Özgür Bilgi Kanalı

Saçların sağlığını bozan ve bu sebeple de görünümünü engelleyensaçkıran, özellikle mevsim geçişlerinde sorun olmaktadır. Saçın sağlığının bozulduğunun ve bakım istediğinin göstergesisaçkıranlar, evde uygulanabilecek mucizevi bir maske ile engellenebilir.
Siz de yaz aylarına donuk, kırılmış ve zor uzamaya başlayan saçlarla girmek istemiyorsanız bu tarifi haftada bir uygulamaya dikkat edin:
Saçkıranları azaltmak, onarmak ve engellemek içinbir tatlı kaşığı badem yapı, bir tatlı kaşığı mayonez, bir çay kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı süzme bal ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştıraraksaç diplerinize masaj yoluylauygulayıp, saç uçlarına da maskeyi yediriniz. Eğer saçlarınız omuz hizasından daha uzunsa maskenin malzemelerini iki atı kadar arttırabilirsiniz.

Maskeyi dilerseniz daha yoğun hazırlayıp tüm saçınızda da uygulayabilirsiniz. Ancaksaç diplerine masaj yapmanızvesaçların kırık uçlarınayedirmeniz de yeterli olacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.