Cildinizi Güzelleştirecek 3 Besin


Kadını kadın yapan şey şüphesiz karşı konulamaz güzelliğidir. Bu güzellik adına zamanımızın çoğu ayna karşısında geçerken doğal güzellikten vazgeçen kişilerin yaptığı yanlışları yapmaktan çekiniriz.

Güzelliğin en temeline indiğimizde her şeyin doğru ve doğal beslenme olduğunu görmekteyiz ve hatta kullandığımız araç gereçlerde de doğal besinlerin özlerinin olduğunu biliriz. Peki tükettiğimiz besinlerde ciddi derecede güzellik iksiri var ise biz neden salonlara ve kremlere bu kadar para harcıyoruz ki ?

Yapılan araştırmalara göre bakım kremleri kullanmak yerine tüketilen bazı besinlerin güzellik iksiri görevi gördüğü kanıtlanmıştır. Bu besinleri tüketmemiz saçlarımızı ve cildimizi güçlendirmemizi sağlıyor. Sürekli tüketilmesi durumda ise cildi güzelliştirdiği görülmektedir.

Bu yazımızda cildinizi daha güzel kılan besinlerden bahsederken aynı zamanda cüzdanlarımızında rahatlamasını sağlayacağız.

Cilt güzelliği isteyen bayanların ihtiyacı olan besinler nelerdir ?

– Papatya

Bünyesinde bulundurduğu minareller ve amino asit sayesinde cildinize nem, size mutluluk katmaktadır. Beyindeki mutluluk hormonunu etkilemesi sebebiyle mutluluk papatyada saklı diyebiliriz.

– Salatalık

Salatalığın cilde etkisi bir tarafa dursun karaciğeri ve böbrekleri çalıştırması ve kanı temizlediğini biliyor muydunuz? Kanı temizlediği için Cilde de etkisi çok fazladır. Cildimizi hep hayal ettiğimiz o kusursuz görünümüne kavuşturur. İçerdiği nem cilde yumuşatıcı bir etki sağlar. Özellikle salatalık kabuğu soyulup cilde konulduğunda tam olarak bir tonik etkisi yaratır.

– Limon

Limon cilt için aşırı olmayan ph ve asit değerine sahiptir.
Ciltte oluşan cilt hastalıkları için faydalıdır.Sivilcelere ve siyah noktalara iyi gelir.Tedavi sürecini hızlandırır. Aynı zaman da ciltte ki kahverengi lekeleri azaltır.Ciltte doğal bir parlaklık yakalamanızı sağlar. Limon aynı zaman da siyah noktalara ve kırışıklığa da iyi gelir. cildiniz çok hassa ise limonu çok az su ile de karıştırıp kullanabilirsiniz.

Doğal güzelliğinizi yakalamak için çözümü doğa da aramanız gerekir unutmayınız..
Kolay gelsin..