Bebek Gibi Bir Cilt İçin Maske Tarifleri


Bebek gibi cilde sahip olmak her bayanın arzusu . Bebek gibi cilde sahip olmak  sanıldığı kada rzor değil. Herkes tarafından imrenmek , canlı bir cilt gerekenler kesinlikle her sabah  ve her akşam yüzünüzü yıkayın .Cilt temizliğinizi asla ihmal etmeyin. Günde birkaç dakikanızı ayırarak cildinizde onarımlar yapmak sizin elinizde .
Ciltlerin kusurlu olmasında başında dengeli beslenmemek,  güneş ışınlarına fazlasıyla maruz kalmak , nemlendirici kullanmayı ihmal etmek , yatmadan önce makyaj temizliğine önem göstermemek , gün içinde yeteri kadar su içmemek gelir. Size bebeksi bir cilt için maske tarifleri verebilirim.

Siyah nokta sorunu için maske ;

Malzemeler ;
—yarım limon suyu
—2 çorba kaşığı yoğurt

Yapılışı ;
Malzemeleri karıştırıp yüzümüze sürüyoruz . 15 dakika bekletin . Sivilcelerin ve siyah noktaların . giderilmesini sağlar.

Yüz için nemlendirici maske ;
Malzemeler ;

  • 1 yumurta sarısı
  • Bir miktar süt

Yapılışı ;

İkisini karıştırıp yüzünüze sürün .Üzerine ince bir bezle örterek 10 dakika bekletin. Ardandan peçete havlu ile silerek temizleyin .Daha sonra ılık ve soğuk su ile yıkayın.

Cildinizi çay şekeri ile ovalayarak yeni pürüzsüz ve pırıl pırıl olmasını sağlayabilirsiniz.

Elma sirkesi ve limon birleşimi ile yüzünüzde çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ballı yüz maskesi

Sadece bal kullanarak yapabileceğiniz  maskeyi yüzünüze sürmeden önce gözeneklerinizin açılması için temiz bir havlu sıcak suya batırıp yüzünüzü koyun .Sonra ballı maskenizi yüzünüze sürün.20¬¬-30 dakika bekletip yüzünüzü soğuk su ile yıkayınız .