Özgür Bilgi Kanalı

Bayanlar dolgun dudaklara sahip olmak ister.

Erkeklerin dolgun dudaklı kadınları çekici bulduğunu biliyoruz. İletişimde de konuşurken dikkatler dudaklarımıza kayar. Kötü görünen bir dudak yada canlılığını kaybetmiş bir dudak karşımızdaki kişiler tarafından beğenilmez ve itici bulunurlar. Çekici görünmenin gizli kahramanı olan dudakları dolgun gösterecek çok güzel bir yöntem vardır. Hemen mutfağınıza gidin ve doğadan soframıza gelmiş kıymetlileri değerlendirmeye başlayın. Angeline Julie gibi dudakların olsun istiyorsan anlatacağımız tarifi uygulamalısın.

Çubuk tarçın birçok mutfakta vardır. Bize bu konuda yardımcı olacak baharatımız tarçın. Çubuk tarçını brendera koyun ve tarçını toz haline getirin. Evinizde toz tarçın varsa onunla da olabilir ancak çubuk tarçın çok fazla toz haline gelmeyeceği için işlem sırasında bize daha çok yardımcı olacaktır. Tarçını brenderdan geçirdikten sonra bir yemek kaşığı tarçını temiz bir kaseye boşaltın. İçine birkaç damla saf zeytinyağı ekleyin. Bu karışım dudaklarınıza yapacağınız peeling işlemi için hazırlandı. Dudağınızda makyaj varsa tamamen temizleyin. Dudağınızı bir peçeteyle silin ve hafif nemli bir şekilde kalmasını sağlayın. Dudaklarınıza bir tatalı kaşığı balı sürün. Balı dudaklarımızda kullanmamızın sebebi dudağımızdaki mikropları öldürmesi ve dudağımızı yumuşatmasıdır.

Bal 5 dk kadar dudaklarınızla kalsın. Daha sonra ılık suyla temizleyin. Şimdi geldik peeling uygulamasına. Hazırladığınız tarçın karışımını alın ve dudağınıza sürün. Evde kullanmadığınız bir diş fırçası mutlaka vardır. O fırçayla dudaklarınızı hafifçe diş fırçalar gibi fırçalayın. Bu işlemi çok bastırarak yapmamalısınız. Tarçın bir baharattır ve yakıcı özelliği vardır. Çok hafif hareketlerle peeling uygulaması yapılmalıdır. Bu uygulama 5 dk ile 10 dk arası yapılabilir. Dudaklarınızda hafif bir sıcaklık hissedeceksiniz. Bu kan dolaşımınızın dudaklarınızda hızlandığını gösterir. Tarçının güzel kokusu da işlemi yaparken etrafa yayılır.

Dudaklarımızı peeling uygulaması sonrasında ılık suyla yıkıyoruz. Suyun ılık olması çok önemlidir. Sıcak olursa dudağınız yanabilir, soğuk olursa buradaki hücreleri daraltır ve istediğimiz görüntüyü yok edebilir. Cilt bakımlarında ılık su en doğru tercihtir. Dudaklarımıza son olarak nemlendirimizi sürelim. Şimdi dudaklarınız daha dolgun gözüküyor. Ayrıca pembe bir renk dudaklarınızda hakim. Dudaklarınızı dolgun göstermek için bu yöntemi denemelisiniz ve sonucu kendi gözlerinizle görmelisiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.