Ameliyatsız Gençlik Aşısı: Paris Işıltısı


Sürekli göz önünde bulunan yüzü ile para kazananların tercih ettiği tedavi yöntemleri arasında yer alan paris ışıltısı cilde ameliyatsız gençlik aşılıyor. Klinikte hazırlanan özel bir karışımın doku altına enjekte edilmesiyle uygulanan bu işlem ağrısız ve acısız estetik tedavi türleri arasında yer alıyor. Yüz bölgesinde oluşan hücre kaybından kaynaklı yaşlanma etkilerini azaltan paris ışıltısı temelinde kolajen dengelemesi sağlıyor.

 

Zamanla vücutta eksilen protein, vitamin ve mineraller hücrelerin yaşlanma etkilerine karşı direncini kaybediyor. Paris ışıltısı uygulaması için hazırlanan özel karışımda cildin gençleşmesi, daha parlak bir görüntüye kavuşmasını sağlayacak bileşenler yer alıyor. Bu birleşenler; vitamin, mineraller, proteinler, elastin, amino asitler, koenzim gibi serbest radikalleri içeriyor.

 

Paris Işıltısı Tekniği Kimlere, Nasıl Uygulanır?

Farklı seans sayılarında cilt üzerine uygulanarak etkisini ilk kullanımda hissettiren paris ışıltısı uygulaması cildin kaybettiği nemi yerine getirerek canlı bir görüntüsü alıyor. Zamanla renk tonu eşitsizliğinden kaynaklı olarak ışıltısını yitiren cildin yeniden parlamasını sağlıyor.

 

18 yaş üzeri tedaviye ihtiyaç duyan her bireye doktor kontrolünde uygulanabiliyor. Paris ışıltısı uygulaması kuru ve yıpranmış cilt görüntüsünü kusursuzlaştırarak yorgun ve donuk görüntüyü ortadan kaldırıyor. Ameliyatsız yaşlanma belirtilerini birkaç seansta gideren paris ışıltısı cilt üzerinde görülen sarkmaya müdahale edebilmeyi sağlıyor.

 

Paris Işıltısı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Cildi gençleştirirken canlandıran paris ışıltısı uygulaması göz altına, yüz bölgesine, dekolte ya da boyun alanına uygulanabilir. Paris ışıltısı içerisinde cildin genç görünmesini sağlayacak antioksidanlar içeriyor. Yaşlanma ile beraber vücutta azalan glutatyon seviyesini dengeleyen antioksidan paris ışıltısı uygulaması için de bulunuyor. Bu sayede vücuttaki hücre hasarı önlenirken yaşlanma belirtileri yok ediliyor.

 

Cildin daha elastik olması sağlanırken sağlıklı ve ışıltılı bir görüntü elde edebilmek mümkün hale geliyor. Paris ışıltısı uygulaması içerisinde cildin dolgun gözükmesini sağlayan hyaluronik asit bulunuyor. Doğal rengine kavuşabilmesi ve cilt hasarının azaltılması için amino asitlerden destek alınıyor.