Özgür Bilgi Kanalı

En yaygın cilt problemleri arasında yer alan Atopik dermatit, çok kuru ve hassas ciltlerde gözlemlenen cilt rahatsızlığıdır. Çevresel faktörler, yanlış ürün kullanımı, mevsim geçişleri ve cildin susuz kalması zamanla cilt bariyerinin zayıflamasına neden olur. Eğer önlem alınmaz ise cilt kurumaya başlar ve pul pul dökülmeler meydana gelir. Bu durum cildin hassaslaşmasına ve daha fazla zarar görmesine zemin hazırlar.

Atopik Dermatit Cilt Probleminin Belirtileri

  • Aşırı kuruluk
  • Pul pul dökülme
  • Kaşıntı
  • Kızarıklık
  • Hassasiyet

Bioderma Atoderm Serisi

Yenidoğan bebekler dahil her yaş grubunda rastlanan atopik dermatit cilt problemine en etkili sonucu Bioderma Atoderm serisi sunuyor! Seri içeriğinde yüz temizleme jeli, yoğun nemlendirici krem, kalıp temizleyici (sabun), duş jeli, dudak kremi ve rahatlatıcı yüz spreyi bulunmaktadır. Serinin öne çıkan ürünlerinde ise Bioderma Atoderm Intensive Baume bakım kremi yer almaktadır.

Bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygun olarak geliştirilmiş Bioderma Atoderm Cream patentli formülü sayesinde koruyucu bir katman oluşturarak cilt bariyerini güçlendirmeyi hedefler. Yoğun nemlendirici ve besleyici özelliği cilt kuruluğu, hassasiyet, kaşıntı ve kızarıklıkları gidermeyi sağlar.

Atopik Ciltlerin Dikkatine!

Atopik dermatit bir cilde sahip kişiler için günlük yüz ve vücut temizliği son derece önemlidir. Çünkü bu cilt tipleri çevresel faktörlere karşı oldukça savunmasız ve hassastır. Peki atopik cilde sahip kişiler için bakım rutini nasıl olmalıdır? Birlikte inceleyelim.

Öncelikle cildi kurutmayacak ve nemini dengeleyecek bir temizleme jeli tercih edilmelidir. Bioderma Atoderm Intensive Foaming Gel yüz ve vücut için kullanımına uygun özelliği ile doğru bir tercih olacaktır. Sonrasında Bioderma Atoderm krem ile yüz ve vücut nemlendirilmelidir.

Bioderma White Objective ile İstenmeyen Cilt Lekelerine Son!

Cilt lekesinin en önemli sebebi güneş ışınlarına fazla maruz kalmaktır. Bunun yanı sıra yaşlılık lekesi, doğum sonrası oluşan leke, akne ve sivilce lekeleri gibi birçok çeşide sahiptir. Şunu söylemek gerekir ki leke sabır ve zaman isteyen cilt problemlerinden biridir. Ciltteki kahverengi lekelerin açılması ve yok denebilecek kıvama gelmesi için leke ürünlerinin düzenli olarak kullanılması ve bu sırada güneşe fazla maruz kalınmaması gerekir.

Bioderma White Objective leke kremi, formülündeki C vitamini sayesinde cildi aydınlatmaya ve renk eşitsizliğini gidermeye yardımcı olur. Güneş koruyucu özelliği ile cildi çevresel faktörlere ve güneş ışınlarına karşı koruma sağlar. Etkili bir sonuç Bioderma White Objective leke açıcı temizleyici ile cildi arındırdıktan sonra leke kremi sürülmesi tavsiye edilmektedir. Bioderma White Objective kullananlar tarafından da sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Sizde cildinizde leke problemi yaşıyorsanız Bioderma White Objective Foaming Cleanser, Bioderma White Objective serum, Bioderma White Objective krem ve daha fazla ürün çeşidini Dermokozmetika’da bulabilir, dilediğiniz ürüne fırsatlarla sahip olabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.