Allık Nasıl Sürülür ?


Kadınların en çok kullandığı ve en sık tazelediği makyaj ürünü rujdur. Ruj kadınların yüzüne renk verir, çekiciliğini artırır. Bu nedenle ruj kadınların çantalarından da eksik etmediği vazgeçilmezidir. Fazla zaman alınmadan kısa sürede sürülerek makyaja son nokta konulur ruj ile.

Her kadının dudak yapısı bir birinden farklıdır. Bu farklılığı göz önünde bulundurarak renk seçimi yapmak oldukça önemlidir. Doğru renk kullanmakta yetmez bazen dolgun göstermekte önemlidir. Dolgun ve çekici dudakları her kadın ister. Bunun için kendi dudak yapımıza göre uygun olan tonları, parlatıcıları kullanmalıyız. Burada göz ardı edilmemesi gereken bir diğer husus ise tarzınız ve yaşınız.

Kalın dudaklar için; önce dudaklarınıza biraz fondöten sürün bu dudaklarınızın daha doğal görünmesi için çizgileri belirginleştirecektir. Dudaklarınızı ince göstermek istiyorsanız dudak kalemi kullanmalısınız. Dudak kalemini dudak çizginizin içine doğru sürmelisiniz. Koyu tonları tercih etmelisiniz. Parlatıcılara veya parlak tonlara ihtiyacınız yoktur. Kalın dudaklara en çok yakışan kırmızıdır. Kırmızı oldukça dolgun gösterir.

İnce dudaklar için; dudağınıza ipeksi bir görünüm için biraz pudra sürün. Dilerseniz dudak kalemi kullanabilirsiniz. Dudak kaleminin dudak çizginizin dışına doğru sürmelisiniz. Açık tonlar, pastel tonlar sizin renginizdir. Dilediğiniz açık tonları kullanıp üzerine parlatıcı sürebilirsiniz. İnce dudaklara en çok yakışan renkler bej, ten rengidir.
Normal dudaklar için; dudağınız ne kalın ne de ince ise dudaklarınıza bir miktar fondöten sürebilirsiniz doğal görünüm verir ve istediğiniz rengi, tonu kullanabilirsiniz.