İşlemi Ne Kadar Sürer?

Duruma göre değişebilmekle beraber yaklaşık 1 saat kadar sürdüğünü söyleyebiliriz.

Protez Tırnak Kalıcılık:

Bu noktada tırnak kullanımına gösterilen özen önemlidir. Akrilik protez tırnaklar yaklaşık 1 ay kadar kalıcı olabilmektedir.

Protez Tırnak Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlemin uzman ve tecrübeli eller tarafından yapılması, enfeksiyon veya istenmeyen sonuçlar gibi sorunların önüne geçtiği gibi kalıcılıkta da önemli rol oynayabilir. Ayrıca protez tırnakların hor kullanılmaması da kalıcılık için önemlidir.

Protez Tırnak Fiyatları:

Akrilik ve jel Protez tırnak fiyatları, işlemin yapılacağı merkez ve il gibi etkenlerden etkilenebilmektedir. İstanbul protez tırnak fiyatları ile başka illerdeki akrilik tırnak fiyatları aynı olmayabilir. Fiyatlandırma ve işlem hakkında bilgi alabilmek için 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje, sürekli ve sık biçiminde oje rengi değiştirmeyi sevmeyen, kişisel makyaja çok vakit ayırmak istemeyen ya da vakit bulamayan, ojelerin zamanla yıpranıp dökülmesinden hoşlanmayan ve estetik görünüme önem veren kadınlar için oldukça tercih edilen ve başarılı bir uygulamadır. Teknolojinin estetik yaklaşımlara getirdiği büyük yeniliklerden biridir.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Shellac kalıcı oje, normal ojeden farklı olarak UV (ultraviyole) bir cihaz yardımıyla yapılan bir işlemdir. Bir UV kür uygulamasıdır. Tırnaklara sürülen her kat ojeden sonra el cihaza sokularak işlem yapılır ve son katın da sürülmesinden sonra el makinaya yerleştirilip çıkarıldığında oje kurumuş bir duruma gelir. Bu nedenle kalıcı oje işleminde kuruma süresi yoktur. Bu da normal ojeye göre önemli avantajlarından biridir. Bir diğer önemli avantaj da el için yaklaşık olarak 15 gün, ayaklar içinse yaklaşık 1 ay kadar kalıcı ojenin dayanabilmesidir. Kalıcı oje çıkartılırken bile ilk günkü parlaklığını korur.

Shellac CND Kalıcı oje yapılmadan önce, tırnaklardaki yağın ve nemin giderilmiş olması gerekmektedir. Nemli ve yağlı tırnaklar üzerinde kalıcı ojenin tutması mümkün olmayabilir. Oje tutsa bile kısa sürede atabilmektedir. Aynı zamanda kalıcı oje, sararmış, kırılmış ya da soyulmuş tırnakların tedavi sürecinde de kullanılabilmektedir.

Shellac Jessica Kalıcı oje sonrasında, kişi rahatlıkla tırnaklarına normal oje sürebilir ve sonrasında çıkarabilir. Bu gibi durumlarda kalıcı oje zarar görmez. Bu da büyük avantajlarından biridir.

Shellac Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Kalıcı oje çıkarılacağı zaman, kişinin işlemi yaptırdığı yere gitmesini öneriyoruz. Çıkarma işleminde, özel solüsyonlar kullanılarak tırnakların herhangi bir zarar görmesi önlenir.

Kalıcı Oje Fiyatları:

Yaptırılacak yıla ve kalıcı oje yapılacak merkeze göre kalıcı oje fiyatları değişimler gösterebilir. Örneğin İstanbul kalıcı oje fiyatları, başka şehirlerdeki ücretlendirmelerle aynı olmayabilir. Sorularınız ve de detaylı şekilde bilgilendirilmek için 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

İletişim için tıklayınız ⇒http://www.bgwellness.com.tr/


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.