Cilt Bakımına Özen Göstererek Genç Kalın


Kadınlar, kişisel bakımlarını kimi zaman kimyasal kimi zaman da doğal gereçleri kullanarak yaparak genç kalmayı amaçlarlar. Bu kolay görünen ama oldukça zor bir iştir gerçekte.

Kadınlar, kişisel bakım ürünlerini kullanırken özellikle kimyasal formlardaki kozmetik ürünlerinde iyi markaları tercih etmek, uygulama noktalarına birebir değen ürünleri seçmek zorundadırlar. Kişisel bakım ürünleri, cilde,saça,tırnağa özel ürünler olup, dudak için kullandığınız bir parlatıcıyı nemlendirsin diye, ellerinizde kullanmanız, yanlış olacaktır. Bu sebepten ötürü, güzellik için öncelikli aşama cilt bakım ürünlerinizi verilen noktalara uygulayın.

Kişisel bakımda bir diğer dikkat edilmesi gereken hususta, uygulama noktasının özelliklerine göre ürün seçmektir. Mesela saçları ele alalım. Boyalı saçlar için, boyalı saçlara özel ürünleri seçmeniz gerekirken, yağlı saçlar için, yağlı saçlara özel ürünleri öncelikli olarak tercih etmeniz gerekmektedir.

  Şimdi de kişisel bakım için önerilen ürünlerini nerede ne şekilde kullanacağınızın detaylarını sizlere sunalım.

İlk olarak cilt bakım ürünlerini ele alalım. Cilt bakım ürünleri hakkında bilinen bir yanlıştır, ilerleyen yaşlarda kullanmak. Bu tabuyu kafanızdan çıkarın. Cilt bakım ürünleri 20 li yaşlardan itibaren kullanılabilir ürünlerdir.  Cilt bakımında tonik ürünü ile cildi temizlemek, gözeneklerini açmak ve cildin hava almasını sağlayarak erken yaşlanmaların önüne geçmek önemli bir noktadır. Tonik uygulamasına ek olarak, nemlendirme de önemli bir işlemdir. Cildinizi temizleyerek gözeneklerini açıp, o gözeneklerin nem kazanmasını sağlamanız, genç kalmanız için oldukça önemlidir.

  Saç bakımı da oldukça önemli ve detay isteyen bir işlemdir. Saç bakımında, saç tipine göre farklı bakım ürünü kullanmalısınız. Boyalı saçlara özel farklı bakım ürünü, yağlı saçlara özel farklı bakım ürünü kullanmanız sizin menfatinize olacaktır.

Son olarak da tırnak bakımını ele alalım. Öncelikle şunu belirtelim. Tırnak bakımı manikür işlemleri değildir. Tırnak nakım ürünleri ile yapılan işlemlerdir. Tırnak bakımında dikkat etmeniz gereken en önemli detay da, dermatolog önerisi olan ürünleri kullanmanızdır.