Özgür Bilgi Kanalı

Kış aylarının gelmesi ise güzellik ve cilt bakımına gösterdiğimiz ilgiyi azaltmaktayız. Azalan ilgi doğal olarak cildimizin eski formunu kaybetmesine ve kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Nemini yitiren ve soğuk havalar sebebiyle kuruyan cildimizi daha parlak ve güzel bir görünüme getirmenin çok basit yolları olduğunu biliyor muydunuz ?

Sayacağımız maddelerin dışında kesinlikle sürekli olarak tüketmeniz gereken mucize, su. Bol su tüketimi cildinizi daha parlak ve sağlıklı gösterecektir. Görünümün dışında sağlığınıza da bir çok yarar sağlayan su vazgeçilmez bir nimettir.

Şimdi sizler için derlediğimiz 4 cilt parlatma özelliğine sahip besinlere gelelim;

1 – Greyfurt

Greyfurt tadı sebebiyle fazla tüketilen meyveler arasında bulunmasa da tam bir C vitamini kaynağıdır. Antioksidan özelliği ile cildinizi oksitlerden arındırıp temizler. Ayrıca nemlendirici özelliği ile kışın bakımsız kalan cildinize ihtiyacı olan bakımı sağlar.

2 – Zeytinyağı

Yemeklerimizde kullandığımız zeytinyağının faydasını bilmeyen yoktur herhalde. A ve E vitamin deposu olan zeytinyağı, sindirim sistemine sağladığı faydaların dışında yağ asitleri ile cildinize gerekli bakımı yapmaktadır.

3 – Avokado

Avokado da greyfurt gibi çok tüketilen bir besin olmamakla birlikte bizim toplumumuzda pek bilinmemektedir. Fakat avokado A, C ve E vitamini deposu olduğu için greyfurt ve zeytinyağının görevlerini de tek başına yapıyor diyebiliriz.

4 – Yeşil çay

Yeşil çay antioksidan özelliği sayesinde hem cildinizi koruyup güzelleştirirken hemde rahatlatıcı özelliği sayesinde zihninizi de dinlendirmektedir. Yeşil çayın yararlarından kısaca bahsetmek gerekirse; antioksidan özelliği ile cildinizi oksitlerden arındırır, kansere karşı direncinizi arttırarak sağlık sorunlarınıza yardımcı olur ve kanser riskinizi düşürür, kötü kolesterol ve kalp sağlığına iyi gelir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve metabolizmayı hızlandırır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.