Dudaklarınıza Hacim Kazandırtmanın Basit Yolu; Dudak Dolgusu


Dudaklara genç bir görünüm kazandırmanın en pratik yollarından biri hyalüronik asit içeriğine sahip dolgu maddeleridir. Dolgu uygulamaları, doğal olarak ince dudaklara sahip kişilerin, dudaklarını dolgunlaştırmak ve yılların geçmesiyle eskileşen dudak hacimlerinin yerine; yeni hacimler eklemek temel amaçtır.

Dudak dolgularında uygulanılan teknikler geliştirilerek, daha doğal olan işlemleri mümkün kılmaktadır. Örneğin dudak kalbi ismini verilen bölgenin küçük bir dokunuş yapılarak daha belirgin bir hale getirilmesi ve bu sayede dudaklarında kontur yapılması giderek popüler olan estetik bir yeniliktir. Dudak kalbi; dudağın ortasında görülen bölge, diğer bir deyişle üst dudağın alt dudak ile karşılık gelen yerin toplamından oluşan bölgeye denilmektedir.

Dudak dolgusu yöntemlerin yaygınlaşması sayesinde birçok kişi, bu yöntemleri tercih etmektedir. Son zamanlarda ortaya çıkan dudak büyütme yöntemlerine göre, daha çok yaygın olarak tercih edilen dudak dolgusunun; ne olduğunu ve nasıl yapıldığını alt başlıklarda inceleyeceğiz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Su çekme kapasitesinin yüksek olduğu ve vücutta doğal bir şekilde bulunan hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin, enjeksiyon işlemi kullanılarak dudak bölgesine uygulanmasına dudak dolgusu denilmektedir. Genellikle, üst dudak bölümü, alt dudak bölümün 1 veya 2 milimetre kadar önünde olmaktadır. Aynı zamanda alt dudak bölümü biraz daha kalın görünür. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri sayesinde bu oranı güvenilir bir şekilde eşitlemek ve düzenlemek mümkündür.

Dudaklar doğal bir şekilde dolgunsa, hacim katılmasına gerek yoktur. Dudak dolgusu yönteminin temel amacı; var olan hacmi korumaktır. Yaşın ilerlemesi nedeniyle ortaya çıkan dudak problemlerinden bazıları, incelme ve dolgunluğun kaybedilmesidir. Dudak incelmesinin sebeplerinden biri östrojen kaybı olmaktadır. Dudak dolgusu sayesinde az miktarda dolgu maddesinin enjeksiyon işlemi yapılarak dudakların daha belirgin ve dolgun hale getirilmesi mümkündür,

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Vücudun en hassas bölgelerinden birisi dudaktır. Bu bölgede gerçekleştirilecek olan her işlem ağrılı olmaktadır. Ancak dudak dolgusu yapılmadan önce anestezik etkili kremler dudak bölgesine sürülür. Bu sayede dolgu yapılırken çok daha rahat olacaksınız.  Anestezik kremin etkisini gösterebilmesi amacıyla 15 veya 20 dakika gibi bir süre beklenilmesi gerekir. Dudakların uyuştuğu sırada dolgu maddesinin ince uca sahip iğneler kullanılarak enjeksiyon işlemi ile dudaklara aktarılması gerekir. Bu işlem ise 10 dakika gibi bir sürede tamamlanır.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

·                 18 yaşından büyük olması gereken kişinin, dudağı inceyse
·                 Yaşın ilerlemesinden dolayı kaybedilen kollajene bağlı dudak bölgesinde incelme problemi yaşayan
·                 Dudak bölgesi ve çevresinde oluşan kırışıklıklardan rahatsız olan
·                 Dudak yapısının dolgunlaştırılması ile beklentisi ve ihtiyacı olan kişiye

 

Dudak bölgesi veya çevresinde sarkma problemi yaşayan, dudak çizgisi kaybolma problemi olan kişilere

Dudak dolgusu uygulanabilir. Ancak bu yöntemin alanında uzman bir doktor ile yapılması son derece mühimdir. Bu nedenle yöntemi tercih etmeden önce, detaylı bir araştırma yapmanızı öneririz.

Dudak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Dudaklarına dolgu yaptırmak isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi, dudak dolgusu kalıcı mı? Bu soruya cevap verilecek olursa; günümüzde kullanılan dolgu maddelerinin içeriği nedeniyle; kullanılan dolgular geçicidir. Ancak geçici dolguların süresi kişiye ve kullanılan malzemeye göre 8 ay veya bir sene sürmektedir. Eskiden kalıcı dudak dolgusu yöntemleri de kullanılmaktaydı, ancak bu dolgu yöntemlerin birçok kişiyi hasta ettiği tespit edilmiştir. Bu nedenle geçici dudak dolguları tercih edilmektedir.

Dudak Dolgusu Yöntemi İçin Doğru Adres!

Dudak dolgusu yöntemini tercih eden kişilerin www.drmustafakaratas.com sitesine ziyaret gerçekleştirmelerini öneririz. İletişime geçerek süreç hakkında bilgilenebilir ve randevu alabilirsiniz. Aynı zamanda diğer tedavi süreçlerini de tedaviler bölümünden okuyabilmeniz mümkündür.